ماشین لباسشویی بوش با امکاناتی فوق العاده در دسترس مصرف کنندگان قرار گرفته و قابلیت های بروزی دارد که مهمترین آنها سیستم عیب یابی خودکار است. خطاهایی که توسط این سیستم روی صفحه نمایشگر مشاهده می شود کار عیب یابی و تعمیر را آسان تر می کند. ارور f17یکی از خطاهای شایع بوده که به دلایل مختلف در لباسشویی بوش نمایش داده می شود. در این شرایط ماشین عملکرد درستی نخواهید داشت تا زمانی که خطا برطرف شود. دلیل اصلی این ارور آغاز نشدن چرخه شستشوی ماشین است. علت بروز این مشکل اختلال در سیستم آبرسانی است به طوری که آب کافی وارد دستگاه نخواهد شد. این مشکل در تمام مراحل شستشو مشاهده می شود و با کمبود آب ماشین نمی تواند روشن شود. برای کسب اطلاع بیشتر بهتر است تا انتهای مطلب همراه پارسیان سرویس باشید.

علت اصلی نمایش خطای f17 در لباسشویی بوش

لباسشویی بوش یک برند معتبر است به همین دلیل تعمیر آن نیاز به تخصص و مهارت دارد و تعمیرکار باید ابتدا عیب و علت مشکل بوجود آمده را پیدا کند. علت اصلی نمایش خطای f17 عبارت است از:

  • ضعیف بودن فشار آب یا قطعی آن باعث می شود تا آب وارد ماشین نشود و این ارور روی صفحه نمایش ظاهر گردد.
  • دلیل دیگر بروز این خطا گرفتگی و انسداد در فیلتر یا شیلنگ آب است که مانع از ورود آب به دستگاه می شود.
  • از دیگر دلایل می توان به خراب شدن ماژول کنترل اشاره کرد که در این صورت نمی تواند در زمان دقیق آب را به ماشین هدایت کند.
  • علت ارور f17 در لباسشویی بوش می تواند به دلیل مشکل در اتصالات و قطعات مربوط به آنها باشد.
  • اگر شیلنگ تخلیه ایراد داشته باشد آب وارد دستگاه نمی شود.
  • مشکل در سیستم شیر ورودی آب می تواند منجر به نمایش خطای f17 در ماشین لباسشویی شود.

بخوانید: تعمیرات تخصصی ماشین لباسشویی بوش

نحوه عیب یابی هشدارf17 لباسشویی بوش

تعمیرکاران ماهر و باتجربه برای تعمیر لباسشویی بوش ابتدا عیب یابی را به صورت تخصصی انجام می دهند. خطای f17 بیشتر مربوط به سیستم ورودی آب است به همین دلیل تعمیرکار ابتدا شیلنگ ورودی و اتصالات را بررسی می کند. اگر شیلنگ دچار پیچ شده باشد مانع از ورود آب به داخل ماشین لباسشویی می شود به همین دلیل باید هر چه سریع تر پیچ ایجاد شده در بدنه شیلنگ باز شود. بخش دیگری که در عیب یابی باید مورد بررسی قرار بگیرد شیربرقی لباسشویی است که وظیفه آن کنترل آب سرد و گرم است.

اگر شیر دچار مشکل شده باشد شما شاهد این ارور در صفحه نمایش هستید. خراب شدن سوئیچ فشار باعث می شود تا آب نتواند با فشار بالا وارد مخزن لباسشویی شود؛ بدین ترتیب پروسه شستن لباس ها مختل خواهد شد. تعویض این قطعه می تواند مشکل را برطرف سازد. برای عیب یابی باید فیلترهای خروجی و ورودی چک شوند. کثیف شدن فیلتر باعث نمایش خطای f17  می شود. اگر فشار آب کم است باید زمان بهتری را برای شستن لباس انتخاب کنید.

روش‌های برطرف کردن ارور f17 لباسشویی بوش

بعد از عیب یابی و مشخص شدن مشکل نوبت به برطرف کردن آن می رسد. برای شروع کار باید ابتدا لباسشویی را از پریز برق خارج کنید تا اتصال رخ ندهد. قطع کردن منبع آب کمک می کند تا مشکل سریع تر برطرف شود. اگر ماشین هنوز فرایند آبگیری را شروع نکرده ابتدا تمام ورودی ها و اتصالات را چک کنید و از بالا بودن فشار آب مطمئن شوید. اگر فشار آب کم است شستن لباس را به زمان دیگری موکول کنید تا وقتی که خطا از روش صفحه نمایش محو شود.

برای رفع ارور باید از سالن بودن سوئیچ فشار آب مطمئن باشید. اگر مشکل از خرابی این قطعات است باید سریعا با تعمیرکار ارتباط بگیرید و از او درخواست کمک کنید. سوئیچ کنترل فشار در صورت خراب شدن سیستم را مختل کرده و نمی تواند آب را به سیستم هدایت کند. با بررسی کلیدهای ماشین آلات سالم بودن آنها مطمئن شوید. با کلیدها می توانید برنامه های مربوط به شستن لباس را انتخاب کنید.

کاربردی: تعمیرات ماشین لباسشویی بوش در تهران

 با انتخاب برنامه درست سیگنال به ماشین ارسال می‌ شود بنابراین اگر کلید به درستی کار نکند این سیگنال برای دستگاه ارسال نخواهد شد. یک تکنسین متخصص به راحتی می تواند صفحه نمایش و پنل کنترل را بررسی و تعمیر کند. باز بودن درب لباسشویی بوش ارور f17  را به همراه دارد که شما برآورده این مشکل باید از بسته بودن درب اطمینان حاصل کنید. این ماشین کاملا هوشمند است و اگر درب آن بسته نباشد به هیچ وجه مراحل شستشو را آغاز نمی کند.

هزینه برطرف کردن خطای f17  در ماشین لباسشویی بوش

یک تعمیرکار متخصص برای برطرف کردن خطای f17  باید مراحل مختلفی را پشت سر بگذارد تا بتواند مشکل را بررسی و عیب یابی و به طور تخصصی رفع کند. پس از اتمام این مراحل او می تواند هزینه را مشخص کند. این هزینه به فاکتورهای مهمی بستگی دارد. اگر دلیل خطای f17  مشکل فنی باشد نیاز است تا تعمیرکار قطعات خراب را تعمیر یا تعویض کند. هزینه تعمیر و سرویس کردن کمتر از هزینه تعویض قطعه است. اجرت و دستمزدی که برای تعمیرکار مشخص می شود بستگی به مدت زمانی دارد که او صرف رفع مشکل می کند.

این هزینه زمانی تعیین می شود که تعمیرکار در محل حاضر شده و لباسشویی بوش را به طور کامل بررسی کرده است. لباسشویی بوش همیشه با گارانتی به دست مصرف‌کنندگان می رسد به همین دلیل برای رفع این مشکلات نیازی نیست که مشتریان هزینه ای را پرداخت کنند. اگر گارانتی ماشین به اتمام رسیده باشد تکنسین متخصص هزینه را در فاکتور ثبت کرده و آن را در اختیار مشتری قرار می دهد. آنچه بیش از همه هزینه را تحت تاثیر قرار می دهد تورم و افزایش خواهد برخی قطعات است.

نتیجه گیری

سیستم عیب یابی که ماشین لباسشویی بوش دارد باعث شده تا تعمیرکاران بتوانند با مشاهده کد خطای F17  به راحتی مشکل را پیدا و برطرف کنند. اختلال در آبرسانی اصلی ترین دلیل بروز این خطا است که در بخش نمایندگی ماشین لباسشویی بوش پارسیان سرویس در کمترین زمان آن را حل می کند. در برند بوش همیشه قطعات اصل و اورجینال استفاده می شود به همین دلیل کمتر شاهد خرابی قطعات هستیم. با عیب یابی و رفع مشکل ایجاد شده سریعا کد خطا از روی صفحه نمایش رفته و دستگاه شروع به کار می کند.

شماره های تماس​ جهت رزرو خدمات تعمیرات در تمام نقاط تهران

شماره فوق قابلیت کلیک مستقیم تماس دارند.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *