دیگ مهمترین قطعه در ماشین لباسشویی سامسونگ است که لباس ها درون آن ریخته می شود. خراب شدن دیگ یا تاب خوردن و داشتن لرزش اضافی عملکرد آن را مختل می کند؛ از این رو نیاز است تا کار تعمیر دیگ ماشین لباسشویی سامسونگ را به یک تعمیرکار متخصص واگذار کنید. دیگ شبیه به یک سطل بزرگ است که به پهلو روی زمین قرار گرفته و لباس ها درون آن ریخته می شود. در ماشین های تمام اتوماتیک و هوشمند که مجهز به سیستم عیب یاب هستند تعمیر آسان تر خواهد بود و تکنسین می تواند با توجه به کد خطای روی صفحه نمایش مشکل را برطرف سازد. سامسونگ برندی باکیفیت است و تعمیر آن نیاز به تخصص و مهارت دارد.‌ در ادامه همراه تحریریه پارسیان سرویس باشید.

علائم خرابی دیگ ماشین لباسشویی سامسونگ

دیگ بکار رفته در ماشین لباسشویی سامسونگ از جنس استیل با ورق سیاه لعاب کاری شده است که در مقابل رطوبت و حرارت دوام زیادی دارد‌. وزن لباس ها همیشه با توجه به ظرفیت دیگ مشخص می شوند. زمانی که دیگ عملکرد درستی ندارد علائم و نشانه های خرابی را از خود نشان می دهد که در زیر به آنها اشاره می کنیم:

  • اولین نشانه خراب شدن دیگ لباسشویی سامسونگ ایجاد سر و صدای زیاد است. زمانی که ماشین روشن شده و به دور خشک کن می رسد بیش از اندازه صدا تولید می کند و دارای لرزش زیاد است.
  • لباس ها بعد از اتمام برنامه هنوز خشک نشده اند و این می تواند نشانه خراب شدن دیگ ماشین باشد.
  • دیگ هیچ گونه چرخشی ندارد و به صورت ثابت در جای خود مانده است.
  • دیگ سوراخ شده و شما شاهد نشتی آب از داخل ماشین هستید.
  • وقتی ماشین ضربات زیادی را از داخل تحمل می کند بدین معنی است که دیگ دچار مشکل شده است.
  • دستگاه با لرزش زیادی همراه است و این لرزش و تکان های زیاد باعث شده تا ماشین شروع به حرکت کند.

نمایندگی ماشین لباسشویی سامسونگ

چه عواملی باعث خرابی دیگ ماشین لباسشویی سامسونگ می‌شود؟

دیگ که مهمترین قطعه در ماشین لباسشویی سامسونگ است به دلیل عوامل مختلفی دچار مشکل می شود. عوامل داخلی و بیرونی زیادی سلامت این قطعه را تحت تاثیر قرار می دهد. اگر حمل و جابجایی به درستی انجام نشود باعث خرابی و تاب خوردگی دیگ می گردد. ماشین لباسشویی باید به صورت کاملا اصولی اصولی به کمک اهرم های متصل به دیگ جابجا شود و آن را در جایگاه اصلی خود قرار دهید.

نوع لباسی که در دیگ ریخته می شود می تواند دلیل خراب شدن آن باشد. لباس های سنجاق‌دار و نوک تیزی که باید با دست شسته شوند اگر داخل دیگ ماشین ریخته شوند سلامت آن را تهدید می کنند و دیگ سوراخ شده و نشتی پیدا می کند. نیاز است تا هنگام شستن لباس به نوع آنها توجه کنید. اگر دیگ دچار نشتی شود باید تعویض گردد. سیستم های جدید هوشمند هستند و اگر دیگ دچار مشکل شود به سرعت سیستم عیب یاب فعال می شود.

در صورتی که به ظرفیت دستگاه بی توجه باشید و بیشتر از وزن دیگ لباس در آن قرار دهید احتمال تاب خوردگی در آن زیاد بوده و دیگ دیگر عملکرد اول خود را نخواهد داشت. عامل دیگری که باعث خراب شدن دیگ می شود استفاده نادرست از آن است. با مشاهده علائم تعمیرکار متخصص ابتدا دستگاه را عیب یابی می کند تا بتواند مشکل را به صورت ریشه ای برطرف سازد.

تعمیر دیگ ماشین لباسشویی سامسونگ

تعمیر دیگ ماشین لباسشویی سامسونگ کار هر کسی نیست و نیاز به تخصص و مهارت دارد بنابراین شما با مشاهده اولین علائم خرابی باید با تکنسین مربوطه تماس بگیرید. اگر دیگ نیاز به تعویض داشته باشد باید قطعات اصل و اورجینال سامسونگ جایگزین آن شود تا بتواند عملکرد اولیه خود را داشته باشد.

برای این کار ابتدا دستگاه را از برق خارج می کنند تا هر برق گرفتگی کشی را تهدید نکند. با باز کردن سقف ماشین لباسشویی سامسونگ و جدا کردن پنل و جاپودری تمام اتصالات مربوط به تایمر هم قطع می شود‌. در این زمان لاستیک دور درب به آرامی باز می کنند و با باز کردن وزنه های تعادل دیگ آن را از دستگاه خارج می سازند.

برای بیرون آوردن دیگ و تعویض کردن آن نیاز است تا ماشین در خود نمایندگی باشد. تمام قطعات باز شده از دستگاه مجدد سر جای خود قرار می گیرند. بعد از نصب مجدد دیگ جدید دستگاه تست شده و در صورت عملکرد عالی در اختیار مشتری قرار می گیرد. چون دیگ قطعه مهمی است باز و بسته کردن آن هم نیاز به دقت و تمرکز زیادی دارد و باید به صورت کاملا تخصصی انجام شود.

تعمیرات ماشین لباسشویی سامسونگ

علت اصلی تاب برداشتن دیگ ماشین لباسشویی سامسونگ

بزرگترین مشکلی که در دیگ ماشین لباسشویی سامسونگ مشاهده می شود مشکل تاب خوردگی است که در اینجا به اصلی ترین دلیل بروز این مشکل اشاره می کنیم:

  • خرابی کوپلینگ: با خراب شدن کوپلینگ دیگ دچار تاب خوردگی می شود. کوپلینگ یک قطعه مهم است که خراب شدن آن می تواند لقی دیگ را به همراه داشته باشد. این مشکل زمانی ایجاد می شود که بیش از ظرفیت ماشین از آن استفاده کنید.
  • خرابی بلبرینگ: بلبرینگ دیگ را به موتور متصل می کند؛ بدین ترتیب زمانی که بلبرینگ دچار مشکل می شود و آسیب می بیند عملکرد دیگ را هم تحت تاثیر قرار می دهد. نچرخیدن و تاب برداشتن دیگ مهمترین دلیل خرابی بلبرینگ است. با تعویض این قطعه دیگ مجدد به چرخه شستشو بر می گردد و شما نیازی به تعمیر و تعويض آن نخواهید داشت.
  • خرابی تسمه: دلیل دیگر تاب برداشتن دیگ خراب شدن تسمه های دور آن است که تعادل دیگ را از بین می برد. پارگی و معیوب شدن تسمه ها باعث شده تا دیگ نتواند با تعادل بالا به چرخش خود ادامه دهد.

سخن پایانی

با توجه به مطالب بالا به این نتیجه می رسیم که تعمیر دیگ ماشین لباسشویی سامسونگ کار هر کسی نیست و تنها تکنسین تعمیرکار می تواند این مشکل را به صورت کاملا اصولی و از ریشه برطرف سازد. دیگ محل قرارگیری لباس و آب است و در صورتی که نشتی داشته باشد تعمیر نمی شود و تنها راه حل تعویض آن است. تعمیرکاران خبره با حضور در محل می توانند سیستم را به درستی عیب یابی کنند که در این شرایط مشکل سریع تر و بهتر برطرف خواهد شد.

شماره های تماس​ جهت رزرو خدمات تعمیرات دیگ ماشین لباسشویی سامسونگ در تمام نقاط تهران

شماره فوق قابلیت کلیک مستقیم تماس دارند.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *