یکی از تولیدات شرکت سامسونگ ماشین های لباسشویی آن است. این شرکت ماشین های لباسشویی فوق العاده با کیفیتی را تولید و به بازار عرضه کرده است که کیفیت دلیل محبوبیت آن شده است. ولی باید در نظر داشته باشیم که کیفیت یا برند بر کاهش خرابی دستگاه تاثیرگذار نیست و عوامل زیادی بر خرابی دستگاه تاثیر دارد. یکی از موضوعاتی که در تمام دستگاه ها و پلتفرم های لوازم خانگی بسیار شاهد آن هستیم خرابی ها و ارورهایی است که بین دستگاه ها به صورت روال اتفاق می افتد. یکی از ارورهایی که در ماشین های لباسشویی سامسونگ زیاد به آن برخورده ایم ارور oe است. بروز چنین اروری در ماشین های لباسشویی سامسونگ می تواند دلایل زیادی داشته باشد و موارد زیادی در بروز چنین خطایی دخیل هستند. ما در این مقاله قصد داریم راه حل های رفع این ارور و دلایلی که موجب بروز این ارور می شود را بررسی نماییم. در ادامه این مقاله با پارسیان سرویس همراه باشید.

بررسی علت و رفع ارور oe ماشین لباسشویی سامسونگ

همانطور که در ابتدای این مقاله به آن اشاره کردیم یکی از ارورهایی که در بین ماشین های لباسشویی سامسونگ به صورت روال اتفاق می افتد ارور oe می باشد. این ارور و عواملی که در آن دخیل است می تواند مهم باشد و رفع آن برای شما بسیار مهم تر است. هر اروری که در لوازم خانگی به خصوص ماشین لباسشویی رخ می دهد می تواند دلایل فنی زیادی داشته باشد که عدم اهمیت به این ارورها می تواند سبب بروز مشکلات در بخش های دیگر دستگاه شود. در این مقاله قصد داریم تمام دلایل این ارور و عواملی که در بروز آن تاثیر گذار هستند را برای شما بررسی کنیم. لازم است در این مقاله موارد مهمی را برای شما بررسی کرده ایم که باید آن بخش ها به دقت مطالعه شود. در ادامه همراه ما باشید.

مطالعه شود: تعمیر ماشین لباسشویی سامسونگ

دلایل و خرابی قطعاتی که باعث بروز ارور oe می شوند

ابتدا و قبل از بازکردن هر موضوعی باید برویم به سراغ قطعاتی که خرابی آن ها موجب بروز چنین خطایی می شوند. همانطور که می دانید در هر کد اروری در ماشین لباسشویی قطعاتی هستند که ممکن است خرابی آن ها باعث بروز خطا شده باشد. در قسمت زیر قطعاتی را نام خواهیم برد که ممکن است بعد از خرابی آن ها این کد ارور نمایش داده شود. موارد زیر را به دقت مطالعه نمایید.

  • خرابی و ایجاد مشکل در هیدروستات ماشین لباسشویی
  • انسداد و خرابی شیلنگ ورود آب به ماشین لباسشویی
  • استفاده کردن بیش از اندازه از ماشین لباسشویی
  • ایجاد مشکل و خرابی در برد ماشین لباسشویی سامسونگ
  • خرابی و یا قطعی اتصالات ماشین لباسشویی

خرابی و قطع اتصالات ماشین لباسشویی سامسونگ

یکی از مواردی که احتمال آن در بروز ارور oe ماشین لباسشویی سامسونگ زیاد است قطع شدن اتصالات الکترونیکی است. ابتدا و قبل از اقدام به بررسی بخش های دیگر باید دوشاخه دستگاه که به برق متصل است بررسی شود و در ادامه باید کارت هیدروستات باید توسط متخصص امر بررشی شود. اگر هیدروستات به درستی تنظیم نشود و آب در داخل دستگاه جاری نشود می توان باعث بروز چنین خطایی در ماشین لباسشویی سامسونگ شود.

مقاله مرتبط: ارورهای ماشین لباسشویی سامسونگ

خرابی و ایجاد مشکل در هیدروستات ماشین لباسشویی سامسونگ

یکی دیگر از دلایل خرابی و بروز چنین کدخطایی در ماشین لباسشویی سامسونگ می تواند خراب شدن هیدروستات باشد. ابتدا باید وظیفه هیدروستات را برای شما بررسی نماییم وظیفه این قطعه در ماشین لباسشویی تنظیم کردن میزان آبی است که قرار است وارد ماشین لباسشویی شود. اگر هیدروستات دستگاه خراب شود میزان زیادی از آب وارد ماشین لباسشویی می شود که همین امر باعث بروز خطای OE در ماشین لباسشویی سامسونگ خواهد شد.

خراب شدن برد ماشین لباسشویی سامسونگ و بروز خطای OE

یکی دیگر از قطعاتی که خرابی و یا ایجاد مشکل در آن می تواند باعث بروز این خطا شود برد الکترونیکی دستگاه است. این بخش از دستگاه که مغز ماشین لباسشویی محسوب می شود در صورت وجود مشکل نمی تواند میزان آب را به هیدروستات اعلام و شاهد بروز خطا خواهیم بود. البته گاهی ممکن است این برد دچار یک مشکل سطحی شده باشد و می توانید دستگاه را به مدت 15 دقیقه خاموش نمایید و بعد از این زمان اقدام به روشن کردن آن نمایید. اگر مشکل فنی مهمی نباشد بعد از روشن کردن آن ارور برطرف خواهد شد.

انسداد و یا قطعی شیلنگ ورودی آب ماشین لباسشویی سامسونگ

یکی دیگر از مواردی که باید بررسی شود وصعیت شیلنگ ورودی به ماشین لباسشویی سامسونگ است. در صورتی که این شیلنگ سوراخ و یا دارای تا خوردگی باشد ممکن است شاهد بروز چنین خطایی در دستگاه باشیم. برای رفع احتمالی این ارور بهتر است بررسی کنید که شیلنگ ورودی دارای تا خوردگی و یا انسداد نباشد و بهتر است اتصالات این شیلنگ توسط یک متخصص تعمیرات ماشین لباسشویی سامسونگ بررسی و رفع عیب شود.

استفاده از مواد شوینده در دستگاه به اندازه زیاد

یکی از موارد مهم که در استفاده از ماشین لباسشویی باید در نظر داشته باشید مواد شوینده است. اگر مقدار زیادی مواد شوینده در ماشین لباسشویی قرارسبب می شود که اخطار پرشدن دیگ صادر شود. لازم است بدانید این ارور زمانی نمایش داده می شود که دیگ ماشین لباسشویی از آب پر شود و یا هیدروستات به درستی عمل نکند. باید در نظر داشته باشید در صورت بروز این ارور در زمان استفاده بیش از حد از مواد شوینده کار دستگاه را متوقف نمایید و کمی از مواد شوینده را خارج نمایید. این زمان توقف حدود 15 دقیقه است و بعد از آن اگر مشکل فنی مهمی در دستگاه نباشد این ارور دیگر نمایش داده نمی شود.

رفع کد خطای OE در ماشین لباسشویی سامسونگ

همانطور که در این مقاله بررسی کردیم بخش های مهم زیادی می تواند در بروز چنین خطایی موثر باشند. تمام مواردی که در این مقاله بررسی شد نیاز است از نظر فنی توسط یک متخصص هم بررسی شود. در زیر به صورت خلاصه به راهکارهای رفع ارور OE ماشین لباسشویی سامسونگ اشاره خواهیم کرد.

نیاز است برای بررسی برد متخصص ما به محل شما مراجعه نماید.

با یک میله می توانید وضعیت شیلنگ ورودی آب به دستگاه را بررسی کنید.

در صورت وجود انسداد بهتر است سریعا اقدام به رفع آن نمایید.

از موارد شوینده به اندازه کافی در ماشین لباسشویی استفاده نمایید.

در زیر شماره های بخش نمایندگی ماشین لباسشویی سامسونگ را قرار داده ایم که می توانید در صورت نیاز با ما در تماس باشید.

شماره های تماس​ جهت رزرو خدمات تعمیرات در تمام نقاط تهران

شماره فوق قابلیت کلیک مستقیم تماس دارند.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *