داغ شدن بدنه یخچال و فریزر سامسونگ مشکل شایعی است که بیشتر مشتریان با آن روبرو می شوند. این ایراد در نوع طراحی یخچال است که باید مورد بررسی قرار بگیرد. گاهی مشکل از موتور است که تکنسین آن را چک می کند. قرار گرفتن کندانسور در فضای نامناسب باعث گرم شدن بدنه دستگاه می شود. عبور لوله های کندانسور از کنار و دور درب علت اصلی گرم شدن بدنه این دستگاه است. در یخچال های جدید این مشکل تا حد زیادی برطرف شده است. به دلیل گرمای ایجاد شده رطوبت نمی تواند بر دیواره های داخلی شکل بگیرد به همین دلیل اطراف درب دما کمتر است. در ادامه این مقاله همراه پارسیان سرویس باشید.

علت اصلی داغ شدن بدنه یخچال و فریزر سامسونگ

داغ شدن بدنه یخچال و فریزر سامسونگ به دلایل مختلف اتفاق می افتد که در زیر به چند مورد از آنها اشاره می کنیم:

ورود حجم بالای مواد غذایی

قرار دادن حجم بالایی از مواد غذایی در یخچال به بدنه خصوصا درب فشار زیادی وارد می کند و باعث گرن شدن بدنه می شود. در این شرایط موتور مجبور است یکسره کار کند تا مواد غذایی را خنک نگه دارد.

با این کار گرما افزایش پیدا می کند و لوله های کندانسور به شدن داغ می شوند. یخچال و فریزر سامسونگ اگر چه کیفیت خوبی دارد اما از نظر بدنه به شدن داغ می شود و ابن یک نقطه ضعف است.

برای برطرف کردن این مشکل نباید مواد غذایی با حجم بالا در یخچال قرار دهید. متناسب با ظرفیت یخچال مواد را درون آن نگه دارید. با قرار دادن مواد بیشتر در یخچال مجبور هستید تا درب را مدام باز و بسته کنید که در این صورت گرمای بدنه افزایش پیدا می کند.

فاصله کم یخچال با دیوار پشت

از دیگر عوامل داغ شدن بدنه یخچال و فریزر سامسونگ می توان به فاصله کم آن با دیوار یا اشیا اشاره کرد. فاصله پشت یخچال با دیوار باید کاملا استاندارد باشد تا هوا جریان پیدا کند و بدنه یخچال گرم نشود. لوله های کندانسور که در پشت یخچال قرار داده شده اند به دلیل گردش گاز گرم می شوند بنابراین باید فاصله بیشتری با دیوار داشته باشند. برای خنک کردن کندانسور آن را با فاصله از دیوار قرار دهید که در این شرایط هوا به خوبی پشت آن جریان پیدا می کند.

تعمیرات یخچال فریزر سامسونگ

فاصله کم یخچال از کناره‌ها

از دیگر دلایل گرم شدن بدنه یخچال فاصله نزدیک آن با کابینت های اطراف یا اجاق گاز است. هر چه این فاصله کمتر باشد گرم شدن سریع تر خواهد بود. اگر فاصله یخچال با کابینت استاندارد باشد هوا به خوبی جریان پیدا می کند و این می تواند مانع از گرم شدن بدنه یخچال شود. این فاصله باید حدود ۱۵ سانتی متر باشد.

کثیفی کندانسور

کندانسور و لوله های نصب شده در آن وظیفه حمل گاز پشت یخچال را دارند. اگر این قطعه کثیف شود نه تنها عملکرد آن مختل می شود بلکه باعث گرمی بدنه هم می شود. کثیفی و انسداد لوله ها صدای زیادی تولید می کند و باعث گرم شدن لوله و کندانسور و در نتیجه بدنه می شود.

گرفتگی لوله ها دمای دیواره‌ یخچال را بالا برده و باعث افت کیفیت یخچال می شود‌. برای جلوگیری از بروز این مشکل بهتر است به صورت دوره ای دستگاه را سرویس کنید. تکنسین ها با تمیز کردن کویل های کندانسور سعی می کنند تا دمای بدنه را کاهش دهند. این کار نیاز به تخصص و مهارت زیادی دارد.

کمپرسور

وارد شدن فشار به کمپرسور هم می تواند دلیل داغ شدن بدنه باشد. موتور و کمپرسور در زمان فعالیت خود گرمای زیادی تولید می کنند که این حرارت بالا از بدنه به خوبی احساس می شود. اگر یخچال برای طولانی مدت روشن باشد کمپرسور به سرعت داغ می شود.با این عملکرد طول عمر دستگاه کاهش پیدا می کند و گرما و حرارت زیاد به سایر بخش ها هم آسیب وارد می کند.  کم بودن گاز یخچال یا مبرد یخچال سامسونگ و تنظیم کردن ترموستات بر روی دمای پایین از علل داغی کمپرسور و در نهایت گرمای بدنه یخچال و و فریزر سامسونگ هستند.

راهکارهای مناسب جهت رفع مشکل داغ شدن بدنه یخچال سامسونگ

وقتی با مشکل داغی بدنه یخچال و فریزر سامسونگ روبرو می شوید نیاز است تا بهترین راهکار را برای رفع مشکل به کار بگیرید‌. با دیدن کوچکترین نشانه داغی نیاز است تا با یک مرکز معتبر سامسونگ تماس بگیرید و از تکنسین ها کمک بگیرید. اولین راهکاری که برای رفع مشکل باید به کار بگیرید کم کردن حجم مواد غذایی است.

وقتی مواد داخل یخچال حجم کمی داشته باشند نیازی نیست که شما مرتب درب را باز کنید که در این صورت بدنه به صورت غیر طبیعی گرم نمی شود. با کم کردن حجم مواد غذایی می توان تا حد زیادی از بروز این مشکل پیشگیری کرد. با نگه داشتن درب برای محیط طولانی عمر دستگاه را کاهش می دهد. راهکار دیگری که به کاهش داغی بدنه یخچال کمک می کند رعایت فاصله قانونی یخچال از دیوار و کابینت است.

با افزایش فضا هوا به خوبی جریان پیدا می کند که در این صورت بدنه به هیچ وجه داغ نمی شود. با سرویس دوره‌ای می توانید مشکل داغ شدن بدنه را برطرف کنید. اگر کندانسور مشکل کثیفی و انسداد پیدا کرده باشد در سرویس آن را تمیز می کنند. لوله های کندانسور با سرویس کاری دیگر مشکل داغی پیدا نمی کنند و عمر آنها طولانی تر می شود. راهکار دیگر استفاده از قطعات اصل و اورجینال است.

سخن پایانی

اگر به داغ شدن بدنه یخچال و فریزر سامسونگ بی توجه باشید گرما و حرارت زیاد می تواند به سایر قطعات آسیب جدی وارد کند. به همین دلیل با مشاهده کوچکترین علائم افزایش دما نیاز است تا با تکنسین های نمایندگی یخچال و فریزر سامسونگ تماس بگیرید تا سیستم را عیب یابی و مشکل را برطرف کنند. اگر ایراد از طراحی و ساختار بدنه دستگاه باشد قطعا تکنسین ها می توانند بهترین راه حل را در اختیار شما قرار دهند. اگر علت از خرابی و سوختگی قطعات باشد نیاز است تا تعمیر و تعویض به صورت کاملا تخصصی انجام شود.

شماره های تماس​ جهت رزرو خدمات تعمیرات در تمام نقاط تهران

شماره فوق قابلیت کلیک مستقیم تماس دارند.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *