دیگ مهمترین قطعه لباسشویی آبسال است که آب و لباس را درون خود جای می دهد‌. زمانی که دیگ دچار مشکل می شود عملکرد ماشین مختل شده و نمی تواند فرآیند شستشوی لباس را پیش ببرد. برای تعمیر دیگ ماشین لباسشویی آبسال ابتدا باید عیب یابی به صورت کاملا اصولی انجام شود. نمایندگی آبسال با اعزام تکنسین های مجرب به محل می تواند کار عیب یابی و تعمیر را سرعت ببخشد. دیگ از اجزای اصلی و حساس ماشین است به همین دلیل کار تعمیر و تعويض آن نیاز به دقت و تمرکز دارد و هر کسی نمی تواند این کار را انجام دهد. تاب برداشتن، لق زدن، نچرخیدن دیگ جز مشکلات شایعی هستند که همیشه با صدای زیاد همراه می باشند. در ادامه این مقاله موارد مهمی برای شما بررسی می شود. در ادامه این مقاله با بخش تجریریه پارسیان سرویس همراه باشید.

علائم و نشانه های خرابی دیگ ماشین لباسشویی

وقتی دیگ ماشین لباسشویی ابسال دچار مشکل می شود علائم و نشانه هایی دارد که شما با مشاهده اولین علائم باید با تعمیرکار متخصص در نمایندگی تماس بگیرید. اگر قطعات دیگ دچار مشکل شده باشند عملکرد دیگ هم تحت تاثیر قرار می گیرد. درایو موتور، کمک فنر، سیم برق از اجرای اصلی دیگ هستند که دچار اتصالی و سوختگی می شوند.

از دیگر علائم خرابی دیگ می توان به عدم چرخش صحیح آن اشاره کرد. نقص در سیستم کنترل یا تخلیه نشدن آب می تواند دلیل اصلی نجرخیدن دیگ باشد‌. اگر دیگ سوراخ شده باشد شما شاهد نشتی آب در قسمت های مختلف خواهید بود و این نشتی ممکن است اتصال در سیم پیچی دستگاه را هم به همراه داشته باشد.

سر و صدای زیاد مهمترین نشانه خراب شدن دیگ و عملکرد نامناسب آن است. اگر صداهای غیر طبیعی از داخل ماشین لباسشویی آبسال خصوصا دیگ شنیده می شود نیاز است تا به تعمیرکار مجرب مراجعه کنید. خشک نشدن لباس ها از دیگر علائم خرابی دیگ است و آب های کثیف از داخل ماشین تخلیه نشده اند.

نمایندگی ماشین لباسشویی آبسال در تهران

علت خراب شدن دیگ ماشین لباسشویی آبسال

دیگ ماشین لباسشویی آبسال به دلایل مختلفی خراب می شود که در زیر به چند مورد از آنها اشاره می‌کنیم:

  • ایجاد مشکل در موتور ماشین لباسشویی: موتور اصلی ترین بخش ماشین لباسشویی است که اگر خراب شود نمی تواند دیگ و سایر قسمت ها را هم به حرکت در بیاورد. خرابی موتور باعث خرابی سایر بخش های خواهد شد در نتیجه باید به سرعت تعمیر شود.
  • مشکل و خرابی در استاتور: برای چرخیدن دو طرف دیگ و ایجاد توازن استاتدر نیاز است. اگر این قطعه خراب شود دیگ چرخشی نخواهد داشت یا به کندی عمل می کند‌ قبل از تعمیر دیگ ماشین لباسشویی آبسال بهتر است ابتدا این قطعه را بررسی و عیب یابی کنید.
  • ریختن بیش از اندازه لباس در دستگاه: استفاده بیش از حد از لباسشویی و در نظر نگرفته ظرفیت آن باعث سنگین شدن دیگ شده بدین ترتیب توانایی چرخاندن لباس ها را ندارد و به موتور و دیگ فشار زیادی وارد می شود.
  • ایجاد مشکل در تسمه: تسمه یکی از بخش های مرتبط به دیگ است که اگر دچار مشکل شود روی عملکرد هم دیگ هم تاثیر منفی دارد. پارگی یا خرابی تسمه مانع از چرخیدن دیگ شده و اگر تسمه شل باشد دیگ آرام حرکت می کند.
  • خرابی بلبرینگ لباسشویی: از دیگر علل خرابی دیگ می توان به خرابی بلبرینگ اشاره کرد که مانع از حرکت دیگ می شود. چرا خرابی بلبرینگ دیگ به سختی حرکت می کند.
  • خرابی کلید سوئیچ درب ماشین لباسشویی: با بروز مشکل در کلید سوییچ ماشین آبسال عملکرد موتور و در کنار آن دیگ مختل خواهد شد.
  • وجود مشکل در دیگ لباسشویی: گاهی علت خراب شدن دیگ را بابد در قطعات درون آن جستجو کرد. سوختگی خازن و اجزای دیگر می تواند عملکرد دیگ را مختل کند.

نمایندگی تعمیرات ماشین لباسشویی آبسال

مشکلات رایج در دیگ ماشین لباسشویی آبسال

دیگ ماشین لباسشویی آبسال زمانی نیاز به تعمیر دارد که شما شاهد مشکلات رایج و لاینحلی در آن هستید. شل شدگی دیگ یکی از این مشکلات بوده که باعث فشار به موتور می شود. اگر دیگ لق شده باشد با صدای زیاد کار می کند و می تواند به سایر بخش ها هم آسیب وارد کند. با سفت کردن پیچ و مهره ها می توان مشکل را برطرف کرد. در صورت تراز نبودن ماشین یا قرار دادن لوازم سنگین روی آن مشکل شل شدگی ایجاد می شود.

بد چرخیدن دستگاه مشکل دیگری است که بیشتر کاربران با آن روبرو می شوند. عوامل زیادی از جمله خراب شدن بلبرینگ، آسیب دیدن موتور و پاره شدن تسمه باعث بد چرخیدن دیگ می شوند‌. اگر با تاب برداشتن دیگ مواجه شدید مشکل از خراب شدن کوپلینگ و تسمه یا بسته نشدن درب است. خرابی بلبرینگ و آسیب به موتور هم می تواند این مشکل را تشدید کند. اگر دیگ دچار سوراخ شود تنها راه رفع مشکل تعویض آن است‌.

نحوه تعمیر دیگ ماشین لباسشویی آبسال

تعمیر دیگ ماشین لباسشویی ابسال نیاز به تخصص و تجربه و مهارت دارد و تعمیرکار باید دانش کافی در این حوزه داشته باشد تا بتواند ابتدا دستگاه را عیب یابی سپس مشکل را برطرف سازد. اگر دیگر نیاز به تعویض داشته باشد باید ابتدا برق دستگاه قطع شود. قسمت های مختلفی چون سقف ماشین، جاپودری و اتصالاتی که به تایمر هستند به همراه درب و لاستیک دور آن باید به طور کامل باز شوند.

تعمیرات ماشین لباسشویی آبسال

وزنه های تعادل نباید از دیگ جدا شوند. با باز کردن پیچ های روی پنل شلنگ را خارج کرده و تسمه و فولی را هم باز کنید. برای بیرون آوردن دیگ نیاز است تا موتور هم از روی دستگاه باز شود. این کار باید در نمایندگی و زیر نظر کارشناسان و تکنسین ها انجام شود. پس از بستن دیگ دستگاه تست شده و در اختیار مشتری قرار می گیرد. استفاده از قطعات اصل و اورجینال باعث شده تا پروسه تعمیر و تعویض به خوبی پیش برود.

سخن پایانی

تعمیر دیگ ماشین لباسشویی آبسال به زمان و تجهیزات نیاز دارد بدین ترتیب نمی توان در محل این کار را انجام داد. تعمیر باید توسط تعمیرکاران متخصص انجام شود. اگر دیگ نیاز به تعمیر جزئی داشته باشد در محل می توان آن را برطرف کرد. اما اگر مشکل عمقی و پیچیده باشد باید قطعه به نمایندگی منتقل و تعویض شود. نمایندگی آبسال برای تعمیرات کمترین هزینه را در نظر می گیرد.

شماره های تماس​ جهت رزرو خدمات تعمیر دیگ ماشین لباسشویی آبسال در تمام نقاط تهران

شماره فوق قابلیت کلیک مستقیم تماس دارند.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *