موتور قطعه اصلی یخچال و فریزر وستینگهاوس است که خراب شدن آن عملکرد کلی دستگاه را مختل می کند. زمانی که علائم بروز مشکل در موتور را مشاهده کردید باید سریعا با تعمیرکار مجرب ارتباط بگیرید. اگر چه موتور بکار رفته در یخچال وستینگهاوس کیفیت بالایی دارد اما گذشت زمان و استفاده نادرست از دستگاه می تواند باعث افت کیفیت کمپرسور شود‌. خرابی موتور تمام بخش ها را تحت تاثیر  قرار داده و مانع از روشن شدن دستگاه می شود. تعمیر و تعویض موتور کار ار کسی نیست بلکه نیاز به تخصص و مهارت دارد و باید توسط تعمیرکاران متخصص نمایندگی وستینگهاوس انجام شود. در ادامه این مقاله همراه پارسیان سرویس باشید.

علائم سوختن موتور یخچال و فریزر وستینگهاوس

سوختن موتور یخچال مشکل شایعی است که بیشتر مصرف کنندگان با آن روبرو می شوند و درصدد هستند تا ابتدا علت سوختگی را پیدا کنند. این سوختگی با علائمی خود را نشان می دهد و برای تشخیص آن کافی است تا شما به نشانه های ظاهر شده توجه کنید. وقتی موتور عملکرد درستی ندارد مصرف کننده مدام نگران سوختن آن است. اگر به علائم زیر توجه کنید می توانید از سوختن موتور پیشگیری کنید و با یک تعمیر سطحی مجدد آن را به چرخه مصرف برگردانید. از علائم و نشانه های مهم می توان به موارد زیر اشاره کرد:

نمایندگی یخچال و فریزر وستینگ هاوس در تهران

 • سوختن موتور یا کمپرسور باعث بیرون پریدگی فیوز می شود. وقتی یخچال استارت روشن شدن را میزند فیوز سریعا میپرد.
 • سوختگی موتور یا رله اورلود وخازن های درون آن و باعث می شود تا یخچال پس از روشن روشن به سرعت قطع نشود و نتواند چند دقیقه روشن بماند.
 • کار کردن موتور به صورت یکسره یکی از علائم سوختگی آن است و به هیچ طریقی نمی توان کمپرسور را خاموش کرد.
 • از دیگر علائم سوختگی موتور می توان به سرد نشدن یخچال اشاره کرد. دستگاه مدام داغ کرده و گاز کیپ می کند.
 • اگر مدت زیادی است که از یخچال استفاده می کنید کم کم کمپرسور شاتون زده و صدای زیادی هم ایجاد می کند.
 • اولین علامت سوختگی موتور ایجاد سر و صدای غیرعادی و زیاد در آن است.
 • از دیگر علائم سوختگی موتور می توان به داغ شدت آن در زمان روشن بودن موتور اشاره کرد.

علت کار نکردن موتور یخچال و فریزر وستینگهاوس

خرابی و بروز مشکل در موتور یخچال به دلایل مختلف رخ می دهد که در اینجا معرف آنها هستیم:

 • اولین دلیل کار نکردن موتور وجود ایراد در ترموستات، سنسور محیطی و برد دستگاه است. چون موتور از این بخش ها فرمان می گیرد.
 • از دیگر دلایل کار نکردن موتور می توان به خرابی و سوختگی برخی قطعات اشاره کرد که عملکرد کمپرسور را تحت تاثیر قرار می دهد.
 • وظیفه راه اندازی موتور بر عهده رله اورلود و خازن است و وقتی این دو قسمت دچار مشکل شوند موتور به درستی کار نمی کند.
 • از دیگر دلایل کار نکردن موتور می توان به سوختن برخی قسمت های آن اشاره کرد.
 • اگر یخچال و فریزر وستینگهاوس از نوع ساید باشد احتمال خرابی موتور زیاد است چون هر دو دستگاه دارای یک موتور هستند.
 • بروز مشکل در سیم پیچی موتور می تواند خرابی آن را به همراه داشته باشد.
 • با خراب شدن فن موتور کم کم داغ کرده و در نهایت دچار سوختگی می شود.

نحوه عیب یابی موتور یخچال وستینگهاوس

قبل از تعمیر و تعویض موتور یخچال و فریزر وستینگهاوس نیاز است تا تکنسین ابتدا عیب یابی را به صورت کاملا اصولی و به کمک تجهیزات پیشرفته انجام دهد. مجهز شدن یخچال های جدید به سیستم عیب یاب باعث شده تا کد خطا روی صفحه نمایش ظاهر شود‌ بدین ترتیب تعمیرکار می تواند به راحتی عیب یابی را انجام دهد. اولین روش برای تشخیص خرابی روشن کردن یخچال است.

تعمیرات یخچال و فریزر وستینگهاوس در تهران

 اگر به سرعت خاموش شود نشان دهنده خرابی و سوختگی آن است‌. با شنیدن صداهای زیاد و غیر طبیعی از دستگاه متوجه خرابی سیستم خواهید شد و این می تواند عیب یابی را سرعت ببخشد. از دیگر راه های تشخیص می توان به پریدن فیوز اشاره کرد. اگر با روشن شدن یخچال فیوز پریده می شود تعمیرکار مشخص می کند که ایراد از خرابی موتور است. برای عیب یابی دستگاه باید به داغ شدن موتور هم توجه کنید.

دلایل اصلی خرابی موتور یخچال و فریزر وستینگهاوس

موتور یخچال و فریزر وستینگهاوس اغلب به دلیل گرمای شدید و داغ شدن دچار مشکل می شود. در صورتی که فن خنک کننده به درستی عمل نکند نمی تواند موتور را به خوبی خنک کند. ایجاد آلودگی در موتور از دیگر دلایل خرابی آن به شمار می رود‌. گرد و غبار و آلودگی های محیطی با قرار گرفتن روی موتور عملکرد آن را مختل می کنند. بدین ترتیب بهتر است آن را تمیز کنید. روغن کاری نکردن موتور سبب هشک شدن و نهایت ساییدگی و خرابی قطعات داخل آن می شود. اگر دکمه استارت دستگاه دچار مشکل شده باشد ممکن است موتور خاموش شود و دیگر کار نکند.

آیا تعمیر موتور سوخته یخچال مقرون به صرفه است؟

تعمیر موتور سوخته در برخی موارد به هیچ وجه مقرون به صرفه نیست. در واقع تضمینی برای درست شدن موتور وجود مدارد‌ بیشتر نمایندگی ها قبل از تعمیر موتور یخچال مشتریان را در جریان ریسک آن قرار می دهند و نمایندگی وستینگهاوس هم از این قائله مستثنی نیست.

اگر تعمیرکار خبره کار تعمیر را انجام دهد ضمانت آن بیشتر و بهتر خواهد بود و می توان مدت طولانی از موتور تعمیر شده استفاده کرد. سیم پیچی موتور بخش حساسی است و تعمیر آن نیاز به دقت و تمرکز دارد و باید توسط دستگاه های پیشرفته و مجهز انجام شود.

اگر مدت زیادی از عمر یخچال می گذرد تعمیر موتور صرفه اقتصادی ندارد و بهتر است آن را تعمیر کنید. اگر تعمیر چمدان کارساز نباشد بهتر است یک موتور اصل و اورجینال جایگزین موتور سوخته شود. تعویض کمپرسور در شرایطی که به طور کامل سوخته است صرفه اقتصادی بیشتری دارد.

سخن پایانی

تعمیر و تعویض موتور یخچال و فریزر وستینگهاوس کار هر کسی نیست و تنها تعمیرکاران فعال در نمایندگی می توانند از عهده آن بر آیند. تعمیر و تعویض موتور نیازمند مدت زمان بیشتری است به همین دلیل تعمیرکار سعی می کند تا کار تعمیر و تعویض را در نمایندگی انجام دهد. اگر قطعات مربوط به موتور دچار سوختگی شده باشند با دقت و تمرکز بالا تعویض می شوند.

شماره های تماس​ جهت رزرو خدمات تعمیرات در تمام نقاط تهران

شماره فوق قابلیت کلیک مستقیم تماس دارند.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *