یکی از وسایلی که در درسته لوازم خانگی کاربردی می باشد و وجود آن در هرخانه ای لازم است ماشین لباسشویی است. این دستگاه را برندهای متفاوت در مدل های مختلفی تولید می نمایند که یکی از برندهای قدیمی تولید کننده آن سامسونگ است. این برند به دلیل اینکه تولیدات با کیفیتی را در این دسته تولید می نماید توانسته مشتریان زیادی را به خود جذب نماید. یکی از دلایلی که این برند را در میان برندهای دیگر مطرح و خاص کرده است کیفیت بالا و استفاده از تکنولوژی های روز در دستگاه های تولیدی سامسونگ است. یکی از تکنولوژی هایی که در ماشین های لباسشویی سامسونگ استفاده می شود و بسیار هم کاربردی است سیستم هوشمند نمایش خرابی در قالب کد ارور است. ولی در نظر باید داشته باشید برند و کیفیت بالا دلیلی بر این موضوع نیست که دستگاه خرابی کمتری داشته باشد و همه ماشین های لباسشویی بسته به شرایط استفاده دستخوش مشکلاتی می شوند و برخی از این مشکلات به صورت متداول و در بین تمام تولیدات و مدل های آن یکسان و یک شکل است. یکی از مشکلات و ارورهایی که در ماشین های لباسشویی سامسونگ در تمام مدل های آن گزارش شده است ارور sud می باشد. در این مقاله قصد داریم راهکارهای رفع ارور sud و دلایل بروز این مشکل و خرابی قطعاتی که سبب بروز این ارور می شود را بررسی نماییم. در ادامه این مقاله با تحریریه وبسایت پارسیان سرویس همراه باشید.

بررسی ارور sud ماشین لباسشویی سامسونگ

همانطور که در ابتدای این مقاله توضیح داده شد قصد داریم در مورد یکی از ارورهایی که در ماشین های لباسشویی سامسونگ وجود دارد با شما صحبت کنیم. ارور sud یکی از ارورهایی است که از طرف کاربران بسیار گزارش شده است و می تواند دلایل متعدد زیادی را در بر داشته باشید. جالب است بدانید برخی از ارورها در ماشین های لباسشویی به صورت کلی مرتبط به خرابی در چند بخش است و برعکس ارورهای دیگر متعلق به یک بخش از ماشین لباسشویی نیست و باید در نظر داشته باشید تمام ارورها می توانند از نظر اهمیت در جایگاه ویژه ای قرار بگیرند. ارور sud هم یکی از همین دسته ارورهایی است که از لحاظ درگیر کردن بخش های مختلف ماشین لباسشویی از اهمیت بالایی برخوردار است. در این مقاله قصد داریم دلایلی که باعث بروز ارور sud در ماشین لباسشویی سامسونگ می شود را برای شما بررسی نماییم. در ادامه این مقاله با ما همراه باشید.

نگاه کلی به دلایل ارور sud ماشین لباسشویی سامسونگ

همانطور که در قبل توضیح داده شد ارور sud دلایل متعددی دارد که باعث می شود در ماشین لباسشویی سامسونگ بروز کند. بررسی و دانستن این دلایل بسیار می تواند به شما در رفع ارور sud ماشین لباسشویی سامسونگ کمک کند. لازم است بدانید برخی از دلایل این ارور تخصصی می باشد و نیاز است در صورت رفع آن با بخش تعمیر ماشین لباسشویی سامسونگ در تهران پارسیان سرویس در تماس باشید. در زیر به صورت کلی دلایلی که باعث بروز ارور sud می شود را برای شما بررسی می نماییم. در ادامه همراه ما باشید.

 • یکی از دلایل این ارور مصرف بیش از حد از مواد شوینده است.
 • یکی از دلایل تخصصی ارور sud می تواند خرابی پمپ تخلیه باشد.
 • یکی دیگر از دلایل ارور sud می تواند ایجاد مشکل در سنسور سطح فوم باشد.
 • مواد شوینده بی کیفیت هم می تواند یکی دیگر از دلایل این ارور باشد.

مصرف بیش از حد از مواد شوینده و یا بی کیفیت

همانطور که در بالا اشاره شد یکی از دلایل ارور sud در ماشین لباسشویی سامسونگ می تواند مصرف بیش از حد و یا استفاده از مواد شوینده بی کیفیت باشد. باید در نظر داشته باشید که در زمان استفاده از مواد شوینده به دستورالعمل های درج شده توجه نمایید. اگر بازهم شاهد بروز ارور SUD بعد از درست مصرف کردن مواد شوینده بودید بهتر است میزان آن را کمتر نمایید. اگر بیش از حد مجاز از مواد شوینده استفاده نمایید شاهد افزایش زمان کار ماشین لباسشویی خواهید بود. ماشین لباسشویی سامسونگ در زمان تخلیه آب اگر احساس نماید که کف در آب وجود دارد این زمان را افزایش می دهد. درواقع زمانی که ارور  SUD یا SD نمایش داده می شود ماشین لباسشویی به صورت خودکار زمان شستشو را افزایش می دهد.

مقاله مرتبط: ارورهای ماشین لباسشویی سامسونگ

خرابی پمپ تخلیه ماشین لباسشویی سامسونگ

یکی از دلایل ارور  SUD خرابی و ایجاد مشکل در پمپ تخلیه دستگاه می باشد. این ارور زمانی خبر از خرابی و یا مشکل در پمپ تخلیه را به شما می دهد که پمپ شما دارای فیلتر باشد و لازم است در صورت کثیف شدن این پمپ آن را تمیز نمایید. راه حل های تمیز کردن فیلتر پمپ تخلیه را در زیر بررسی کرده ایم.

 • لازم است دریچه ایی که در جلوی ماشین لباسشویی قرار دارد را باز کنید.
 • بعد از باز کردن درب لازم است شیلنگ تخلیه اضطراری را خارج و در پوش آن را بردارید.
 • زیر این شلنگ یک ظرف و یا یک لگن قرار دهید و 15 دقیقه بگذارید آب تخلیه شود.
 • حالا نوبت به باز کردن فیلتر رسیده است و باید آن را با احتیاط در جهت عقربه های ساعت بچرخانید.
 • حال خواهید دید زباله هایی به فیلتر چسبیده است و لازم است آن ها را خارج نمایید.
 • اگر زباله ها از فیلتر پاک نشد بهتر است با آب جوش فیلتر را بشویید.
 • سپس فیلتر را سرجای خود قرار دهید و در پوش شلنگ را قرار دهید و درب را ببندید.

خرابی سنسور سطح فوم ماشین لباسشویی سامسونگ

یکی از قطعاتی که خرابی آن می تواند سبب بروز ارور SUD شود خرابی سنسور سطح فوم ماشین لباسشویی سامسونگ است. وظیفه این سنسور تشخیص کف موجود در آب است که اگر خرابی علت بروز ارو از این سنسور باشد باید به طور حتم از متخصص و یا با بخش تعمیرات ماشین لباسشویی سامسونگ در پارسیان سرویس تماس حاصل نمایید. در زیر بخش های مختلف از این سنسور که احتمال خرابی آن ها در بروز چنین خطایی وجود دارد را برای شما بررسی کرده ایم.

 • ابتدا باید سنسور سطح فوم را در دستگاه پیدا کنید.
 • لازم است برای خارج کردن آن دسته سیم های متصل به آن را جدا کنید.
 • لازم است بایک اهم متر وضعیت قطعه را بررسی کنید.
 • اگر این سنسور خراب شده باشد باید به طور حتم به صورت کامل تعویض شود.

نتیجه گیری

در این مقاله در مورد ارور SUD در ماشین لباسشویی سامسونگ با شما صحبت کردیم. لازم است در صورت بروز این مشکل مواردی که در بالا گفته شد را خود شما شخصا بررسی نمایید و بخش فنی کار را به عهده متخصصین ما در نمایندگی ماشین لباسشویی سامسونگ در پارسیان سرویس بگذارید. لازم است بدانید به هیچ وجه نباید خود شما با سطح دانش فنی حتی متوسط اقدام به تعمیر و یا دستکاری دستگاه نمایید. برای تماس با متخصصین ما شماره ها در پایان مقاله قرار گرفته است.

شماره های تماس​ جهت رزرو خدمات تعمیرات در تمام نقاط تهران

شماره فوق قابلیت کلیک مستقیم تماس دارند.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *