تعمیر برد لباسشویی پاکشوما نیاز به تخصص و مهارت دارد. این قطعه ظریف و حساس کنترل تمام بخش‌های ماشین را به عهده دارد بنابراین در زمان خراب شدن شما قادر به استفاده از ماشین لباسشویی نخواهید بود. برد دارای بخش‌های مختلفی است که در صورت بروز مشکل مورد بررسی قرار می گیرند. اگر قطعات حساسی چون خازن و فیوزها دچار سوختگی شده باشند با تعمیر و تعویض آنها برد مجدد قابل استفاده می شود اما اگر اختلال کل برد را در بر گرفته باشد باید تعویض گردد. برند پاکشوما برای تعمیر این قطعات حساس همیشه از تعمیرکاران مجرب و متخصص استفاده می‌کند. برای آشنایی با روند تعمیر برد تا انتهای مطلب همراه پارسیان سرویس باشید.

دلیل سوختگی برد لباسشویی پاکشوما

سوختگی برد به دلایل مختلف رخ می دهد و تعمیرکار قبل از تعمیر باید علت این خرابی و سوختگی را مشخص کند. برد لباسشویی پاکشوما از قطعات ریز و حساسی تشکیل شده که خرابی انها می تواند عملکرد برد را مختل کند. اصلی ترین دلیل سوختگی برد می‌تواند خرابی خازن ها و فیوزها باشد. با تعمیر و تعویض این قطعات ریز مشکل برطرف خواهد شد. وقتی برق ورودی به دستگاه با نوسان شدید مواجه می شود برد که در کنترل پنل دستگاه نصب شده است دچار سوختگی می گردد.

بخوانید: تعمیرات ماشین لباسشویی پاکشوما

 اگر آب جمع شده در دستگاه به سایر بخش ها خصوصا کنترل پنل نفوذ کند خرابی برد را به همراه خواهد داشت. اگر ماشین لباسشویی را در محیطی گرم و مرطوب قرار داده اید رطوبت زیاد منجر به خرابی برد می شود. بروز اتصال و ایجاد آتش سوزی در لباسشویی پاکشوما سلامت برد را هم تهدید خواهد کرد. برند پاکشوما از قطعات اصل و اورجینال برای ساخت ماشین لباسشویی استفاده می‌کند بنابراین شما هم باید برد اورجینال را جایگزین نمونه خراب آن کنید.

نشانه های نقص و ایراد در برد لباسشویی پاکشوما

زمانی که برد ماشین لباسشویی پاکشوما دچار نقص و ایراد می‌شود روی سایر بخش های ماشین هم تاثیر می گذارد و شما شاهد علائم زیر در ماشین لباسشویی پاکشوما هستید:

  • برنامه های موجود در کنترل پنل دستگاه مختل می شوند و نمی توانند به درستی اجرا شوند. این اختلال تمام بخش‌های دستگاه را متوقف می کند.
  • نمایشگر دستگاه به طور ناگهانی خاموش می شود و کار نکردن نمایشگر علامت اصلی سوختگی و ایراد در برد است. در برخی مواقع نمایشگر روشن می شود اما دکمه های آن به درستی کار نمی کنند.
  • وقتی لباسشویی پاکشوما به طور خودکار خاموش می شود عیب از برد دستگاه است. این خاموش شدن گاهی مواقع در زمان شستشو و آبکشی رخ می دهد.
  • خرابی برد دستگاه اتصالاتی را در بدنه ماشین ایجاد می کند و برق داشتن بدنه می تواند خطرناک باشد.
  • صفحه نمایشگاه دستگاه مدام خطا و ارورهایی را نشان می دهد تا به تعمیرکار بفهماند مشکل از برد دستگاه است. هوشمند بودن لباسشویی پاکشوما باعث شده تا عیب یابی به کمک خطاهای به نمایش درآمده روی نمایشگر انجام شود.
  • تخلیه نشدن آب ماشین لباسشویی به این معنی است که برد نمی تواند فرمان تخلیه را صادر کند. خرابی برد این قسمت را هم تحت تاثیر قرار می دهد.

نحوه عیب یابی و بررسی خرابی برد لباسشویی پاکشوما

به محض مشاهده علائم بالا توصیه می شود تا هر چه سریع تر با یک تعمیرکار متخصص و باتجربه ارتباط بگیرید و از او درخواست کمک کنید. عیب یابی صحیح کمک می کند تا کار تعمیر با سرعت بالاتر انجام شود.نحوه عیب یابی و بررسی خرابی برد به این صورت است که ابتدا قطعات ریز روی برد تست می شوند. خازن ها و فیوزها ساختار اصلی برد را تشکیل می دهند که در صورت سوختگی و تغییر شکل نمی توانند عملکرد خوبی داشته باشند. وقتی این ریز قطعات بررسی می شوند کار تعمیر برد سرعت بیشتری پیدا می کند.

نوسان برق اصلی ترین دلیل خرابی این بخش ها است. وقتی خازن سوخته باشد درب ماشین قفل شده و دستگاه کار خود را شروع نمی کند. قطعه دیگری که خرابی آن عملکرد برد را مختل می کند میکروسوئیچ است. جریان الکتریکی مدار توسط این بخش قطع و وصل می شود. خرابی میکروسوئیچ مانع از اتصال جریان در مدار شده بدین ترتیب برد روشن نمی شود. با بررسی خرابی برد و قطعات درون آن تعمیر به صورت تخصصی تر صورت می گیرد.

تعمیر تخصصی برد لباسشویی پاکشوما چه زمانی نیاز به تعمیر و تعویض دارد؟

مشخص کردن تعمیر و تعویض برد لباسشویی نیاز به تخصص دارد و وظیفه اصلی متخصصین  آموزش دیده در این حوزه است. تعمیرکاران برند پاکشوما در این شرایط از تجارب و تخصص خود استفاده می کنند و با عیب یابی دقیق و بررسی جزئیات زمان تعمیر و تعویض را به درستی مشخص می کنند.

اگر مشکل از قطعات داخلی برد باشد نیازی به تعویض قطعه اصلی نیست و با تعمیر ریز قطعات می توان دوباره از برد استفاده کرد. در زمان مشاهده علائم خرابی بالافاصله با یک مرکز معتبر که خدمات پاکشوما را به بهترین شکل ممکن ارائه می کند مراجعه کنید.

بخوانید: نمایندگی ماشین لباسشویی پاکشوما

هزینه تعمیر برد لباسشویی  پاکشوما

هزینه تعمیر برد لباسشویی پاکشوما متاثر از عوامل مختلفی است. برای اعلام هزینه نهایی تعمیرکار باید ابتدا عیب یابی را به طور کامل انجام دهد تا مشکل مشخص شود. هزینه تعمیر نسبت به تعویض مناسب تر است. اگر نیاز باشد که شما قطعه ای را در برد تعویض کنید. هزینه قطعه و اجرت نصب آن به صورت جداگانه محاسبه می شود.

اگر ماشین لباسشویی شما دارای گارانتی باشد شما با ارائه کارت ضمانت می توانید از خدمات پس از فروش استفاده کنید که در این صورت کار تعمیر و تعویض برد رایگان خواهد بود. تورم باعث شده تا هزینه این قطعات مهم افزایش پیدا کند که در این شرایط هزینه تعمیر و تعویض هم به مراتب بیشتر خواهد شد.

نتیجه گیری

برد اصلی ترین قطعه در ماشین لباسشویی پاکشوما است به همین دلیل شما باید کار تعمیر و تعویض این قطعه را به تعمیرکاران ماهر تعمیرکار ماشین لباسشویی پاکشوما واگذار کنید. اگر عیب یابی به درستی انجام شود در صورت تعمیر و تعویض قطعه شما دیگر شاهد مشکل جدی در ماشین نخواهید بود. تخصصی که تعمیرکار دارد کمک می کند تا کار با سرعت و دقت بیشتری پیش برود و ماشین شما دوباره برای استفاده مجدد آماده گردد. برند پاکشوما خدمات خود را با بهترین کیفیت ارائه می کند و قطعات اصل و اورجینال را در اختیار تعمیرکاران قرار می دهد.

شماره های تماس​ جهت رزرو خدمات تعمیرات تخصصی برد ماشین لباسشویی پاکشوما در تمام نقاط تهران

شماره فوق قابلیت کلیک مستقیم تماس دارند.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *