یکی از لوازم خانگی در هر خانه ای که نبود آن می تواند مشکلات زیادی را برای ما رقم بزند یخچال و فریزر است. این دستگاه در انواع مختلف و برندهای متنوع در بازار موجود است. در عرصه جدید یخچال و فریزرها دارای تکنولوژی های برتری همچون وجود آبسردکن و یخساز هستند. وجود آبسردکن و یخساز هم به دلیل تسفیه آب نیازمند فیلتر برای جلوگیری از ورود مواد مضر در آب مصرف دارا می باشند. حال وجود فیلتر برای تسفیه آب در یخچال و فریزرها در مدت زمان تعریف شده نیازمند تعویض و نوسازی هست. تعویض فیلتر در مدل ها و برندهای متفاوت و نیازمند اطلاعاتی است که باید یا در دفترچه دستگاه و یا با مطالعه در مورد نحوه تعویض آن انجام بپذیرد. در این مقاله قصد داریم در مورد تعویض فیلتر یکی از یخچال و فریزرهای پرمصرفی که در بازار طرفداران بسیاری دارد با شما صحبت کنیم. نیاز است برای تعویض درست و به موقع فیلتر یخچال و فریزر الکترواستیل نکاتی که در این مقاله وجود دارد را به صورت کامل مطالعه و در نظر داشته باشید. در ادامه این مقاله همراه پارسیان سرویس باشید.

تعویض فیلتر یخچال و فریزر الکترواستیل

همانطور که در ابتدای این مقاله به صورت مختصر در مورد فیلتر یخچال و فریزر توضیحاتی را دادیم دریافتید که کار این قطعه جلوگیری از ورود کثیفی و مواد مضر به آب است. این فیلتر به مرور زمان کثیف و بعد از مدتی بلااستفاده می شود و نیاز است آن را تعویض نمایید. عدم تعویض به موقع فیلتر یخچال و فریزر می تواند موجب ورود مواد مضر به آب و بعد از مدتی موجب وارد شدن صدمه به برخی از بخش های یخچال و فریزر شود. نکاتی در خصوص تشخیص زمان تعویض فیلتر یخچال و فریزر و طریقه تعویض این فیلتر وجود دارد که در هر برند و مدل متفاوت است نیاز است در مورد آن اطلاعات کاملی داشته باشید. در ادامه این مقاله قصد داریم آموزش تعویض فیلتر یخچال الکترواستیل را برای شما بررسی نماییم.

فیلتر آب مناسب برای یخچال فریزر الکترواستیل

یکی از مواردی که باید در نظر داشته باشید این است که فیلتر آب باید به طور حتم متعلق به دستگاه مورد نظر و به مدل دستگاه بخورد. انواع مختلف فیلترهای یخچال و فریزر برای دستگاه موجود است و باید اول به طور حتم مدل دستگاه و نوع فیلتری که به دستگاه متصل می شود را بررسی نمایید. همه یخچال و فریزرها در برندهای مختلف دارای دودسته از فیلتر آب هستند که یک مدل از آن ها فیلتر داخلی و دیگری فیلتر آب خارجی است. در یخچال و فریزرهای الکترواستیل هم به این شکل است و در همه مدل ها فیلتر آب به دو صورت در دسترس است. یکی از مدل های آن که بیشتر هم در مدل سایدبای ساید شاهد آن هستیم فیلتر آب داخلی و دیگری که بیشتر در مدل های معمولی شاهد هستیم مدل خارجی است. باید دقت داشته باشید که فیلترهای داخلی و خارجی با هم متفاوت و لازم است برای هر مدل از آن ها مدل دقیق فیلتر آب را تهیه و نصب نمایید. برای یافتن فیلتر مناسب با مدل یخچال و فریزر موارد زیر را مطالعه نمایید.

 • شما می توانید از طریق دفترچه راهنما مدل فیلتر خود را کشف نمایید.
 • شماره فیلتر یخچال و فریزر را می توانید بیابید و از روی شماره فیلتر مناسب تهیه کنید.
 • بهتر است فیلتر مناسب را از نمایندگی الکترواستیل تهیه نمایید.
 • برخی از فیلترها قیمت بالاتری دارند و این دسته از فیلترها بهتر عمل می کنند.

زمان تعویض فیلتر آب یخچال و فریزر الکترواستیل

یکی از مواردی که باید به آن دقت داشته باشید زمان مناسب و دقیق تعویض فیلتر آب دستگاه است. هر فیلتر آبی در زمان معین نیازمند تعویض است این زمان در فیلترها و مدل ها متفاوت است و نیاز است برای حفظ کیفی آب و درست کارکردن یخچال و فریزر به زمان دقیق آن دقت داشته باشید. این زمان به صورت پیشفرض در همه مدل ها 6 ماه است. البته شما می توانید از طریق روش هایی که شامل کاهش فشار آب، تغییر مزه و بوی آب می توانید زمان دقیق تعویض فیلتر آب را تشخیص دهید.

کاربردی: تعمیر یخچال سایدبای ساید الکترواستیل

طریقه تعویض فیلتر داخلی یخچال و فریزر الکترواستیل

یکی از مدل ها و انواع فیلتر آب یخچال نوع داخلی آن است. در برخی از مدل های یخچال سایدبای ساید الکترواستیل این فیلتر در داخل دستگاه قرار دارد که باید ابتدا با مراجعه به دفترچه دستگاه جای این فیلتر را کشف کنید. برای تعویض فیلتر داخلی یخچال فریزر سایدبای ساید الکترواستیل مراحل زیر را طی کنید.

 • ابتدا نیاز است بررسی نمایید که فیلتر متعل به دستگاه شماست.
 • باید ابتدا دستگاه را خاموش و سپس جریان آب را قطع نمایید.
 • جای فیلتر که ممکن است در داخل دستگاه گوشه بالا سمت راست و پایین گوشه سمت چپ قرار داشته باشد.
 • در این مرحله باید دکمه محفظه فیلتر آب را فشار دهید و سپس سمت پایین بکشید.
 • در برخی از مدل ها ممکن است برای خروج نیاز باشد که فیلتر را بچرخانید.
 • بعد از خارج کردن فیلتر جدید را جایگزین نمایید و درب محفظه را محکم ببندید.
 • از قفل شدن فیلتر و درب محفظه در جای خود اطمینان حاصل نمایید.
 • اگر چراغ فیلتر دستگاه بعد از تعویض خاموش نشد آن را از طریق منو ریست نمایید.

بخوانید: راهنمای کار با یخچال و فریزر الکترواستیل

تعویض فیلتر آب داخلی یخچال فریزر الکترواستیل

همانطور که گفته شد در برخی از مدل های یخچال و فریزر الکترواستیل این فیلتر آب در بیرون دستگاه قرار دارد. برای تعویض فیلتر بیرونی یخچال فریزر الکترواستیل باید مراحل زیر را به دقت انجام دهید.

 • ابتدا باید دستگاه را خاموش و جریان آب را قطع نمایید.
 • در برخی از مدل ها این فیلتر یا روی ورودی آب یا در پشت یخچال و یا زیر یخچال قرار داشته باشد.
 • برای باز کردن آن نیاز است با یک آچار یا انبر دست برای باز کردن اتصالات دورسر اقدام نمایید.
 • بعد از باز کردن فیلتر را با کمی چرخش خارج نمایید.
 • نیاز است بررسی کنید که فلش راهنما روی فیلتر در جهت جریان آب قرار بگیرد.
 • اتصالات را محکم سرجای خود ببندید و آب را باز کنید و بگذارید کمی آب خارج شود.

نتیجه گیری

ما در این مقاله تمام مواردی که برای تعویض فیلتر آب یخچال الکترواستیل نیاز بود را بررسی کردیم. لازم است بدانید مجموعه پارسیان سرویس یکی از بخش های آن خدمات تعمیر یخچال و فریزر الکترواستیل فعال است و می توانید در این خصوص با ما از طریق شماره های زیر در تماس باشید.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *