در ماشین لباسشویی ال جی پمپ های مختلفی تعبیه شده که هر کدام عملکرد مختص به خود را دارند و عملکرد نادرست آنها می تواند چرخه ورود و خروج آب به دستگاه را مختل کند. پمپ تخلیه جز مهمترین قطعات بکار رفته در این دستگاه است که در صورت خراب شدن آب کثیف دوباره به داخل دیگ برگشته و وارد فاضلاب نمی شود. بروز مشکل در این قطعات با علائم و نشانه هایی ظاهر می شود. دستگاه های جدید به سیستم عیب یاب مجهز هستند؛ بدین ترتیب کد خطا روی صفحه نمایش نشان داده می شود تا تعمیرکار بتواند مشکل را به صورت تخصصی و از ریشه برطرف سازد. در ادامه همراه بخش تحریریه پارسیان سرویس باشید.

علائم خرابی پمپ تخلیه لباسشویی

پمپ تخلیه لباسشویی یکی از قطعات مهم این دستگاه است که در صورت خراب شدن علائم و نشانه هایی را از خود نشان می دهد. این علائم عبارتند از:

 • آب های کثیف خارج شده از لباس مجدد به چرخه شستشو بر می گردند و از طریق فاضلاب از دستگاه خارج نمی شوند.
 • چون پمپ وظیفه خارج کردن آب از دستگاه را دارد خراب شدن آن مانع از خروج آب می شود.
 • از دیگر علائم خرابی پمپ می توان به پر شدن دیگ اشاره کرد که آب تمیز و کثیف با هم ترکیب می شوند.
 • زمانی که ماشین به آخرین مرحله شستشو می رسد و آب ها از داخل دیگ خارج می شوند باز هم درون مخزن مقداری آب وجود دارد که کار آبکشی و خشک کردن را سخت تر می کند.
 • چرخش دیگ با پایان یافتن عملیات تخلیه هنوز هم ادامه دارد و این می تواند خرابی سایر قطعات و تاب خوردگی دیگ را هم به همراه داشته باشد.
 • از دیگر علائم می توان به سر و صدای زیاد اشاره کرد و صدای آب از بخش های داخلی دستگاه به گوش می رسد که نشان دهنده نشتی آب و تخلیه نشدن آن است.
 • آبگیری نکردن ماشین لباسشویی ال جی از دیگر علائم خراب شدن پمپ است که بخش های دیگر را هم تحت تاثیر قرار می دهد.
 • نشت آب از لباسشویی می تواند از علائم خراب شدن پمپ باشد که در این شرایط باید سریعا با تعمیرکار متخصص تماس بگیرید.

با دیدن علائم بالا به هیچ وجه نباید لباسشویی را دست کاری کنید بلکه در اسرع وقت از نمایندگی ال جی درخواست تعمیرکار متخصص کنید تا مشکل را به صورت اصولی برطرف کند.

نمایندگی ماشین لباسشویی الجی در تهران

علت خرابی پمپ تخلیه لباسشویی چیست؟

پمپ تخلیه به دلیل مختلف دچار خرابی می‌شود که برای تعمیر آن نیاز است تا تعمیرکار متخصص ابتدا علت خرابی را پیدا کند. پمپ تخلیه دارای پروانه های کوچک و بزرگ است که شکستن آنها مانع از کار کردن پمپ می شود با تعمیر پمپ ماشین لباسشویی سامسونگ این مشکل هم تا حد زیادی برطرف می شود.

اگر پروانه ها شکسته شوند تنها چاره کار تعویض پمپ است که تکنسین ها همیشه از قطعات اصل و اورجینال برای تعویض استفاده می کنند. مسدود شدن فیلتر پمپ تخلیه دلیل دیگر خرابی پمپ و تخلیه نشدن آب از داخل ماشین است. زمانی که پرز و اشیاء ریز درون فیلتر جمع می شوند عملکرد آن را مختل می کنند.

این انسداد باعث می شود تا آب نتواند مسیر خروجی را به درستی طی کند از این رو مجدد به چرخه شستشو بر می گردد. با باز کردن فیلتر و تمیز کردن آن می تواند مشکل را به راحتی برطرف سازید. ممکن است پمپ تخلیه به دلیل نوسانات برق دچار سوختگی شده باشد که تعمیر کار پس از تست و اطمینان از سوختگی آن را تعویض می کند.

در برخی مواقع علت خرابی پمپ می تواند از ایرادات درون برد باشد. برد نقش مغز انسان در بدن را ایفا می کند و فرمان شستشو و عملیات های دیگر را صادر می کند وقتی برد به درستی دستور برای تخلیه آب صادر نمی کند پمپ هم نمی تواند عملکرد درستی داشته باشد. این اختلالات بوجود آمده ماشین لباسشویی الجی را با مشکل مواجه می کنند.

آیا امکان تعویض و تعمیر پمپ تخلیه لباسشویی ال جی وجود دارد؟

تعمیر و تعويض پمپ تخلیه لباسشویی کار هر کسی نیست و نیاز به تخصص و مهارت دارد. بروز برخی مشکلات در پمپ باعث شده تا تعمیر آن چندان کارساز نباشد و تنها راه حل تعویض سریع پمپ باشد. اگر پمپ به شدت دچار مشکل شده باشد ممکن است آب به قسمت های دیگر دستگاه نفوذ ‌کند که سوختگی آنها می تواند هزینه تعمیر را دو چندان کند.

برای تعویض باید برخی قطعات از روی دستگاه باز شوند تا بتوان پمپ اصل و اورجینال را جایگزین پمپ خراب شده کرد. اگر خرابی پمپ به دلیل مسدود شدن فیلتر باشد نیازی به تعویض ندارد و با تمیز کردن فیلتر می توان مشکل را به راحتی برطرف کرد. زمانی که یکی از علائم خرابی پمپ را مشاهده کردید به هیچ وجه دستگاه را دستکاری نکنید و بالافاصله با تعمیرکار تماس بگیرید.

تعمیرات ماشین لباسشویی الجی در تهران

 مشاهده کد خطا روی سیستم کمک می کند تا تعمیرکار بتواند به صورت اصولی سیستم را تعمیر کند. نمایندگی ال جی با اعزام نیروهای متخصص و فنی به محل می تواند مشکل پمپ را به سرعت برطرف سازد. امکان تعویض و تعمیر پمپ ماشین لباسشویی ال جی وجود دارد و تعمیرکار تشخیص می دهد که مشکل با چه راه حلی برطرف خواهد شد.

مراحل تعمیر پمپ ماشین لباسشویی ال جی

بعد از عیب یابی ماشین لباسشویی ال جی از پیدا کردن مشکلات مربوط به پمپ حال نوبت تعمیر دستگاه است که باید به صورت کاملا اصولی انجام شود. تکنسین برای انجام تعمیرات مراحل زیر را پشت سر می گذارد:

 1. در مرحله اول لباسشویی از برق جدا می شود.
 2. بعد از آن سقف لباسشویی باز شده و جاپودری و پنل از بدنه جدا می شوند.
 3. در مرحله سوم درب دستگاه به همراه لاستیک ها باز می شوند و قاب جلویی به طور کامل بیرون آورده می شود.
 4. پمپ تخلیه از جای خود درآمده و اتصالات مربوط به تخلیه به ماشین وصل می شوند.
 5. پیچ های محفظه در این مرحله باز می شوند تا پمپ به راحتی بیرون آورده شود و بتوان کار تعمیر و تعويض را انجام داد.

سخن پایانی

تعمیر پمپ تخلیه ماشین لباسشویی ال جی نیاز به تجربه و تخصص دارد و هر کسی نمی تواند به راحتی این کار را انجام دهد. نمایندگی ال جی برای تعمیر نیروهای مجرب و فنی را به محل اعزام می کند. برای برطرف کردن مشکلات نیاز است تا دستگاه عیب یابی شود. سیستم های جدید دیجیتالی هستند و دارای سیستم عیب یاب هوشمند می باشند که کد خطا و ارور روی آنها نمایش داده می شود. به کمک تکنسین‌های مجرب کار تعمیر و تعويض به خوبی پیش می رود.

شماره های تماس​ جهت رزرو خدمات تعمیرات پمپ ماشین لباسشویی الجی در تمام نقاط تهران

شماره فوق قابلیت کلیک مستقیم تماس دارند.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *