یخچال و فریزر دوو از برترین برند های موجود در بازار جهانی به شمار می رود که در کنار کیفیت بالا گاه ممکن است با مشکلاتی مواجه شود، یکی از مشکلات رایجی که این وسیله ممکن است با آن مواجه شود گرم شدن یخچال فریزر است که این مشکل دلایل متعددی دارد. یکی از دلایل شایع گرم شدن یخچال و فریزر دوو می تواند خراب شدن فن خنک کننده آن باشد،در صورتی که این فن دچار نقص فنی شده باشد و به درستی حرکت نکند مسلما یخچال گرم خواهد شد که این خرابی و فساد خوراکی ها و حتی آسیب به بخش های دیگر را به همراه دارد. در ادامه همراه پارسیان سرویس باشید.

چند علت اصلی گرم شدن یخچال و فریزر دوو

گرم شدن یخچال و فریزر دوو می تواند دلایل متعددی داشته باشد که ما در زیر به چند مورد از مهمترین علت ها اشاره خواهیم کرد:

 • پاک نکردن فیلتر هوا یکی از علت ها به شمار می رود، فیلتر هوا برای جلوگیری از ورود ذرات گرد و غبار به درون یخچال و فریزر کاربرد دارد، اگر این فیلتر هوا کثیف یا مسدود گردد مسلما جریان هوا در داخل دستگاه مختل شده و ممکن است منجر به گرم شدن یخچال دوو گردد که در این صورت باید فیلتر هوا را بررسی و پاک کنید یا در صورت نیاز آن را تعویض نمایید.
 • بسته نشدن کامل درب یخچال یکی از دلایل مهم دیگر است زیرا در صورت باز ماندن درب یخچال هوای سرد به بیرون نفوذ پیدا کرده و هوای گرم وارد یخچال و فریزر می گردد در نتیجه یخچال و فریزر گرم خواهد شد. به همین دلیل توصیه شده که همیشه از بسته شدن کامل و درست درب یخچال و فریزر مطمئن شوید تا دچار گرمی نگردد.
 • مورد بعدی مشکل در فن خنک کننده است، این فن برای تخلیه حرارت درون یخچال مورد استفاده قرار می گیرد به همین دلیل اگر فن خنک کننده خراب شود یا بخشی از آن مسدود گردد جریان هوای خنک شده تحت تاثیر قرار می ‌گیرد و ممکن است منجر به گرم شدن یخچال دوو شود. در این صورت باید به تعمیر و یا تعویض فن خنک کننده بپردازید.

تعمیرات یخچال و فریرر دوو

 • مورد بعد مشکل در قطعات سیستم خنک کننده است که این قطعات شامل کمپرسور، نبرد و مبدل حرارتی می شوند و وجود مشکل در هر کدام از این بخش ها و قطعات می تواند باعث گرم شدن یخچال و فریزر گردد. وجود خرابی و مشکل در این بخش ها نیاز به تعمیرات تخصصی دارد که باید به افراد متخصص و خبره مراجعه نمایید.
 • عدم صدور دستور یه زدایی یکی از موارد است یعنی اگر یخچال و فریزر فرمان یخ زدایی را به درستی و به موقع ندهد تایمر دیفراست، المنت و ترمودیسک دچار خرابی می شوند در نتیجه هوای درون یخچال گرم خواهد شد.
 • ایجاد گرما توسط قطعاتی مانند مبرد و دفع نشدن آنها توسط کندانسور می تواند یکی از دلایل گرم شدن داخل یخچال باشد چون گرمای این قطعه باعث گرمای درونی یخچال می شود. پس بدانید که باید کندانسور را تمیز کنید تا بتواند گرما را دفع کند.
 • قرار داشتن یخچال و فریزر در محیط گرم یعنی اگر این وسیله را در محیطی قرار بدهید که در آن گرمای زیادی وجود دارد این گرما به یخچال و فریزر آسیب وارد کرده و عملکرد آن را مختل می نماید باعث گرم شدن درون آن می شود.
 • فرسوده بودن لاستیک های دور درب یخچال و فریزر هم می تواند باعث خروج هوای سرد درون گردد و هوای گرم را به داخل منتقل نماید پس با تعویض لاستیک ها از بروز این مشکل جلوگیری نمایید و یا آن را حل کنید.
 • خراب بودن سنسور دما که هوای درون یخچال و فریزر را کنترل می کند هم می تواند باعث گرم شدن درون آن گردد و نگذارد که محیط خنک بماند.
 • خرابی رله می تواند بر روی فعالیت کمپرسور تاثیر بگذارد و نگذارد که دما و هوای خنک درون یخچال و فریزر جریان داشته باشد به همین دلیل محیط گرم می شود در این صورت نیاز به تعویض قطعه و یا تعمیر آنها دارید.

راه های جلوگیری از گرم شدن یخچال و فریزر دوو

برای جلوگیری از گرم شدن یخچال و فریزر دوو همواره راه های فراوانی وجود دارد که ما در اینجا به ۵ مورد از بهترین راه ها اشاره خواهیم کرد تا با آنها آشنا شوید:

 • پاکسازی و نظافت منظم: برای جلوگیری از تجمع گرد و غبار درون یخچال و فریزر حتما به صورت دوره ‌ای یخچال را خاموش کرده و آن را کاملا پاکسازی نمایید. همچنین، مطمئن شوید که درب یخچال درست بسته شده است و جریان هوا به خوبی درون و بیرون یخچال رخ می‌ دهد.
 • بررسی و تعمیر فن خنک کننده: اگر با بررسی متوجه مشکل در فن خنک کننده شدید، آن را تعمیر یا تعویض نمایید. همواره اطمینان حاصل کنید که فن به درستی چرخش می‌ کند و خاک و گرد و غبار روی آن جمع نشده باشد.
 • نظم دهی مواد درون یخچال: مطمئن شوید که مواد غذایی در یخچال به طور منظم قرار داده شده‌ اند و جریان هوا بین آنها به خوبی صورت می گیرد. اصولا عدم انسجام در قرار دادن مواد ممکن است باعث ایجاد مانع برای جریان هوا و افزایش دمای داخل یخچال شود.
 • عدم بارگذاری بیش از حد: به خاطر توان خنک کننده محدود یخچال، عدم بارگذاری بیش از حد آن مهم است. بررسی کنید که ظرفیت یخچال شما چقدر است و از بارگذاری بیش از حد آن را اجتناب نمایید.
 • توجه به تهویه مناسب: همواره مطمئن شوید که یخچال در محلی با تهویه خوب و دور از منابع گرمایی قرار گرفته است تا جریان هوا در اطراف یخچال به درستی تامین گردد.

سخن پایانی

در صورتی که گرم شدن یخچال و فریزر شما ناشی از خرابی و سوختگی قطعات باشد همواره باید از افراد متخصص و خبره در نمایندگی یخچال فریزر دوو کمک بگیرید تا هم سابقه زیادی در این زمینه داشته باشند و هم از قطعات با کیفیت و اصل و اورجینال استفاده نمایند که وسیله مانند روز اول به فعالیت خود بپردازد و دچار نقص فنی نگردد. همواره هنگام مواجه شدن با این مشکل به بررسی دقیق و عیب یابی درست بپردازید تا سریع تر به نتیجه برسید و مشکل را حل نمایید.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *