یکی از مواردی که در ماشین های لباسشویی اتوماتیک وجود دارد. برنامه هایی که برای شستشوی اقلام در آن وجود دارد. یکی از ماشین های لباسشویی که در خود برای شستشوی لباس برنامه های متعددی دارد ماشین لباسشویی الجی می باشد. یکی از نکاتی که در استفاده از ماشین لباسشویی برای صرفه جویی در مصرف انرژی و درست کار کردن دستگاه مطرح است. استفاده درست از این برنامه ها می باشد هرکدام از این برنامه ها برای شستن نوعی از لباس و پارچه کاربرد دارد. ما در این مقاله قصد داریم در مورد هرکدام از برنامه های شستشو در ماشین لباسشویی ال جی با شما صحبت کنیم. در ادامه با پارسیان سرویس همراه باشید.

طریقه کار و توضیح برنامه های ماشین لباسشویی ال جی

همانطور که در ابتدای این مقاله توضیح داده شد در ماشین های لباسشویی برنامه هایی برای شستن وجود دارد. که هرکدام از این برنامه ها برای شستن نوعی از پارچه و به صورت روزانه و یا برای اقلام مختلفی مثل پرده ها،پتو و لباس های سنگین و حساس می باشد. ولی باید بدانید هر کدام از این برنامه ها برای شستشوی چه نوع پارچه و چه زمانی و چه درجه دمایی را برای شستشو نیازمند است. در ادامه به صوت جداگانه قصد داریم در مورد برنامه ها در ماشین لباسشویی الجی با شما صحبت کنیم. در ادامه همراه ما در این مقاله کاربردی باشید.

برنامه شستشوی Cotton در ماشین لباسشویی الجی

یکی از برنامه های ماشین لباسشویی ال جی که کاربرد زیادی هم دارد Cotton یا شستن لباس های پنبه ای است. این برنامه برای شستن لباس های زیادی کاربرد دارد که برخی از آن ها را در زیر بررسی کرده ایم.

 • این برنامه برای شستن لباس های رنگی سبک کاربرد دارد.
 • می توانید با این برنامه پیراهن،لباس شب و پیژامه را شستشو دهید.
 • این برنامه می توانید لباس های از جنس کتان سفید که دارای کثیفی هستند را بشویید.
 • در این برنامه شستشو می توانید لباس های زیر و لباس های حساس هم بشویید.
 • لازم است بدانید درجه دمای این 60 درجه سانتی گراد می باشد.

کاربردی: تعمیرات ماشین لباسشویی الجی

برنامه شستشوی لباس Cotton Eco در ماشین لباسشویی الجی

یکی دیگر از برنامه های پرکاربرد در ماشین لباسشویی ال جی Cotton Eco می باشد. این برنامه در برخی از ماشین های لباسشویی + cotton می باشد. این برنامه مثل برنامه فوق برای شستن لباس های فوق الذکر کاربرد دارد. تفاوت آن با برنامه فوق میزان مصرف انرژی در دستگاه است که با حداقل صرف انرژی شستشو را انجام میدهد.

برنامه ماشین لباسشویی ال جی Easy Care

این برنامه شستشوی اصولا شستشوص ضد چروک نام گذاری می شود. عملکرد این برنامه برای لباس هایی با الیاف مصنوعی بهتر است. در زیر اقلامی که می توان با این برنامه شستشو داد را بررسی کرده ایم.

 • از این برنامه می توانید برای شستن تیشرت ها استفاده کنید.
 • برخی از پیراهن ها با جنس الیاف مصنوعی هم می توانید با این برنامه بشویید.
 • این برنامه برای اقلامی با جنس پلی آمید، اکریلیک، پلی استر بسیار مناسب است.

برنامه Mix در ماشین لباسشویی ال جی

این برنامه که نام فارسی آن شستشوی ترکیبی می باشد. در ماشین های لباسشویی الجی این برنامه کاربرد زیادی دارد و می توانید اقلامی که در زیر بررسی کرده ایم را با این برنامه شستشو دهید.

 • با این برنامه لباس های خاصی مثل ابریشمی،ظریف را می توانید شستشو دهید.
 • برای برخی از لباس های ورزشی هم این برنامه کاربرد دارد.
 • لباس های با رنگ تیره پشمی هم می توانید با این برنامه بشویید.
 • برای برخی از پرده ها هم این برنامه کاربرد دارد.
 • یکی از کاربردهای این برنامه شستن لباس ها به صورت خودکار همزمان می باشد.

برنامه Baby Care در ماشین لباسشویی الجی

یکی از برنامه های شستشو که برای لباس های کودک کاربرد دارد. این برنامه برای شستن لباس هایی که در زیر بررسی کرده ایم کاربرد دارد و می توانید آن ها را بشویید.

 • لباس های کودک که به طور مختصری هم کثیف شده اند.
 • می توانید برای رفع لکه های ملحفه و روکش بالشت هم از این برنامه استفاده کنید.
 • دمای آب در این برنامه 60 درجه سانتی گراد می باشد.

مقاله کاربردی: راهنمای استفاده از ماشین لباسشویی الجی

برنامه Skin Care در ماشین لباسشویی ال جی

یکی از برنامه های شستشو در ماشین های لباسشویی الجی Skin Care می باشد. این برنامه برای شستشوی لباس هایی که با پوست تماس مستقیم دارند مناسب است. لباس ها و اقلامی مانند: لباس های زیر،حوله،لحاف،بالشت و روکش بالش ها را می توانید شستشو دهید.

 • برنامه Hygiene در ماشین لباسشویی ال جی
 • این برنامه می توانید اقلامی با الیاف خاص را بشویید. این اقلام را در زیر بررسی کرده ایم.
 • در این برنامه لباس های پنبه ای و برخی از لباس های زیر را می توانید شستشو دهید.
 • برخی از روتختی ها و لباس های کودک را هم می توانید با این برنامه بشویید.

برنامه ماشین لباسشویی الجی Duvet

یکی دیگر از برنامه هایی که در ماشین لباسشویی الجی وجود دارد Duvet می باشد. این برنامه برای شستن اقلام رختخواب مثل بالش، پتو، روکش مبلمان و بالش های پر کاربرد دارد. می توانید با این برنامه شستشو پتو و لحاف هم شستشو دهید.

برنامه شستشوی Sports Wear در ماشین لباسشویی ال جی

یکی از برنامه هایی که می توان گفت در ماشین های لباسشویی الجی پرکاربرد است Sports Wear می باشد. این برنامه برای شستن لباس های ورزشی که در آن تعریق زیاد است مناسب می باشد. می توانید با این برنامه کفش های کتانی را هم شستشو دهید.

برنامه شستشوی Delicate در ماشین لباسشویی الجی

این برنامه که در برخی از مدل های ماشین لباسشویی gentle care هم نام دارد. این برنامه برای شستن لباس های زیر برخی از تیشرت ها و بلوزها و لباس های ظریف کاربرد ویژه ای دارد.

برنامه Wool در ماشین لباسشویی ال جی

این برنامه در ماشین لباسشویی الجی کاربرد زیادی هم داد مناسب برای شستن لباس های پشمی می باشد. دمای آب در این برنامه تا 40 درجه سانتی گرداد می باشد. لازم به ذکر است در این برنامه باید از مواد شوینده مخصوص البسه پشمی استفاده شود.

برنامه Quick 30 در ماشین لباسشویی ال جی

یکی دیگر از برنامه های شستن در ماشین لباسشویی الجی Quick 30 می باشد. همانطور که از نام این برنامه مشخص است در 30 دقیقه تمام لباس ها را در 30 دقیقه می توان در این برنامه شست. لازم است بدانید این برنامه برای لباس ها با کثیفی نسبتا کم کاربرد دارد.

برنامه Intensive 60 در ماشین لباسشویی الجی

این برنامه که نام فارسی آن را باید شستشوی شدید 60 دقیقه ای نامید برای شستن لباس های معمولی کاربرد دارد. در این برنامه می توانید لباس های پنبه ای و ترکیبی را شستشو دهید. لازم است بدانید این برنامه برای شستن بهینه با صرف حداقل انرژی انجام می شود.

برنامه Rinse+Spin در ماشین لباسشویی الجی

این برنامه همانطور که از نامش مشخص است برای آبکشی بعلاوه خشک کن کاربرد دارد. می توانید از این برنامه برای البسه عادی که نیاز به آبکشی دارند استفاده کنید.

برنامه Direct Wear در ماشین لباسشویی ال جی

این برنامه همانطور که از نام آن مشخص است برای شستشوی مستقیم کم حجم می باشد. در این برنامه شستن لباس هایی مثل مخلوط پنبه و الیاف مصنوعی و برخی از تیشرت ها وبلوزها را می توان شستشو داد.

برنامه Stain Care در ماشین لباسشویی الجی

یکی از برنامه های پرکابرد در ماشین های لباسشویی الجی Stain Care می باشد. این برنامه می توانید برای لباس های غیر ظریف و پنبه ای به صورت مخلوط در دیگ استفاده کنید. از این برنامه برای از بین بردن لکه هایی مثل لکه قهوه و برخی از نوشیدنی ها استفاده کنید.

برنامه Silent Wash در ماشین لباسشویی الجی

یکی از برنامه های دیگر در ماشین لباسشویی ال جی Silent Wash است. همانطور که از نام این برنامه مشخص است شستشوی بی صدا و آرام می توان آن را نام گذاری کرد. این برنامه برای شستن لباس در شب مناسب است و در آن ماشین لباسشویی با صرف کمترین انرژی و بدون هیچ لرزشی لباس ها را می شوید.

برنامه Dark Wash در ماشین لباسشویی الجی

یکی دیگر از برنامه های کاربردی در ماشین لباسشویی الجی Dark Wash می باشد. این برنامه همانطور که از نام آن بر می آید برای شستن لباس های مشکی و رنگ تیره مناسب است. ولی لازم است بدانید در این برنامه باید از مایع مخصوص شستشوی لباس تیره استفاده نمایید.

برنامه Download Cycle در ماشین لباسشویی الجی

این برنامه برای شستشوی بدون هیچ برنامه خاصی است که می توان برای فقط آبکشی و خشک کردن از آن استفاده کرد.

برنامه Bedding در ماشین لباسشویی الجی

این برنامه شستشو در ماشین لباسشویی الجی شبیه به برنامه Duvet می باشد. این برنامه برای شستن روتختی و اقلام رختخواب کاربرد دارد. در این برنامه وزن 2 کیلو برای دریافت نتیجه بهتر پیشنهاد می شود. لازم است بدانید در برخی از مدل های ماشین لباسشویی الجی این برنامه bedcover نام دارد.

نتیجه گیری

در این مقاله تلاش کردیم در مورد برنامه های ماشین لباسشویی الجی با شما صحبت کنیم. لازم است برای اطلاع دقیق تر از برنامه های ماشین لباسشویی ال جی سری به دفترچه دستگاه بزنید و برخی از موارد را در آن بررسی کنید. شما می توانید از طریق بخش دیدگاه و یا شماره های زیر با نمایندگی ماشین لباسشویی الجی در تماس باشید.

شماره های تماس​ جهت رزرو خدمات تعمیرات در تمام نقاط تهران

شماره فوق قابلیت کلیک مستقیم تماس دارند.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *