برد اصلی تری قطعه در یخچال است که وظیفه ارسال دستور به بخش های مختلف دارد و می تواند تمام قسمت ها را کنترل کند. در واقع برد در یخچال مانند مغز در بدن انسان است. اگر این قطعه دچار مشکل شود تمام بخش ها مختل می شوند. تعمیر و تعویض برد یخچال و فریزر سامسونگ نیاز به تخصص و تجربه دارد و کار هر کسی نیست. به همین دلیل نمایندگی سامسونگ برای ارائه خدمات همیشه از تکنسین و تعمیرکاران مجرب استفاده می کند. تمام دستورات روشن و خاموش شدن دستگاه توسط برد است و نیاز است تا برد سریع عیب یابی و تعمیر یا تعویض شود. در ادامه این مقاله همراه بخش تحریریه پارسیان سرویس باشید.

نحوه تشخیص سوختگی برد یخچال و فریزر سامسونگ

اگر برد دچار سوختگی شده باشد علائمی از خود نشان می دهد و تعمیرکار به سرعت سوختگی آن را تشخیص خواهد داد. قبل از تعمیر برد تکنسین از سوختگی آن مطمئن می شود تا بتواند یک برد اصل و اورجینال را برای تعویض آماده کند. با مشاهده یکی از نشانه ها زیر متوجه این سوختگی خواهید شد:

  • اولین علامت سوختگی برد این است که یخچال سامسونگ با وجود اتصال به برق باز هم روشن نمی شود.
  • دستگاه روشن است اما ناگهانی خاموش می شود و ممکن است دیگر روشن نشود.
  • یخچال در زمان روشن بودن سر و صدای زیادی دارد که کاملا غیر عادی است.
  • کد خطا یا ارورهای F1، C1 یا F10g به روی نمایشگر یخچال سامسونگ ظاهر می شود که نشان دهنده اختلال در عملکرد برد است.
  • برفک زدن یخچال فریزر از دیگر علائم سوختگی برد به شمار می رود. این برفک زدن کاملا غیر طبیعی است.
  • فن اواپراتور یخچال فریزر در این شرایط کار نمی کند.

با مشاهده علائم بالا شما متوجه سوختگی دستگاه خواهید شد و بهتر است سریعا با تعمیرکار نمایندگی تماس بگیرید.

نمایندگی یخچال و فریزر سامسونگ در تهران

علت خرابی برد یخچال و فریزر سامسونگ

برد یخچال و فریزر سامسونگ به دلایل مختلفی خراب می شود و برای تعمیر و تعویض هم نیاز است تا ابتدا عیب یابی و علت اصلی بروز مشکل و سوختگی برد مشخص شود. این دلایل عبارتند از:

  • نوسانات برق؛ بردهای الکتریکی با قاتل بزرگی چون نوسانات برق روبرو هستند و کم و زیاد شدن ناگهانی جریان برق باعث سوختگی این قطعات می شود. اگر یخچال سامسونگ دارای محافظ نباشد نوسانات برق می تواند تاثیرات مخربی روی برد داشته باشد و باعث سوختگی آن شود. بالا بودن هزینه تعمیر و تعویض برد مشتریان را بد آن داشته تا یخچال و فریزر را به همراه محافظ خریداری کنند.
  • نشت آب به برد اصلی: زمانی که در حال تمیز کردن یخچال و فریزر با آب و شوینده هستید نفوذ آب به داخل برد می تواند سوختگی و اتصالی آن را به همراه داشته باشد. برای جلوگیری از بروز این مشکل بهتر است تایمی که یخچال خاموش است این کار را انجام دهد و از دستمال با رطوبت کمتر استفاده کنید.
  • سهل‌انگاری در تعمیر قطعات دیگر یخچال: خرابی برخی قطعات یخچال سامسونگ و تعمیر نادرست آنها می تواند به برد آسیب های جدی را وارد کند. اگر با مشاهده کوچک‌ترین مشکل به تکنسین مجرب فعال در نمایندگی مراجعه کنید قطعا تعمیر به صورت کاملا اصولی صورت می گیرد.

تعمیرات یخچال و فریزر سامسونگ

نحوه عیب یابی و تست برد یخچال فریزر

در پروسه تعمیر و تعویض برد یخچال فریزر سامسونگ تست و عیب یابی اهمیت بسزایی دارد. تکنسین ها و کارشناسان ابتدا برد را مورد بررسی قرار می دهند و با توجه به علائم سوختگی آن را مشخص می کنند. برای تست و عیب یابی امروزه تجهیزات پیشرفته ای بکار گرفته می شود که دقت و سرعت بالایی برای انجام این کار دارند.

دانش و تخصصی که تعمیرکار دارد به او کمک می کند تا عیب یابی را به طور دقیق انجام دهد‌. برای تست باید ابتدا برق دستگاه قطع شود تا خطد برق گرفتگی کسی را تهدید نکند‌. با کشیدن یخچال به سمت خود تعمیرکار آن را به کنترل خود در می آورد. در این زمان پوشش برد باز شده و سیم ها و اتصالات آن به طور کامل چک می شوند.

اگر خازن و فیوزهای ریز داخل برد دچار سوختگی شده باشند در این مرحله به خوبی مشخص می شود. با برداشتن برد از روی دستگاه می توانید به طور دقیق تر آن را بررسی کنید. با یک دستمال تمیز روی آن پاک می شود و قطعات سوخته در آن تعویض می شوند. این فرآیند حساس و پیچیده باید با دقت و ظرافت صورت بگیرد تا آسیبی به برد وارد نشود.

مراحل تعمیر برد یخچال سامسونگ

زمانی که برد تست می شود و سوختگی آن تایید می گردد تعمیرکار سعی می کند تا آن را از روی دستگاه باز و به نمایندگی منتقل کند. برای تعمیر نیاز است تا برق دستگاه قطع شود تا هیچ گونه برقی در برد جریان نداشته باشد. اگر مواد فاسد شدنی در یخچال وجود دارد بهتر است آنها را جابجا کنید. برای باز کردن برد نیاز است تا ابتدا پوشش روی آن را باز کنید. پیچ های متصل کننده برد به دستگاه باید باز شوند. پیچ گوشتی های برقی برای انجام این کار گزینه خوبی هستند چون سرعت و قدرت بالایی دارند.

نمایندگی یخچال و فریزر سامسونگ

بهتر است یک عکس قبل از جدا کردن اتصالات برد بگیرید تا در زمان بستن برد با مشکل مواجه نشوید. تمام این کارها باید توسط تعمیرکار متخصص انجام شود. زبانه قفل را باز کرده و با دقت سیم های اتصال را جدا می کنید تا برد سوخته خارج شود و بتوان برد سالم را جایگزین آن کرد. بعد از نصب برد جدید نیاز است تا دستگاه تست شود. چند ساعتی روشن می ماند و اگر مشکلی نداشته باشد به مشتری تحویل داده می شود.

سخن پایانی

تعمیر و تعویض برد یخچال و فریزر سامسونگ کاری تخصصی است؛ بدین ترتیب شما باید برای این کار از تعمیرکاران نمایندگی سامسونگ کمک بگیرید. استفاده از قطعات اصل و اورجینال با گارانتی معتبر باعث شده تا پروسه تعمیر و تعویض به بهترین شکل پیش برود. یخچال سامسونگ بدون برد هیچ عملکردی ندارد؛ از این رو نیاز است تا تعمیرکار در مدت زمان کمتری این کار را انجام دهد. اگر عیب یابی به صورت کاملا اصولی انجام شود تعمیرکار می تواند مشکل را از ریشه برطرف سازد.

شماره های تماس​ جهت رزرو خدمات تعمیرات در تمام نقاط تهران

شماره فوق قابلیت کلیک مستقیم تماس دارند.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *