برد نقش بسیار مهمی در عملکرد ماشین لباسشویی بکو دارد و زمانی که این قطعه دچار مشکل می شود نمی تواند فرمانی را به سایر قطعات ارسال کند. برای کنترل سایر قسمت های ماشین وجود برد ضروری است. تعمیر و تعویض برد نیاز به تخصص و دانش کافی دارد و کارشناسان فعال در نمایندگی بکو می توانند به خوبی این کار را انجام دهند. برد یک قطعه الکترونیکی است که بر اساس پیشرفت تکنولوژی طراحی و ساخته شده و تعمیر و تعویض آن حساس است و نیاز به تمرکز و دقت زیادی دارد. با خراب شدن برد عملکرد دستگاه به طور کامل مختل می شود و تا زمان درست نشدن برد نمی توان از آن استفاده کرد. در ادامه با این مقاله همراه پارسیان سرویس باشید.

علائم خرابی برد ماشین لباسشویی بکو

برای تعمیر و تعویض برد ماشین لباسشویی بکو باید ابتدا به علائم و نشانه های خرابی توجه کنید. با بروز کوچکترین مشکل شما شاهد نشانه های در دستگاه هستید و می توانید به سرعت آن را تعمیر کنید. از علائم خرابی برد ماشین لباسشویی می توان به موارد زیر اشاره:

 • اولین نشانه خرابی برد اجرا نشدن صحیح برنامه های شستشو است. وقتی برد دچار مشکل می شود دستورات آن برای اجرای برنامه شستشو صادر نخواهد شد.
 • درست کار نکردن پنل برد و هنگ کردن آن نشانه دیگری است که شما در صفحه نمایش آن را مشاهده می کنید.
 • برد به طور کامل خاموش می شود و نمی تواند فرمان های لازم را به سایر قسمت ها ارسال کند.
 • از دیگر علائم می توان به برق گرفتگی در بدنه اشاره کرد. وقتی دستگاه را لمس می کنید احساس برق گرفتگی دارید.
 • یک کد خطا یا ارور روی دستگاه نمایش داده می شود که نشان دهنده خرابی برد است. در هر مرحله ای از شستشو که باشید با مشاهده این کد می توانید متوجه خرابی برد شوید.
 • با خراب شدن برد سیستم تخلیه آب ماشین هم دچار مشکل می شود و آب به جای خروج از دستگاه مجدد وارد چرخه شستشو می شود.

نمایندگی ماشین لباسشویی بکو در تهران

دلایل خرابی برد ماشین لباسشویی بکو

زرد ماشین لباسشویی بکو به دلایل مختلفی خراب می شود که در اینجا به مهمترین آنها اشاره می کنیم:

 • تاثیر نوسانات برق : اولین علت خرابی برد نوسانات برق است که می تواند سوختگی برد را به همراه داشته باشد. برد از فیوزهای حساسی تشکیل شده که با نوسان برق دچار اتصالی و سوختگی می شوند.
 • تاثیر استفاده مکرر از لباسشویی بکو در خرابی برد: استفاده مداوم از ماشین لباسشویی و ریختن حجم بالایی لباس در مخزن می تواند خرابی برد را به همراه داشته باشد. با استفاده بی وقفه به برد فشار می آید و باعث خرابی آن می شود.
 • نفوذ رطوبت و دمای بالا: با نفوذ آب و رطوبت به برد شما شاهد سوختگی در برخی قسمت های آن خواهید بود. رطوبت باعث سوختگی فیوزهای داخل برد می شود.
 • ریختن لباس بیش از ظرفیت: استفاده از ماشین لباسشویی بکو بیش از ظرفیتی که دارد باعث سوختگی و اختلال در عملکرد برد می شود.
 • تاثیر فرسودگی در خرابی برد لباسشویی بکو: فرسودگی نقش زیادی در خرابی برد دارد. اگر چه ماندگاری این قطعات زیاد است اما به مرور زمان دچار افت کیفیت می شوند.
 • بارگیری زیاد لباس در ماشین لباسشویی بکو: با ریختن لباس های زیاد در ماشین برد تحت فشار قرار می گیرد.

بررسی و عیب یابی قطعات برد الکترونیکی لباسشویی

برای تعمیر و تعویض برد لباسشویی بکو باید ابتدا آن را عیب یابی کنید. تعمیرکاران و کارشناسان خبره این نمایندگی برای شروع کار ابتدا سیستم را بررسی می کنند تا بتوانند عیب کار را پیدا کنند. برد دارای قطعات زیادی است که هر کدام عملکرد خاصی دارند. وقتی برد خراب می شود تعمیرکار تمام قسمت های آن را بررسی می کند. اگر فیوزها دچار سوختگی شده باشند تعویض می شوند تا بتوان مجدد از برد استفاده کرد و نیازی به تعویض آن نباشد.

خازن مهمترین قطعه در برد است که به خوبی بررسی و عیب یابی می شود. اگر خازن دچار مشکل شده باشد دستگاه بالافاصله بعد از روشن شدن خاموش می گردد و قفل درب نوری چشمک زن را نشان می دهد. با مشاهده این علائم متوجه خرابی خازن خواهید داشت. ماشین لباسشویی بکو امروزه به صورت هوشمند طراحی می شود و دارای سیستم عیب یاب است که کد خطا روی آن ظاهر می شود. عیب یابی قطعات مدار فرمان برد الکترونیکی تاثیر بسزایی در تعمیر آن دارد.

امکان تعمیر برد لباسشویی بکو در محل وجود دارد؟

نمایندگی بکو با اعزام کارشناسان خبره به محل شرایط را برای تعمیر برد در محل فراهم کرده است. اگر قسمت های مختلفی از برد دچار سوختگی شده باشد و با تعمیر نتوان مجدد آن را به چرخه شستشو باز گرداند نیاز است تا در نمایندگی به طور کامل تعویض شود. تعویض برد به تجهیزات پیشرفته‌ای نیاز دارد؛ بدین ترتیب انجام آن بهتر است در خود نمایندگی صورت بگیرد. تکنسین پس از جدا کردن برد آن را به بخش تعمیرات الکترونیکی ارجاع می دهد.

تعمیرات تخصصی ماشین لباسشویی بکو در تهران

برای تعمیر ۱ الی ۳ روز کاری نیاز است و سپس برد تعمیر شده مجدد روی دستگاه نصب می گردد. تعمیر برد یک کار تخصصی است و هر کسی نمی تواند در محل آن را انجام دهد. استفاده از نقشه برد کمک می کند تا این قطعه به صورت کاملا اصولی تعمیر شود. اگر برد دارای مشکل سطحی باشد امکان تعمیر آن در محل وجود دارد اما اگر مشکل عمقی باشد و بخش های مختلفی از برد را در بر گرفته باشد دیگر نمی توان در محل آن را تعمیر کرد و باید از روی دستگاه باز و به نمایندگی فرستاده شود.

سخن پایانی

تعمیر و تعویض برد لباسشویی بکو نیاز به تخصص و تجربه و دانش کافی دارد به همین دلیل نمایندگی بکو همیشه تکنسین و تعمیرکاران زبده را به محل اعزام می کند تا کار عیب یابی و تعمیر را به صورت کاملا اصولی انجام دهند. برای تعویض برد همیشه قطعات اصلی و اورجینال مورد استفاده قرار می گیرند و اصولا دارای گارانتی هستند. وقتی برد دستگاه تعمیر می شود تعمیرکاران آن را تست می کنند و در صورتی که عملکردی رضایت بخش داشت به مشتری تحویل داده می شود.

شماره های تماس​ جهت رزرو خدمات تعمیرات برد ماشین لباسشویی بکو در تمام نقاط تهران

شماره فوق قابلیت کلیک مستقیم تماس دارند.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *