یکی از وسایلی که در بین لوازم خانگی وجود آن در هر خانه ای لازم و ضروری می باشد یخچال و فریزر است. خرابی های زیادی می تواند یخچال و فریزرها را تحت تاثیر قرار دهد که باید دلایل آن ها و راهکارهایی که برای حل آن ها وجود دارد را بشناسید. یکی از مشکلات رایجی که در یخچال و فریزرها می تواند خودنمایی کند و افراد زیادی هم آن را تجربه کرده اند سرد نشدن و عدم وجود برودت در یخچال و فریزر است که باید دلایل آن را بدانید. این مشکل می تواند دلایل زیادی را دارا باشد که ما در خور آن یک مقاله جامع و کامل را دیده ایم و لازم است بدانید رفع برخی از دلایل این مشکل نیازمند مراجعه یک متخصص امر است و شاید توسط خود افراد نتوان این مشکل و یا برخی از دلایل به وجود آمدن این مشکل را رفع نکرد. در این مقاله قصد داریم در رابطه با این مشکل و نکاتی که در این رابطه وجود دارد و دلایلی که می تواند این مشکل را در یخچال و فریزرها به وجود آورد را برای شما بررسی کنیم. لازم است بدانید در این مقاله نکات مهمی در این خصوص وجود دارد که لازم است تا انتهای آن با ما همراه باشید. در ادامه این مقاله با بخش تحریریه پارسیان سرویس همراه باشید.

بررسی دلایل سرد نشدن یخچال و فریزر

همانطور که در ابتدای این مقاله به آن اشاره شد قصد داریم در رابطه با یک مشکل رایج در برخی از یخچال و فریزر ها یعنی سردنکردن و یا سردنشدن آن ها با شما صحبت کنیم. لازم است بدانید برخی از دلایلی که موجب وجود این مشکل می شود تخصصی است و رفع آن ها نیازمند تجربه و تخصص است و نمی تواند توسط اشخاص معمولی و غیر فنی بر طرف شود. در این مقاله به صورت جامع و کامل این دلایل را برای شما بررسی کرده ایم که بخش های این مقاله می تواند در خصوص کسب اطلاعات کامل در این خصوص مهم باشد و ما پیشنهاد می کنیم تا انتهای آن را به صورت کامل مطالعه و موارد مهم را در نظر داشته باشید. در پایان این مقاله شماره های بخش فنی پارسیان سرویس برای رفع این مشکل یا مشکلاتی از این دست قرار گرفته است که می توانید در صورت نیاز با ما در تماس باشید. لازم است بدانید در صورت بروز هرگونه مشکل بهتر با متخصص همان موضوع مشورت لازم را داشته باشید. در ادامه این مقاله با ما همراه باشید.

بخوانید: نمایندگی یخچال و فریزر فیلور

تنظیم اشتباه درجه دمای یخچال و فریزر

یکی از دلایلی که می تواند سبب بروز چنین مشکلی شود و بسیارهم رایج است نادرست تنظیم کردن درجه دمای یخچال و فریزر باشد. برای اینکه اطمینان کامل را از این موضوع کسب نمایید لازم است موارد و نکاتی را که در این بخش از مقاله بررسی می نماییم را به صورت کامل مطالعه نمایید.

  • ابتدا در یخچال باید اقدام به تنظیم کردن درجه دما نمایید.
  • لازم است برای اینکار در یخچال الکترونیکی درجه دما را در صفحه نمایش روی 4 الی 5 درجه قرار دهید.
  • در یخچال های مکانیکی و کمی قدیمی لازم است ولوم تنظیم دما را روی 2 الی 3 درجه قرار دهید.
  • در فریزر هم این درجه دما باید روی 18- قرارگیرد و لازم است در پایان میزان سرما را بررسی نمایید.
  • اگر میزان دمای دستگاه به اعداد بالا رسید معلوم می شود که مشکل از تنظیم نبودن درجه دمای دستگاه بوده است.
  • اگر هم مشکل همچنان پابرجا مانده بود باید سراغ دلایل دیگر که در ادامه آن ها را بررسی می نماییم بروید.

پرکردن بیش از یخچال و فریزر

یکی از مواردی که در استفاده از یخچال و فریزرهای باید در نظر داشته باشید و بسیارهم مهم است این است که محفظه آن را نباید بیش از اندازه پرکنید. یکی از دلایل عمده و بسیارمهم در خصوص بروز مشکل برای دستگاه و یا خنک نشدن کابین یخچال و فریزر و مشکلاتی از این دست پر کردن بیش از حد آن است که می تواند این مشکل را برای دستگاه شما به وجود آورد.

خرابی و یا پارگی لاستیک دور درب یخچال و فریزر

یکی دیگر از دلایلی که می تواند سبب این مشکل شود و مشکلاتی از این دست را برای یخچال و فریزر شما به وجود آورد خرابی و یا پارگی و یا دفرمه شدن لاستیک دور درب یخچال و فریزر است که لازم است در صورت بروز چنین مشکلی این قسمت از دستگاه را بررسی نمایید. لازم است بدانید تعویض و یا بررسی لاستیک دور درب یخچال و فریزر برای این مشکل باید توسط متخصص انجام پذیرد و اگر در صورتی مشکل از این بخش از دستگاه باشد توسط متخصص تعویض آن انجام شود.

بخوانید: تعمیرات یخچال و فریزر فیلور

ایجاد مشکل در کمپرسور یا رله اورلود

یکی از مهمترین بخش هایی که می تواند خرابی آن در این خصوص تاثیرگذار باشد و بسیار هم مهم است خرابی کمپرسور و یا رله اورلود می باشد. لازم است بدانید ابتدای امر باید رله اورلود دستگاه قبل از کمپرسور بررسی شود و در صورتی که مشکل از سمت رله دستگاه نبود باید کمپرسور بررسی شود.

گرفتگی و یا پارگی لوله های کندانسور

یکی دیگر از بخش هایی که باید بررسی شود و در صورت بروز خرابی آن را تعویض و با تعمیر نمایید لوله های کندانسور دستگاه است و چند مورد باید بررسی شود نبودن سوراخ و یا پارگی لوله های کندانسور است و در صورت بروز و یا وجود مشکل در این بخش باید توسط متخصص بررسی شود و مشکل برطرف شود.

تمام شدن گاز یخچال

یکی دیگر از عواملی که در بروز این مشکل نقش بسزایی را ایفا می نماید تمام شدن گاز دستگاه است که در صورتی که لوله های کندانسور سوراخ یا پاره باشد گاز یخچال و فریزر تمام می شود. لازم است بدانید در صورتی که گاز یخچال و فریزر تمام می شود موجب بروز گرما شدن دستگاه می شود و دستگاه دیگر قادر به خنک سازی نیست و می تواند مشکلات بزرگی را برای شما تمام شدن گاز یخچال و فریزر به وجود آورد.

نتیجه گیری

ما در این مقاله تلاش کردیم دلایلی که باعث بروز مشکل گرم شدن یخچال و فریزر می شود را برای شما بررسی نماییم. این مقاله دارای بخش های مهمی است که نیاز است آن را به صورت کامل برای دریافت اطلاعات مطالعه نمایید. در نظر داشته باشید در صورت بروز هرگونه مشکل می توانید با شماره هایی که در آخر این مقاله قرارگرفته است در تماس باشید.

شماره های تماس​ جهت رزرو خدمات تعمیرات در تمام نقاط تهران

شماره فوق قابلیت کلیک مستقیم تماس دارند.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *