پمپ ماشین لباسشویی پاکشوما در تخلیه آب پس از شستن لباس ها نقش بسزایی دارد و زمانی که پمپ خراب می شود اب کثیف در ماشین مانده و به هیچ وجه تخلیه نمی شود در این شرایط شما نیاز به تعمیرکار متخصص این برند دارید تا با تعمیر و تعویض پمپ مشکل را برطرف سازد. اگر پمپ به درستی کار نکند مرحله آبکشی و خشک کردن ادامه پیدا نمی کند. عیب یابی اولین و مهمترین مرحله برای تعمیر پمپ است به همین دلیل نمایندگی از تکنسین ها و کارشناسان مجرب برای عیب یابی کمک می گیرد. اگر پرز و سکه و لوازم کوچک لباس درون پمپ مانده باشد باعث مسدودی آن می شود و با تمیز کردن پمپ می توان مشکل را برطرف کرد. در ادامه این مقاله همراه بخش تحریریه پارسیان سرویس باشید.

علایم خرابی پمپ ماشین لباسشویی پاکشوما

خرابی پمپ ماشین لباسشویی همیشه با نشانه هایی همراه است و وقتی شما این علائم را مشاهده می کنید متوجه وجود اختلال در عملکرد این قطعه خواهید داشت. وجود علائم و نشانه های زیر می تواند خرابی پمپ را تایید کند:

  • تخلیه نشدن آن و جمع شدن درون مخزن اولین علامت مسدود شدن پمپ است. بعد از مرحله شستشو اغلب این وضعیت دیده می شود.
  • هنگام تخلیه آب ماشین و ورود اب به فاضلاب صداهای غیر عادی شنیده می شود که می تواند مشکل از خرابی پمپ ماشین باشد.
  • از دیگر علائم خرابی پمپ می توان به چرخش مخزن ماشین بعد از آبکشی اشاره کرد که فرآیند غیر منتظره خواهد بود.
  • ماندن آب کثیف درون دستگاه و تخلیه نشدن آن می تواند اصلی ترین نشانه ایراد در پمپ باشد.
  • اگر پمپ خراب شود صدای وزوز و آب در بخش های مختلف ماشین به گوش می رسد.
  • نشتی آب اتصالی در قسمت های برقی را به همراه دارد.

نمایندگی ماشین لباسشویی پاکشوما در تهران

با مشاهده اولین علامت بهتر است دستگاه را از برق خارج کرده و با تعمیرکار مجرب و با سابقه ارتباط بگیرید. دستکاری کردن دستگاه در شرایطی که اطلاع و دانش کافی ندارید می توانید باعث آسیب به قسمت های دیگر آن شود. تکنسین تشخیص می دهد که پمپ نیاز به تعمیر یا تعویض دارد.

اهمیت تست پمپ ماشین لباسشویی

تست پمپ لباسشویی پاکشوما اهمیت زیادی دارد و باعث می شود تا کاربران از سلامت این قطعه مطمئن شوند و اگر مشکلی هم دارد در اسرع وقت آن را برطرف سازند. تست پمپ در شرایطی انجام می شود که پمپ نمی تواند عمل تخلیه را به خوبی انجام دهد و آب کثیف به داخل فاضلاب هدایت نمی شود. وقتی عملیات تخلیه به کندی صورت می گیرد یا مسیر تخلیه بسته شده است پمپ مورد تست قرار می گیرد تا اگر انسداد در آن ایجاد شده برطرف شود.

تکنسین ها با اجزای مختلف آشنایی دارند؛ بدین ترتیب می توانند در کمترین زمان آن را تعمیر یا تعویض کنند. در صورتی که تست سلامت این قطعه به درستی صورت بگیرد متوجه خواهید شد که آب به چه دلیل تخلیه نمی شود. اگر تست نشان دهد که علت سر و صدای زیاد ماشین هنگام تخلیه آب و ماندن حجم بالایی از آب در مخزن به دلیل عملکرد نامناسب پمپ است تکنسین به سرعت آن را بررسی و در صورت نیاز تعمیر و تعویض می کند.

دلایل خرابی پمپ ماشین پاکشوما

پمپ ماشین لباسشویی پاکشوما زمانی نیاز به تعمیر دارد که دیگر نتواند آب کثیف داخل مخزن را تخلیه کند. عوامل زیادی بر عملکرد این قطعه تاثیر دارند. پمپ در ماشین های هوشمند و دیجیتالی نقش بسزایی دارد و زمانی که کارایی آن مختل می شود خطای خرابی پمپ در صفحه نمایش دستگاه ظاهر می شود. با این روش بهتر می توان عیب یابی را انجام داد. بعد از تمام شدن عملیات شستشو پمپ وظیفه دارد تا آب جمع شده و کثیف را به سمت خروجی و فاضلاب هدایت کند.

تعمیرات ماشین لباسشویی پاکشوما

وجود ذرات ریز و دکمه و ..‌ باعث انسداد مسیر پمپ شده و در این صورت آب نمی تواند مسیر فاضلاب را پیدا کند. در این شرایط سر و صدای زیادی شنیده می شود. از دیگر دلایل خرابی پمپ می توان به شکسته شدن پروانه های آن اشاره کرد. فرسودگی و استفاده زیاد از ماشین هم می تواند باعث شکستگی و خرابی پمپ شود. اگر پمپ از برندهای نامرغوب باشد خرابی آن سریع تر اتفاق می افتد. انسداد و گرفتگی فاضلاب هم می تواند خرابی پمپ را به همراه داشته باشد.

مراحل عیب یابی و تعمیر پمپ ماشین لباسشویی پاکشوما

برای تعمیر پمپ ماشین لباسشویی پاکشوما نیاز است تا ابتدا تعمیرکار آن را عیب یابی و دلیل اصلی بروز این مشکل را پیدا کند. از مراحل تعمیر می توان به موارد زیر اشاره کرد:

  • فیلتر را چک کنید: فیلترهایی که در مسیر پمپ نصب می شوند وسیله جذب آلاینده ها را دارند بنابراین انسداد بیش از اندازه آنها می تواند مسیر خروجی را به طور کامل مسدود کند و مانع از خروج آب به فاضلاب شود. برای رفع مشکل باید فیلتر تمیز شود.
  • شیلنگ تخلیه را چک کنید: در مرحله دوم بهتر است شلنگ تخلیه را چک کنید. گاهی مشکل پمپ از شلنگ تخلیه است و گرفتگی و تاب افتادن در این بخش مانع از هدایت درست آب کثیف به فاضلاب می شود.
  • پمپ تخلیه را چک کنید: در این مرحله بهتر است پمپ را بررسی کنید که اگر دچار انسداد و یا شکستگی پروانه شده است آن را تعمیر یا تعویض کنید.

راه‌های جلوگیری از خراب شدن پمپ ماشین لباسشویی

برای جلوگیری از خراب شدن پمپ لباسشویی پاکشوما پیشنهاد می شود که لباس هایی متناسب با حجم و ظرفیت ماشین داخل مخزن قرار دهید تا به موتور و پمپ و سایر قطعات فشاری وارد نشود. اگر پمپ مشکل جزئی دارد حتما آن را به تکنسین و تعمیرکاران خبره بسپارید تا به قسمت های دیگر آسیبی وارد نشود. قبل از ریختن لباس داخل ماشین آنها را چک کنید که دکمه و لوازم تیز داخل آنها نباشد. اگر با عدم تخلیه پمپ مواجه شدید اول فیلتر را بررسی کنید. هنگام تعویض و تعمیر پمپ قطعات اصل و اورجینال استفاده شود.

سخن پایانی

تعمیر یا تعویض پمپ لباسشویی پاکشوما نیاز به زمان دارد و برای تعویض باید قطعه خراب از دستگاه جدا و به نمایندگی فرستاده شود تا قطعه اورجینال جایگزین آن گردد. نمایندگی پاکشوما برای ارائه این خدمات همیشه از پرسنل متخصص و مجرب بهره می گیرد. در ماشین های هوشمند که مجهز به سیستم عیب یاب هستند پیدا کردن مشکل و برطرف کردن آن سریع تر خواهد بود.

شماره های تماس​ جهت رزرو خدمات تعمیرات پمپ ماشین لباسشویی پاکشوما تمام نقاط تهران

شماره فوق قابلیت کلیک مستقیم تماس دارند.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *