یکی از اصلی‌ترین وسایلی که در هر خانه و منزلی باید وجود داشته باشد، ماشین لباسشویی است. ماشین‌های لباسشویی زیادی در بازار وجود دارند که برندهای مختلفی آن‌ها را تولید کرده‌اند. اما یکی از بهترین برندهای ایرانی که در حوزه لوازم‌خانگی فعالیت می‌کند، شرکت آبسال است. شرکت آبسال از سال 1335 در ایران تأسیس‌شده است و از سال 1343 به تولید و ساخت لوازم‌خانگی پرداخت و در بعدها به یک شرکت عالی و باکیفیت در ساخت لوازم‌خانگی تبدیل شد. یکی از بهترین محصولات این شرکت لباسشویی آن است. خیلی از مردم امروز از ماشین لباسشویی آبسال استفاده می‌کنند اما آیا همه اطلاع دارند که چطور باید به‌صورت صحیح از آن استفاده کنند؟ آیا شما با انواع مشکلاتی که می‌تواند برای لباسشویی آبسال شما پیش بیاید آشنا هستید و می‌توانید آن‌ها را برطرف کنید. در این مقاله قصد داریم که این مشکلات را به‌صورت کامل به شما توضیح دهیم و بهترین نحوه و نکات نگهداری بهتر لباسشویی آبسال را به شما بگوییم. پس تا انتهای مقاله با نمایندگی ماشین لباسشویی آبسال همراه باشید.

مشکلات متداول ماشین لباسشویی آبسال

از زمانی که لباسشویی را می‌خرید و تا زمانی که می‌توانید از آن استفاده کنید، مشکلات زیادی وجود دارند که می‌توانند برای لباسشویی شما رخ دهند و پیش بیایند. ازجمله این مشکلات می‌توان به مواردی چون روشن نشدن لباسشویی، وارد نشدن منواید شوینده به داخل مخزن، نصب آب از ماشین لباسشویی، آبگیری نکردن ماشین، نچرخیدن، نیامدن آب داخل ماشین، حل نشدن موارد در آب و ماندن مواد شوینده روی لباس‌ها اشاره کرد. باید دقت داشته باشید که باید تمامی این مشکلات را به‌خوبی حل کنید تا بتوانید سال‌های سال از ماشین لباسشویی خود استفاده کنید. اگر هرکدام از این مشکلات را برطرف نکنید، می‌توانند آسیب جدی به قطعات دیگر و موتور اصلی ماشین وارد کنند.

روشن نشدن ماشین لباسشویی

یک یاز اصلی‌ترین مشکلات که ممکن است در طول زمان استفاده از ماشین لباسشویی رخ دهد، روشن نشدن آن است. خیلی از وقت‌ها با چک کردن پریز برق یا سیم برق ماشین این مشکل حل می‌شود اما اگر بازم این مشکل حل نشد ممکن است که مشکل و ایراد از منبع تغذیه ماشین باشد، سوییچ درب به‌درستی بسته نشده باشد، در عملکرد موتور اشکالی وجود داشته باشد یا دستگیره تایمر خراب‌شده باشد و نتواند ماشین لباسشویی را روشن کند.

مواد شوینده وارد مخزن نمی‌شوند

این مشکل به این دلیل است که یا جاپودری کثیف است و نمی‌گذارد مواد شوینده به‌درستی وارد مخزن اصلی شوند یا اینکه از مواد شوینده نامرغوبی استفاده می‌کنید که عملاً کیفیت مناسبی ندارند و نمی‌توانند در آب حل و وارد مخزن اصلی شوند.

نشت آب از ماشین لباسشویی آبسال

این مشکل برای اکثر افراد پیش‌آمده است که اصلی‌ترین دلایل آن عبارت‌اند از شلنگ تخلیه، شلنگ آب، شیر ورودی آب، واشرها و پمپ تخلیه. هرکدام از این موارد اگر ایرادی داشته باشد، معمولاً باعث نشتی یا آب دادن ماشین لباسشویی از زیر ماشین می‌شود. خیلی اوقات این مشکل را می‌تواند با چک کردن شلنگ ورودی آب از پشت ماشین حل کنید، یا شاید شلنگ تخلیه فاضلاب به‌درستی وارد چاه نشده است. اما اگر مشکل از پمپ تخلیه و شلنگ تخلیه باشد، باید برای حل مشکل آن از متخصص یا تعمیرکار ماشین لباسشویی کمک بگیرید.

ماشین لباسشویی آبگیری نمی‌کند

این دلیل که در بیشتر لباسشویی‌ها شایع است، یا به علت کم بودن فشار آب می‌باشد، یا شیر برقی یا شیر ورودی آب دچار مشکل شده است. همچنین از جاپودری کثیف باشد یا رسوب گرفته باشد نیز ممکن است عملیات آبگیری به داخل مخزن اصلی به‌درستی انجام نشود.

ماشین لباسشویی آبسال نمی‌چرخد

دلایل مختلفی می‌تواند باعث بروز این مشکل شود، مثل بسته نبودن درب ورودی ماشین، خرابی سویچ یا دکمه باز و بسته کردن درب ماشین یا گیرکردن مانعی باشد که جلوی بسته شدن درب را می‌گیرد. اکثراً این مشکل برای خیلی افراد ییش می‌آید، مخصوصاً کسانی که لباس‌های زیادی را داخل مخزن می‌اندازند. سنگین بودن وزن لباس‌ها نیز می‌توانید یکی از دلایلی باشد که ماشین به‌خوبی شروع به کار نکند.

آب وارد لباسشویی نمی‌شود

این مشکل عملاً برای کم بودن فشار آب است اما ممکن است که پیچ خوردن شلنگ آب یا باز نشدن شیر آب نیز باعث بروز این مشکل شود. اما اصلی‌ترین دلیل فشار کم آب ورودی به منزل است. برای این منظور می‌توانید فشار آب منزل را با روش‌های مختلف چک و بررسی کنید.

باقی ماندن کف بر روی لباس بعد از اتمام چرخه

این موضوع بیسار واضح است، یا شما از پودر دستی به‌جای پودر ماشین لباسشویی استفاده کرده اید که موضوع چه سهوا و چه عمدا می‌تواند باعث بروز این مشکل شود یا اینکه پودر یا مایع لباسشویی که از آن استفاده می‌کنید، کیفیت مرغوبی ندارد و باید آن را عوض کنید. در این شرایط بهتر است از پودرهای ماشین لباسشویی عالی استفاده کنید یا مایع لباسشویی‌های مرغوب را انتخاب کنید. شرکت اکتیو یکی از بهترین تولیدکننده‌های مواد شوینده است که می‌تواند به شما در این زمینه کمک کنند.

نکات مهم نگهداری از ماشین لباسشویی آبسال

  • سعی کنید که زیاد لباسشویی را جابجا نکنید
  • سعی کنی تعداد دفعات کمتری از لباسشویی در یک هفته استفاده کنید
  • سعی کنید در هر بار استفاده، لباس‌ها را با وزن زیاد داخل مخزن نریزید
  • به‌هیچ‌عنوان از پودرهای دستی برای ماشین لباسشویی استفاده نکنید
  • از مواد شوینده مرغوب استفاده کنید
  • سعی کنید ماهی یک بار لباسشویی با سرکه خالی روشن کنید و بشویید
  • حواستان به جاپودری باشد و سعی کنید که کثیف نشود و مواد شوینده داخل آن نچسبن

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *