تعویض و تعمیر موتور یخچال و فریزر سایوان جز اقدامات تخصصی است که تنها از دستان توانمند یک تعمیرکار مجرب بر می‌ آید. موتور قلب تپنده یخچال است و زمانی که خراب می شود یخچال دیگر کارایی لازم را ندارد. هر گونه آسیب سنگین به موتور هزینه‌های گزافی را به همراه دارد بنابراین بهتر است در اولین فرصت کار تعمیر را انجام دهید. اگر موتور به درستی تعمیر و تعویض نشود فشار زیادی به سایر قطعات وارد می‌گردد. یک تعمیرکار خوب با عملکرد موتور و تمام بخش‌های آن آشنایی دارد و می تواند به صورت کاملا تخصصی کار خود را انجام دهد‌ در این مطلب به صورت اجمالی به نحوه تعویض و تعمیر موتور یخچال و فریزر سایوان می پردازیم. در ادامه با وبسایت پارسیان سرویس همراه باشید.

دلایل خرابی یا سوختن موتور یخچال و فریزر سایوان

موتور یا کمپرسور که قلب تپنده یخچال است به دلایل مختلف دچار خرابی و سوختگی می شود و شما برای عیب یابی نیاز به شناخت این عوامل تاثیرگذار دارید:

 • خراب شدن برد اولین علت سوختگی موتور است. وقتی موتور می سوزد برد دستگاه به هیچ وجه روشن نمی شود.
 • نوسانات برق دلیل دیگر سوختگی یا خرابی موتور یخچال است از این رو توصیه می شود تا در مسیر برق به یخچال محافظ استفاده کنید.
 • در صورتی که گاز مبرد کم شود احتمال سوختگی موتور یخچال افزایش پیدا می کند.
 • دلیل دیگر خرابی و سوختگی موتور خراب شدن کندانسور است که به صورت مستقیم با موتور در ارتباط است.
 • خراب شدن ترموستات سوختگی موتور یخچال را به همراه دارد.
 • اگر رله کمپرسور دچار خرابی و سوختگی شود به موتور فشار زیادی وارد شده که سوختگی آن را به همراه دارد.
 • خراب شدن فن خنک کننده دلیل دیگر سوختگی موتور است.
 • اگر دستگاه قدیمی و مستهلک شده باشد امکان سوختن موتور در آن زیاد است.

نمایندگی تعمیرات یخچال سایوان

عیب یابی موتور یخچال سایوان

قبل از تعویض و تعمیر موتور یخچال و فریزر سایوان باید عیب یابی به صورت کاملا صحیح انجام شود. تعمیرکاران خبره کار عیب یابی را به صورت تخصصی انجام می دهند. برای تشخیص خرابی و سوختگی موتور باید تمام بخش هایی که به صورت مستقیم با آن در ارتباط هستند مورد بررسی قرار بگیرند. اگر یخچال به محض استارت خوردن دوباره قطع می شود احتمال سوختگی موتور در آن زیاد است.

برای عیب یابی بایر به صدای زیاد یخچال توجه کنید که اولین نشانه خرابی موتور است. پریدن فیوز در زمان استارت خوردن فیوز سوختگی موتور را به همراه دارد که تعمیرکار می تواند به راحتی آن را چک کند. اگر هنگام کار کردن یخچال موتور بیش از اندازه داغ می شود تعمیرکار تشخیص می دهد که عیب اصلی کار از موتور است و باید به سرعت تعمیر یا تعویض شود تا به بخش های دیگر فشاری وارد نکند.

مشکلات رایج در موتور یخچال و فریزر سایوان

زمانی که موتور یخچال و فریزر سایوان دچار مشکلات رایج زیر می شود نیاز به تعویض و تعمیر پیدا می کند:

 • یکسره کار کردن موتور یخچال: اولین مشکلی که در موتور یخچال ایجاد می شود یکسره کار کردن آن است. در این شرایط موتور یه هیچ وجه خاموش نمی شود و کار کردن آن به صورت مداوم می تواند فشار زیادی به موتور و سایر اجزا وارد کند و باعث سوختگی آنها شود.
 • روشن نشدن یخچال: با سوختن موتور یخچال به هیچ وجه روشن نمی شود و این از مشکلات رایجی است که در یخچال و فریزر سایوان مشاهده می شود.
 • سرما نداشتن یخچال: وقتی یخچال روشن است اما سرمای کافی برای خنک نگه داشتن مواد غذایی را ندارد ایراد را باید در موتور جستجو کرد. برخی یخچال ها با این مشکل مواجه می شوند و موتور آنها به تعمیر و تعویض نیاز پیدا می کند.
 • منجمد نکردن فریزر: در صورتی که فریزر سایوان مواد غذایی را منجمد نکند یعنی موتور مشکل دارد. به محض مشاهده این مشکلات رایج باید با یک تعمیرکار متخصص تماس بگیرید تا عیب یابی و تعمیر و تعویض به صورت کاملا تخصصی و به روز انجام شود.

نمایندگی تعمیرات فریزر سایوان

روند تعمیر موتور یخچال و فریزر سایوان

برای تعمیر و تعویض موتور یخچال و فریزر سایوان نیاز است تا شما روند خاصی را پشت سر بگذارید. موتور قطعه اصلی است و تعمیر و تعویض آن حساسیت زیادی دارد و شما باید کار را به تعمیرکار ماهر واگذاری کنید. تکنسین با قطعات و نحوه عملکرد آنها آشنایی دارد بنابراین می تواند به راحتی موتور سوخته را باز و موتور جدید را جایگزین آن کند. مهندسین دوره های جدید آموزشی را پشت سر گذاشته اند تا به تعمیرکاران در فرآیند تعمیر و تعویض موتور کمک کنند.

روند تعمیر به این صورت است که ابتدا کار عیب یابی توسط مهندسین صورت می گیرد و پس از آن تعمیرکار کار را شروع می کند‌. اگر تعمیر و تعویض به صورت ناشیانه انجام شود خسارت های جبران ناپذیری را به سایر بخش ها وارد می کند. موتوری که برای تعویض خریداری شده قبل از نصب تست می شود تا مشکلی نداشته باشد. تمام مراحل کار به درستی و طبق اصول پیش می رود تا یخچال و فریزر سایوان بتواند عملکرد اولیه خود را داشته باشد.

آیا موتور سوخته یخچال قابل تعمیر است؟

موتور سوخته یخچال قابل تعمیر است و مهندسین و تکنسین ها با تعمیر سیم پیچی داخل موتور می توانند به راحتی آن را تعمیر کنند. نوع خرابی موتور یک عامل مهم در تعمیر آن است. اگر موتور بیش از اندازه خراب شده باشد به گونه ای که اصلا قابل تعمیر نباشد باید آن را تعویض کنید. طول عمر مفید موتور اصولا ۱۰ سال است و در این بازه زمانی اگر دچار مشکل شود می توانید با تعمیر کردن آن را مورد استفاده قرار دهید.

نتیجه گیری

با تعویض و تعمیر موتور یخچال و فریزر سایوان شما می توانید با کمترین هزینه دوباره از دستگاه استفاده کنید. یخچال های هوشمند سایوان خود دارای سیستم عیب یابی هستند که این موضوع کار را برای تعمیرکار آسان تر می کند. نمایندگی یخچال فریزر سایوان آشنایی کامل از یخچال سایوان دارند و می توانند با انتخاب قطعات اصل و اورجینال به راحتی کار تعمیر و تعویض را انجام دهند. چون موتور قطعه اصلی یخچال است باید باکیفیت بالا انتخاب شود و نصب آن هم به صورت کاملا اصولی و توسط ابزارهای جدید و بروز صورت بگیرد.

شماره های تماس​ جهت رزرو خدمات تعمیرات موتور یخچال فریزر سایوان تمام نقاط تهران

شماره فوق قابلیت کلیک مستقیم تماس دارند.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *