ماشین لباسشویی دوو اگر چه کیفیت بالایی دارد و با بهترین متریال ساخته شده اما ممکن است در برخی شرایط با مشکل مواجه شود و شما شاهد ایراداتی در عملکرد آن باشید. یکی از ارورهای رایج در این دستگاه که روی صفحه نمایش ظاهر می شود ارور pfe است که در این شرایط شما باید با یک تعمیرکار متخصص تماس بگیرید.این کد مربوط به عدم تخلیه آب و ماندن درون مخزن است و تعمیرکار با عیب یابی صحیح می تواند به راحتی مشکل را برطرف سازد. هوشمند بودن ماشین دوو باعث شده تا در صورت بروز مشکل به سرعت کد خطا روی صفحه نمایشگر ظاهر شود که در این صورت به تعمیرکار کمک می کند تا سریع تر مشکل را پیدا و برطرف کند. در ادامه این مقاله با پارسیان سرویس همراه باشید.

علت نمایش کد خطای  PFE  لباسشویی دوو

برای اینکه بتوان مشکلات ایجاد شده در لباسشویی دوو را برطرف کرد توجه به ارورهایی که نمایش داده می شود اهمیت زیادی دارد. تعمیرکار با مشاهده کد خطای PFE علت خرابی دستگاه را به دلایل زیر می داند:

  • خرابی پمپ تخلیه: پمپ تخلیه مهمترین قطعه در ماشین لباسشویی دوو است که وظیفه تخلیه آب را به عهده دارد زمانی که پمپ دچار مشکل شود آب درون مخزن دستگاه تخلیه نخواهد شد. پمپ به دلایل مختلف خراب می شود و نمی تواند آب کثیف را به فاضلاب انتقال دهد و شرایط را برای ورود آب تمیز به مخزن فراهم کند.
  • مسدود بودن شیلنگ تخلیه: اگر شیلنگ تخلیه به دلایل مختلفی چون چربی و رسوب مسدود شده باشد امکان خارج شدن آب کثیف مخزن به داخل فاضلاب وجود ندارد. گاهی فاصله نزدیک لباسشویی به دیوار باعث تا شدن این شیلنگ و مسدود شدن مسیر تخلیه آب می شود.
  • نصب اشتباه شلنگ تخلیه: علت دیگر نمایش کد خطای PFE نصب اشتباه شیلنگ تخلیه است. ارتفاع این لوله باید کمتر از ۱ متر باشد در غیر این صورت آب توانایی حرکت و خروج تر شیلنگ را نخواهد داشت.
  • مسدود شدن فاضلاب: اگر مسیر خروج اب لباسشویی به فاضلاب با زباله و مو و… مسدود شده باشد آب نمی تواند از داخل مخزن تخلیه و به فاضلاب برود. برای باز کردن مسیر فاضلاب باید از یک متخصص کمک بگیرید.
  • کثیف بودن فیلتر پمپ تخلیه: فیلتر تعبیه شده در پمپ تخلیه تمام زباله های زیر خارج شده از دستگاه را درون خود نگه می دارد تا از مسدود شدن مسیرهای خروجی جلوگیری کند. اگر فیلتر کثیف شده دیگر عملکرد اولیه خود را نخواهد داشت و آب مخزن تخلیه نمی شود و کد خطای PFE در نمایشگر ظاهر می شود.
  • استفاده بیش از حد از مواد شوینده: دلیل دیگر نمایش این کد خطا استفاده زیاد از مواد شوینده است. این مواد به قطعات داخلی دستگاه آسیب جدی وارد می کنند و با ایجاد کف مانع از خروج آب از ماشین لباسشویی دوو می شوند. استفاده از شوینده های نامناسب هم می تواند مشکل را تشدید کند.

بخوانید: تعمیرات ماشین لباسشویی دوو

نحوه عیب یابی ارور pfe لباسشویی دوو

برای برطرف کردن ارور PFE  لباسشویی دوو باید ابتدا عیب کار را پیدا کنید. اگر عیب یابی به درستی و با دقت بالا انجام شود مشکل در کمترین زمان برطرف خواهد شد. تمام بخش هایی که مربوط به تخلیه آب هستند مورد بررسی قرار می گیرند و تا زمانی که کد خطا روی نمایشگر دستگاه است یعنی مشکل برطرف نشده است. نحوه عیب یابی ماشین لباسشویی دوو به این صورت است که ابتدا باید تمام بخش‌های مربوط به تخلیه آب را چک کرد.

در اولین مرحله باید به سراغ فیلتر کف بروید. اگر فیلتر مسدود شده باشد امکان تخلیه آب از داخل ماشین وجود ندارد. درب فیلتر را باز کرده و با برگرداندن درپوش برعکس عقربه های ساعت فیلتر را خارح کنید. اگر فیلتر دارای پرز باشد آن را تمیز کرده و مجدد در جای خود قرار دهید. تمیزکردن فیلتر با آب و مسواک مانع از بروز چنین مشکلاتی می شود. فیلتر باید به درستی در جای خود قراربگیرد تا نشتی اب نداشته باشد.

قسمت پروانه ماشین را بررسی کنید که گرفتگی نداشته باشد و بعد از اطمینان از عدم گرفتگی می توانید پمپ تخلیه ماشین را تعویض کنید. پمپ تخلیه باید با آب تمیز شود و از سالم بودن آن مطمئن شوید. شیلنگ خروجی که آب را تخلیه می کند به مرور زمان به دلیل جرم زیاد مسدود می شود و نیاز است تا برای رفع گرفتگی شیلنگ را تمیز یا تعویض کنید. بخش دیگری که باید عیب یابی شود خروجی فاضلاب است که باید از باز بودن آن مطمئن شوید و اگر به دلایلی مسدود شده بود می توانید از جوهر نمک و آب استفاده کنید.

مراحل تمیز کردن فیلتر پمپ تخلیه و برطرف شدن ارور PFE  لباسشویی دوو

فیلتر اصلی‌ترین بخش پمپ تخلیه است و بیشتر از قسمت‌های دیگر دچار انسداد و گرفتگی می شود و نیاز است تا برای رفع خطای PFE فیلتر را همیشه تمیز کنید. پمپ تخلیه باید هر ۶ ماه یکبار تخلیه شود و شما برای پاکسازی فیلتر داخل پمپ باید به صورت مرحله ای عمل کنید. ابتدا دستگاه را خاموش کرده و آن را از پریز برق جدا کنید. فیلتر در بخش پایانی و درست جلوی لباسشویی قرار دارد و درب آن به شکل مستطیل است.

مطالعه نمایید: تعمیر ماشین لباسشویی دوو در تهران

 با یک چاقو می توانید درب فیلتر را به راحتی باز کنید. با یک ظرف آب را داخل فیلتر ریخته تا تمام آلودگی ها از آن خارج شود. آبی که با سرعت به داخل فیلتر ریخته می شود ان را تمیز می کند. دوباره فیلتر را در جای خود قرار داده است دری را ببندید. اگر دلیل نمایش کد خطای PFE از کثیفی فیلتر باشد با این کار برطرف می شود.

رفع ارور pfe ماشین لباسشویی دوو

پس از مشخص شدن عیب کار اکنون نوبت رفع مشکل است. برای برطرف کردن ارور PFE ماشین لباسشویی دوو باید ابتدا فیلتر تمیز شود. اگر پروانه به دلیل کثیف شدن مانع از تخلیه آب می شود باید پاکسازی گردد. اگر شیلنگ تخلیه دچار مشکل شده آن را تعمیر یا تعویض کرده و خم شدگی آن را برطرف کنید. دلیل دیگر تخلیه نشدن آب از مخزن عیب در برد الکتریکی و میکروسوئیچ است که باید بررسی و تعمیر شوند.

نتیجه گیری

برطرف کردن ارور PFE  لباسشویی دوو نیازبه تجربه و مهارت دارد به همین دلیل شما باید از تکنسین های بخش نمایندگی ماشین لباسشویی دوو در پارسیان سرویس کمک بگیرید که تخصص لازم در این زمینه را دارند و می توانند با عیب یابی درست به راحتی مشکل را برطرف کنند. زمانی که کد خطا روی نمایشگر ظاهر می شود می توانید به کمک دفترچه راهنما تا حدی عیب کار را مشخص کنید اما برای تعمیر نیاز به تعمیرکاران خبره دارید. برند دوو تمام محصولات خود را با گارانتی عرضه می کند تا مشتریان بتوانند در صورت بروز خطا از خدمات پس از فروش استفاده کنند.

شماره های تماس​ جهت رزرو خدمات تعمیرات در تمام نقاط تهران

شماره فوق قابلیت کلیک مستقیم تماس دارند.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *