تعویض فیلتر آب یخچال و فریزر هیتاچی باعث شده تا آبی باکیفیت و تصفیه شده در دسترس مصرف کنندگان قرار بگیرد. زمانی که فیلتر آب با مشکل مواجه می شود آب آلوده شده و شما نمی توانید از آن استفاده کنید‌. تعمیر و تعویض این قطعه حساس نیاز به تخصص و مهارت دارد و کار هر کسی نیست. برای تعویض باید از قطعات اصل و اورجینال هیتاچی استفاده کنید که کیفیت و کارایی خوبی دارند. خرابی فیلتر آب با علائم و نشانه هایی همراه است که تعمیرکار با مشاهده آنها می‌توانید دستگاه را عیب‌یابی و تعمیر کند. تعویض فیلتر آب یخچال و فریزر هیتاچی نیاز به تخصص و مهارت دارد پس بهتر است تا انتهای این متن همراه پارسیان سرویس باشید.

مشکلات متداول در فیلتر آب یخچال و فریزر هیتاچی

فیلتر آب یخچال و فریزر هیتاچی به دلایل مختلف دچار مشکل می‌شود و در اینجا به مشکلات متداول این قسمت از دستگاه اشاره می‌کنیم:

  • بو و طعم آب عوض شده: زمانی که فیلتر آب عملکرد خود را به دلیل خرابی و افت کیفیت از دست می‌دهد طعم و بوی آب به طور کامل عوض می‌شود و شما می‌توانید به راحتی این موضوع را متوجه شوید و با یک تعمیرکار مجرب تماس بگیرید. تعمیرکار با تعویض فیلتر می‌تواند دوباره کیفیت آب را افزایش دهد.
  • فشار آب یخچال کم شده: وقتی فشار آب یخچال کم می‌ شود علت اصلی آن خرابی فیلتر آب است که باید تعویض گردد. فیلتر قابل تعمیر نیست و تنها با تعویض کردن می‌تواند دوباره فشار آب یخچال را بیشتر کرد. برای این کار باید ابتدا شیر آب ورودی به یخچال چک شود. وقتی شیلنگ آب مسدود شود فشار آب یخچال کم خواهد شد.
  • آب یخچال قطع شده : قطع شدن آب یخچال از مشکلات متداول به دلیل خرابی فیلتر آب است. مسدود شدن فیلتر باعث می شود تا کیفیت و جریان آب قطع شود که در این صورت تعمیرکار باید ابتدا فیلتر را عوض کند تا مشکل برطرف شود.
  • آب سیاه رنگی از فیلتر خارج شد: فیلتر آب یخچال از چند بخش تشکیل شده بدین ترتیب آب در چند مرحله تصفیه می شود. زمانی که آب سیاه از فیلتر یخچال و فریزر هیتاچی خارج می شود بدین معنی است که فیلتر کارایی خود را از دست داده است و نمی تواند آب را به خوبی تصفیه کند. با تعویض فیلتر آب تمیز و شفاف از آن خارج می شود.
  • فشار آب منظم نیست قطع و وصل می شود: ورود هوا به داخل فیلتر باعث شده تا فشار آب نامنظم باشد. در چنین شرایطی نیاز است تا تعمیرکار فیلتر را هواگیری یا به طور کامل تعویض کند تا آب دوباره فشار پیدا کند.
  • چراغ فیلتر روی نمایشگر قرمز شده: با روشن شدن این چراغ خطایی از جانب دستگاه صادر می شود که نشان دهنده خرابی و عیب در فیلتر است. بعد از تعویض فیلتر چراغ دوباره به رنگ عادی بر می گردد.

اهمیت تعویض فیلتر آب یخچال هیتاچی

تعویض فیلتر آب یخچال و فریزر هیتاچی اهمیت زیادی دارد و در صورتی که این کار به موقع انجام نشود می تواند خسارت های جبران ناپذیری را به دستگاه وارد کند. با خراب شدن فیلتر کیفیت آب افت کرده و مصرف آب تصفیه نشده می تواند سلامتی انسان را به خطر بیندازد. تعویض فیلتر آب از آن جهت اهمیت دارد که می تواند آب را معدنی کند و املاح معدنی زیادی به آن بیافزاید.

بخوانید: نمایندگی تعمیرات یخچال هیتاچی

 افزودن نیترات به آب مهمترین مزیت تعویض به موقع فیلتر آب یخچال هیتاچی است. برای اینکه آب آنتی باکتریال شود و بو و طعم بد آن برطرف گردد تعویض این فیلتر باید انجام شود. با نصب فیلتر جدید رسوب در مسیر آب ایجاد نمی‌شود و این می‌تواند از خرابی یخساز یا آبسردکن دستگاه جلوگیری کند. وقتی فیلتر تعویض می شود آب با کیفیت بالا در دسترس شما قرار می گیرد.

زمان تعویض فیلتر آب یخچال

زمان تعویض فیلتر آب یخچال و فریزر هیتاچی بستگی به میزان سلامت فیلتر دارد. هر زمان که کیفیت و کارایی فیلتر افت می کند نیاز است تا شما آن را تعویض و فیلتر جدید را جایگزین کنید. به محض اینکه آب یخساز بو و طعم خاصی پیدا کرد و شما این نشانه را مشاهده کردید زمان تعویض فیلتر فرا رسیده است. آب تمیزی که شما استفاده می کنید به صورت مستقیم روی سلامتی تاثیر دارد به همین دلیل مهم است که شما فیلتر را در موعد مقرر تعویض کنید.

هر چه یخچال جدیدتر باشد عمر فیلتر بیشتر است اما پس از چند ماه استفاده بهتر است که فیلتر تعویض گردد. بر اساس میزان استفاده از آبسردکن و تغییرات ایجاد شده در جریان آب می توانید زمان تعویض فیلتر را مشخص کنید.۶ ماه زمان متوسط برای انجام این کار است و اگر زیاد از یخساز استفاده می کنید می تواند این تایم کاهش پیدا کند. اگر استفاده شما از بخساز کم است می توانید بعد از ۶ ماه فیلتر را تعویض کنید.

هزینه تعویض فیلتر آب یخچال و فریزر هیتاچی

هزینه تعویض فیلتر آب یخچال و فریزر هیتاچی بستگی به مدل فیلتر و نحوه نصب آن دارد. اگر یخچال جدید و پیشرفته باشد این کار نیاز به دقت بیشتری دارد و کاملا حساس است به همین دلیل با هزینه بالاتری هم انجام می شود. قیمت خرید فیلتر متفاوت است و اگر شما مارک اصل و اورجینال هیتاچی را خریداری کنید به دلیل کیفیت و کارایی خوبی که دارد با قیمت بالاتری همراه است.

کاربردی: نمایندگی تعمیرات فریزر هیتاچی

هزینه قطعی تعویض فیلتر زمانی به مشتری اعلام می شود که عیب دستگاه به طور کامل مشخص شده باشد. اتحادیه بر این هزینه ها نظارت دارد و مانع از افزایش بی رویه هزینه ها می شود. اگر تعویض فیلتر با سرویس‌دهی برخی بخش‌ها همراه باشد هزینه جداگانه‌ای را در بر می گیرد. وقتی کارشناس دستگاه را بررسی و عیب یابی می‌کند هزینه جداگانه ای برای او در نظر گرفته می شود.

نتیجه گیری

تعویض فیلتر آب یخچال و فریزر هیتاچی نیاز به مهارت و تخصص دارد به همین دلیل باید توسط نمایندگی یخچال و فریزر هیتاچی انجام شود. این مجموعه با بکارگیری کادر فنی مجرب توانسته کار تعمیر و تعویض یخچال هیتاچی را به خوبی انجام دهد. برای حفظ کیفیت آب نیاز است تا فیلتر آب دستگاه به موقع و به صورت کاملا اصولی تعویض گردد. تعمیرکار با در اختیار داشتن ابزار لازم در کمترین زمان این کار را انجام می‌دهد.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *