برد ماشین لباسشویی آبسال به عنوان مغز دستگاه معرفی می شود که وظیفه کننده سایر بخش ها را به عهده دارد. زمانی که این قطعه مهم دچار مشکل می‌شود شما نیاز به یک تعمیرکار ماهر دارید تا بتواند با تشخیص به موقع و عیب یابی صحیح برد لباسشویی آبسال را تعمیر کند. خرابی برد عملکرد ماشین لباسشویی را مختل کرده و شما نمی‌توانید از دستگاه استفاده کنید. توجه به علائم ظاهر شده در لباسشویی نشان می دهد که برد دستگاه چار مشکل شده است و نیاز به تعمیر و تعویض دارد. عوامل مختلفی باعث خرابی این قطعه می‌شوند که تعمیرکار در زمان تعمیر انها را مورد بررسی قرار می دهد تا بتواند مشکل را به صورت کاملا ریشه ای برطرف سازد. در این مطلب به بررسی راهنمای تعمیر برد لباسشویی آبسال می‌پردازیم. در ادامه با پارسیان سرویس همراه باشید.

علت خرابی برد لباسشویی آبسال

برای تعمیر برد لباسشویی آبسال نیاز است تا تعمیرکار ابتدا به صورت کاملا تخصصی علت خرابی را پیدا کند. اگر علت برطرف نشود ممکن است برد جدید هم دچار مشکل شود. دلایل مهمی که باعث خرابی و افت کیفیت برد می‌شوند عبارتند از:

 • نوسان برق: نوسان شدید برق باعث سوختگی خازن‌های برد شده و قطعه را از کار می اندازد‌.
 • ورود آب به داخل برد: اگر سیستم داخلی لباسشویی عملکرد درستی نداشته باشد آب درون مخزن به داخل برد و سیستم برق دستگاه نفوذ کرده و باعث سوختگی سیم پیچی و برد دستگاه می‌شود.
 • خازن ها: خازن ها بخش اصلی برد را تشکیل می دهند و خرابی انها می تواند عملکرد کلی برد را تحت تاثیر قرار دهد.
 • فیوز ها: خراب شدن فیوزهای نصب شده روی برد می تواند خرابی برد را هم به همراه داشته باشد.
 • قرار دادن لباسشویی در محیط گرم یا مرطوب: رطوبت و گرمای زیاد باعث سوختگی بخش های مختلف برد می شود، به همین دلیل نیاز به تعمیر دارد.
 • استفاده مکرر از ماشین لباسشویی: دلیل دیگری که سوختگی برد را به همراه دارد استفاده مداوم از ماشین است که برد را تحت فشار قرار می دهد.
 • حجم بار بیش از حد مجاز: قرار دادن لباس بیش از اندازه داخل لباسشویی ابسال باعث خرابی برد می شود.
 • فرسودگی ماشین لباسشویی: قطعات استفاده شده در لباسشویی عمر مفید دارند و زمانی که عمر مفید برد تمام می شود دیگر کارایی قبل را ندارد.

علائم خرابی برد لباسشویی آبسال

وقتی برد لباسشویی آبسال دچار سوختگی می شود شما شاهد علائم و نشانه هایی در ماشین هستید و می توانید این موضوع را به راحتی تشخیص دهید. برد سوخته شده دیگر قابل تعمیر نیست و شما باید آن را با نمونه جدیدی تعویض کنید. اولین علامتی که با سوختن برد لباسشویی آبسال ظاهر می شود کار نکردن ماشین طبق برنامه است. صفحه نمایش عملکرد درستی نخواهد داشت.

بخوانید: تعمیرات ماشین لباسشویی پاکشوما

ماشین نمی تواند آب را تخلیه کند و ممکن است در زمان شستشو به طور ناگهانی از کار بیفتد. خشک نکردن لباس ها نشانه دیگر سوختگی برد است که در برخی ماشین ها مشاهده می شود. زمانی که لباسشویی دچار نشتی آب می شود تعمیرکار بالافاصله برد را مورد بررسی قرار می دهد. شما هم با دیدن این علائم به سرعت با یک متخصص و تعمیرکار تماس بگیرید.

نحوه تشخیص عیب در برد لباسشویی آبسال

عیب یابی اولین مرحله برای تعمیر برد لباسشویی آبسال است. اگر عیب قطعه به درستی مشخص شود تعمیرکار می تواند به بهترین شکل ممکن آن را تعمیر یا تعویض کند. نحوه تشخیص به این صورت است که تمام بخش‌های برد توسط دستگاه تست می‌شود. اگر برد به طور کلی سوخته باشد آن را تعویض می کنند اما اگر تنها خازن و فیوزها دچار سوختگی شده باشد تعویض آنها می تواند دوباره برد را به کار بیندازد.

تعمیرات تخصصی برد ماشین لباسشویی آبسال

خازن هایی که سالم هستند شکلی صاف و صیقلی دارند و وقتی دچار تغییر شکل و افت کیفیت می شوند به راحتی قابل تشخیص هستند و نیاز به تعمیر دارند. میکروسوئیچ بخش دیگر برد است که در زمان عیب یابی و تشخیص باید مورد بررسی قرار بگیرد. اگر به هنگام سوئیچ کردن ماشین صدایی به گوش نرسد علت آن خرابی این قطعه است. متخصصین قبل از باز کردن برد ابتدا بررسی های لازم را انجام می دهند.

مراحل تعمیر برد الکترونیکی در ماشین لباسشویی آبسال

برای تعمیر برد لباسشویی آبسال تعمیرکار باید مراحلی را طبق برنامه پشت سر بگذارد‌. زمانی که اولین نشانه های خرابی در ماشین مشاهده می شود نیاز است تا شما سریعا با یک تعمیرکار مجرب تماس بگیرید. کوچکترین سهل انگاری در تعمیر و تعویض برد می تواند به قطعات دیگر ماشین خسارات جبران ناپذیری را وارد کند. برای تعمیر تخصصی نیاز است تا ۳ مرحله مهم پشت سر گذاشته شود:

 1. تهیه لوازم مورد نیاز جهت تعمیر برد لباسشویی: برای تعمیر برد لباسشویی آبسال تعمیرکار باید تمام تجهیزات و لوازم مورد نیاز را در اختیار داشته باشد. برای شروع کار باید ابتدا لباسشویی را از پریز برق جدا کنید تا باعث برق گرفتگی و اتصال نشود. پیچ گوشتی، دوسو و یک اهم متر اصلی‌ترین وسیله برای تعمیر هستند. استفاده از دستکش ایمنی الزامی است و می تواند تعمیرکار را از هر خطری دور نگه دارد.
 2. باز کردن کنترل پنل لباسشویی : برای تعمیر برد نیاز است تا تعمیرکار کنترل پنل را از روی ماشین باز کند. با ابزارهایی که در اختیار دارد به صورت کاملا ایمن این کار را انجام می دهد بدون اینکه به قسمت های دیگر دستگاه آسیبی وارد شود. با یک دستمال تمیز تمام آلودگی ها و جرم های روی کنترل پنل و برد را تمیز می شود تا بتوان تمام قسمت های برد را مورد بررسی و تست قرار داد.
 3. در مرحله سوم عیب برد و علت خرابی آن مشخص می گردد و تعمیرکار تشخیص می دهد که برد نیاز به تعمیر دارد یا تعویض.

نتیجه گیری

تعمیر برد لباسشویی آبسال آن هم به صورت کاملا اصولی و به کمک تجهیزات به‌روز جز بهترین خدماتی است که توسط نمایندگی ماشین لباسشویی آبسال در اختیار مشتریان قرار می گیرد. اگر ماشین لباسشویی دارای کارت گارانتی باشد هزینه تعمیر و تعویض برد کاملا رایگان خواهد بود. زمانی که برد تعمیر مس شود تمام علائم و نشانه های خرابی برد برطرف می شود و کاربر می تواند دوباره از ماشین استفاده کند. کمک گرفتن از تعمیرکاران متخصص باعث شده تا در زمان باز و بسته کردن برد به سایر بخش های ماشین آسیبی وارد نشود.

شماره های تماس​ جهت رزرو خدمات تعمیرات برد ماشین لباسشویی آبسال در تمام نقاط تهران

شماره فوق قابلیت کلیک مستقیم تماس دارند.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *