لباسشویی ایندزیت از قطعات مختلفی تشکیل شده که هر کدام عملکرد مختص به خود را دارند. مهمترین قطعه در این سيستم برد است که وظیفه کنترل بخش های دیگر را به عهده دارد‌. خراب شدن برد در سایر قسمت ها اختلال ایجاد شده و مانع از عملکرد صحیح ماشین می شود. بگذرد در قسمت پنل قرار دارد و بروز مشکل در آن باعث می شود تا لباسشویی ایندزیت نتواند طبق برنامه تعیین شده کار خود را انجام دهد. تعمیر برد نیاز به تخصص دارد و کار هر کسی نیست؛ از این رو هنگام مشاهده این خطا باید بالافاصله با تعمیر کار با تجربه ارتباط بگیرید. برند ایندزیت دارای تکنسین‌های حرفه‌ای است که می توانند به سرعت مشکل را عیب یابی و برطرف کنند. در این مطلب قصد داریم تا شما را با علائم خرابی برد لباسشویی و نحوه برطرف کردن آن آشنا کنیم. لازم است برای دریافت اطلاعات کامل و دقیق تا پایان این مقاله همراه پارسیان سرویس باشید.

علائم خرابی برد لباسشویی ایندزیت

خرابی برد لباسشویی ایندزیت مانند سایر لوازم الکتریکی با علائمی خود را نشان می دهد که تعمیرکار می تواند به کمک این نشانه ها به سرعت علت را پیدا و آن را برطرف کند. عیب بوجود آمده در برد اگر به سرعت حل نشود می تواند به قسمت های دیگر دستگاه خسارت های جبران ناپذیری را وارد کند. از علائم خرابی برد ماشین لباسشویی ایندزیت می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • اختلال در اجرای برنامه های شستشو ایجاد می شود.
 • کار نکردن پنل نصب شده در جلوی ماشین از دیگر علائم خرابی برد است.
 • خاموش شدن ماشین وسط کار و حین شستشو علامت خرابی برد به حساب می آید.
 • برق داشتن بدنه ماشین نشان دهنده اختلال در برد دستگاه است.
 • روی صفحه نمایشگر ارورهای خاصی مشاهده می شود.
 • تخلیه نشدن آب لباسشویی به دلیل خرابی برد است.

بخوانید: تعمیر ماشین لباسشویی ایندزیت

زمانی که علائم بالا را در ماشین لباسشویی مشاهده می کنید باید بالافاصله با یک تعمیرکار تماس بگیرید و از او درخواست کمک کنید.

دلایل خرابی برد ماشین لباسشویی ایندزیت

وقتی علائم خرابی برد در ماشین لباسشویی ایندزیت مشاهده می شود اکنون باید علت را پیدا کرد. نوسانات برق اصلی ترین دلیل خرابی برد است. وقتی برق نوسان زیادی دارد خازن و فیوزهای تشکیل دهنده برد دچار سوختگی می شوند و عملکرد برد را مختل می کنند. اگر استفاده شما از ماشین لباسشویی بیش از حد استاندارد باشد به برد فشار وارد شده و دچار افت کیفیت و سوختگی می شود. قرار دادن حجم زیادی از لباس های کثیف داخل دستگاه باعث از کار افتادن آن می شود.

رطوبت و دمای بالا به برد نفوذ می کند بنابراین بهتر است ماشین لباسشویی ایندزیت همیشه به دور از رطوبت و گرما باشد. اگر لباس زیادی داخل مخزن قرار بگیرد پس از پر شدن آب ممکن است رطوبت به داخل برد هم نفود کند. اگر مدت زیادی است از ماشین استفاده می کنید قطعا فرسودگی باعث خرابی برد خواهد شد. این قطعه ها عمر مفید دارند و زمانی که عمر آنها تمام می شود نیاز است تا تعمیر یا تعویض شوند. وقتی تعمیرکار دلیل خرابی را مشخص می کند بهتر می تواند قطعات خراب شده که با برد ارتباط دارند را تعمیر یا تعویض کند.

نحوه عیب یابی و تست برد ماشین لباسشویی ایندزیت

برای تعمیر برد لباسشویی ایندزیت نیاز است تا شما عیب یابی را به صورت کاملا تخصصی انجام دهید. کامل نشدن عملیات آبگیری اصلی ترین دلیل خرابی برد است که تعمیرکار وقتی عدم آبگیری را در دستگاه مشاهده می کند بالافاصله متوجه اشکال در برد می شود. اگر تخلیه آب دچار اختلال شده باشد باید پمپ آب بررسی شود و در صورت سالم بودن تعمیرکار بخش های دیگر پمپ مثل فیلتر را هم چک می کند.

استفاده از لامپ فازمتر به تعمیرکار کمک می کند برد دستگاه را تست کند و از سالم و خراب بودن آن مطمئن شود. وقتی لباسشویی در حالت خروجی پمپ تخلیه قرار می گیرد باید دکمه استارت را بزنید. اگر لامپ فازمتر روشن شود این به معنی سالم بودن برد است. عیب یابی و تست باعث برطرف شدن مشکل می شود.

کاربردی: تعمیر ماشین لباسشویی ایندزیت در تهران

مراحل تعمیر برد لباسشویی ایندزیت

برای تعمیر برد لباسشویی تعمیرکار باید مراحل زیر را به ترتیب پشت سر بگذارد.

 1. در مرحله اول باید اتجهیزات موردنیاز را آماده کند و از لوازم ایمنی چون دستکش استفاده کند.
 2. در مرحله دوم ماشین لباسشویی باید از برق خارج شود تا خطر اتصال تعمیرکار را تهدید نکند. برد قطعه ای الکتریکی است که برق در آن جریان دارد بنابراین باید ابتدا جریان برق به دستگاه قطع شود.
 3. برای تست و بررسی برد باید کنترل پنل را از بدنه دستگاه خارج کنید تا بتوانید به برد دسترسی داشته باشید باشید آلودگی های روی آن را تمیز کنید.
 4. خازن و فیوز بخش های اصلی برد را تشکیل می دهند که باید به صورت کاملا دقیق بررسی شوند. اگر این قطعات ریز دچار سوختگی و خرابی شده باشند کیفیت و عملکرد برد را تحت تاثیر قرار می دهند. خازن ها در حالت عادی صاف هستند اما وقتی دچار مشکل می شوند ظاهر آنها تغییر می کند به همین دلیل نیاز است تا شما از سلامت خازن و فیوز مطمئن شوید.
 5. در این مرحله از تعمیر میکروسوئیچ مورد بررسی قرار می گیرد چون در صورت خراب بودن می تواند روی عملکرد بر هم تاثیر داشته باشد. وارد شدن آب و رطوبت به میکروسوئیچ خرابی آن را به همراه دارد. با یک اهم متر می توانید از سالم و معیوب بودن این قطعه اطمینان حاصل کنید.
 6. چک کردن قطعات مدار فرمان برد الکترونیکی آخرین مرحله تعمیر برد است. مدار فرمان از بخش های مختلفی تشکیل شده که خرابی انها عملکرد برد را هم مختل می کند.

سخن پایانی

تعمیر برد لباسشویی ایندزیت باید توسط تکنسین‌های بخش نمایندگی ماشین لباسشویی دوو در پارسیان سرویس انجام شود تا کیفیت قبل را داشته باشد و شما بتوانید به راحتی از دستگاه استفاده کنید. برای تعمیر باید ابتدا مراحل عیب یابی به طور دقیق طی شود تا تعمیرکار بتواند مشکل را از ریشه برطرف کند. برای تعویض قطعات بهتر است از قطعات مارک و اورجینال استفاده شود تا کیفیت لازم را داشته باشد. برد قطعه حساس و مهمی در لباسشویی ایندزیت بنابراین تعمیرکار باید با تخصص بالا ان را تعمیر و تعویض کند.

شماره های تماس​ جهت رزرو خدمات تعمیرات تخصصی برد ماشین لباسشویی ایندزیت در تمام نقاط تهران

شماره فوق قابلیت کلیک مستقیم تماس دارند.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *