آبگیری نکردن ماشین لباسشویی پاکشوما و جمع نشدن آب درون دیگ از مشکلات رایجی است که بیشتر مصرف کنندگان با آن روبرو می شوند. وقتی آب داخل مخزن نشود قطعا پروسه شستشو هم ادامه پیدا نمی کند. وارد نشدن آب به داخل لگن مانع از خیس شدن لباس ها می شود. این مشکل دلایل مختلفی رخ می دهد و عیب یابی آن نیاز به تخصص و مهارت دارد‌. با مشاهده کوچکترین علائم عدم آبگیری باید با متخصصین فعال در نمایندگی پاکشوما ارتباط بگیرید‌. نقص فنی در برخی قطعات می تواند از دلایل اصلی بروز این مشکل باشد. گاهی مسدود شدن شیلنگ ورودی آب دلیل اصلی جمع نشدن آب درون لگن است. در ادامه این مقاله همراه پارسیان سرویس باشید.

مهمترین علل جمع نشدن آب در ماشین پاکشوما

وقتی آب در ماشین لباسشویی پاکشوما جمع نمی شود بدین معنی است که مشکلی در عملکرد دستگاه ایجاد شده و برخی قطعات دچار نقص فنی و خرابی شده اند. در این شرایط تکنسین باید به کمک دستگاه های پیشرفته کار عیب یابی و تعمیر را انجام دهد. از دلایل اصلی این خرابی می توان به موارد زیر اشاره کرد:

اختلال در برق ورودی لباسشویی

نرسیدن برق به ماشین مانع از روشن شدن و آبگیری آن می شود‌. نوسانات برق اصلی ترین دلیل جمع نشدن آب درون لگن است. در ساعاتی که مصرف برق به اوج خود می رسد شما شاهد بروز این مشکل خواهید بود.عملکرد ماشین پاکشوما زمانی مختل می شود که جریان برق به آن نمی شود.

در این شرایط نمی تواند آبگیری و شستشو را انجام دهد. با قطع جریان برق آبی وارد لگن نخواهد شد. برای رفع این مشکل باید در ساعاتی که اوج مصرف نیست عمل شستشو را انجام دهید. صبح ها بهترین زمان برای شستن لباس است و دستگاه می تواند به راحتی آبگیری را انجام دهد‌. سعی کنید از افراد متخصص برای عیب یابی و رفع مشکل استفاده کنید.

کم شدن فشار آب

اگر فشار آب کاهش پیدا کند آب درون لگن جمع نمی شود در نتیجه شما نمی توانید لباس ها را تمیز کنید. تعمیرکار با مشاهده شیلنگ نصب شده به لوله ورودی آب متوجه افت فشار خواهد بود‌. برای حل این مشکل باید ابتدا فشار آب را بررسی کنید.

خرابی شیلنگ ورودی لباسشویی: از دیگر دلایل جمع نشدن آب در ماشین لباسشویی پاکشوما می‌توان خرابی شیلنگ ورودی آب به لباسشویی اشاره کرد. اگر این شیلنگ پاره شده باشد دچار نشتی می شود. مسدود شدن آن می تواند مانع از رسیدن آب به داخل لگن شود.

در این شرایط تعمیرکار متخصص ابتدا شیلنگ را بررسی می کند تا از سلامت آن مطمئن شود. برای پیگیری از خراب شدن شیلنگ باید آن را از فشار و ضربه دور نگه دارید. تعمیرکاران با تعمیر و در صورت نیاز تعویض شیلنگ این مشکل را برطرف می کنند.

معیوب بودن تایمر و برد الکترونیکی

با خراب شدن تایمر و برد الکترونیکی آب وارد لگن ماشین لباسشویی پاکشوما نمی شود. برد وظیفه دارد تا برق را به تمام قسمت ها برساند. وقتی برد معیوب می شود دستور ورود آب به لگن صادر نمی شود که در چنین شرایطی دستگاه نمی تواند عمل شستشو را انجام دهد.

آبگیری نکردن ماشین آن هم زمانی که برد و تایمر آن خراب است مشکل شایعی است که بیشتر مشتریان از آن شکایت دارند. با خراب شدن تایمر عملکرد دستگاه با مشکل مواجه می شود. تعمیر یا تعویض این قطعات نیاز به مهارت و تخصص دارد و شما باید از تکنسین های فعال در نمایندگی پاکشوما کمک بگیرید.

خرابی هیدروستات لباسشویی

هیدروستات اصلی ترین قطعه در ماشین است که میزان آب ورودی به مخزن را مدیریت می کند. خراب شدن این قطعه مانع از جمع شدن آب درون لگن می شود. اگر هیدروستات نتواند حجم آب را مدیریت کند یا آب وارد لگن نمی شود یا بیش از اندازه آب وارد می شود تا حدی که یه سایر قسمت ها نشت می کند.

اصلی ترین علت آبگیری نکردن همین قطعه است که باید به صورت کاملا اصولی بررسی شود. تعمیرکاران متخصص برای رفع مشکل ابتدا هیدروستات را بررسی می کنند تا از سلامت آن مطمئن شوند.

انسداد جا پودری ماشین لباسشویی پاکشوما و آبگیری نکردن دستگاه

جاپودری نقش بسزایی در آبگیری نکردن ماشین لباسشویی پاکشوما دارد‌. در جاپودری سوراخ های ریزی وجود دارد که آب را وارد آن می کند. اگر این سوراخ ها دچار مشکل شوند آبگیری در ماشین انجام نمی شود.

گرفتگی و انسداد در سوراخ ها باعث افت فشار آب شده و از جمع شدن آن درون لگن جلوگیری می کند. اگر فشار آب جاپودری به طور کامل قطع شود شما با مشکل عدم آبگیری مواجه خواهید شد. برای رفع این مشکل بهتر است ابتدا جاپودری را تمیز کنید. سوراخ های ریزی که در جا پودری قرار دارند به سرعت مسدود می شوند و شما باید آنها را باز کنید.

رفع مشکل عدم آبگیری نکردن ماشین لباسشویی پاکشوما

برای برطرف کردن مشکل جمع نشدن آب در ماشین باید ابتدا دستگاه را عیب یابی کنید. استفاده از دستگاه های پیشرفته و تمام اتوماتیک کمک می کند تا عیب دستگاه سریع تر مشخص شود. تمام قطعاتی که به بخش آبگیری ماشین مربوط می شوند به صورت جداگانه مورد بررسی قرار می گیرند. اگر مشکل از سیستم برق خودرو باشد نیاز است تا تمام اتصالات مورد بررسی قرار بگیرد. جمع نشدن آب در ماشین از مشکلات رایجی است که بیشتر افراد با آن روبرو می شوند. اگر مشکل از قطعات باشد باید تعمیر یا تعویض آنها به صورت تخصصی انجام شود. ماشین های پیشرفته و مدرن دارای سیستم عیب یاب هوشمند هستند و همین موضوع کمک می کند تا عیب دستگاه در کمترین زمان برطرف شود.

سخن پایانی

جمع نشدن آب در ماشین لباسشویی پاکشوما به دلایل مختلف رخ می دهد و برای برطرف کردن مشکل نیاز است تا شما با تکنسین های مجرب نمایندگی تماس بگیرید. تعمیر و تعویض قطعات نیاز به مهارت و تخصص دارد و استفاده از قطعات اصل و اورجینال باعث می شود تا کیفیت تعمیرات افزایش پیدا کند. اگر مشکل عدم آبگیری به دلیل نقص فنی قطعات باشد نیاز است تا هر قطعه به صورت جداگانه تست شود. زمانی که برای شستن لباس انتخاب می کنید نقش بسزایی در آبگیری دستگاه دارد.

شماره های تماس​ جهت رزرو خدمات تعمیرات در تمام نقاط تهران

شماره فوق قابلیت کلیک مستقیم تماس دارند.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *