یکی از وسایلی که در هرخانه ای وجود آن لازم است ماشین لباسشویی است. یکی از حساسترین لوازم برقی در هرخانه ای می تواند ماشین لباسشویی باشد و شرایط استفاده از آن و نگهداری از آن دارای شرایط خاصی می باشد. که یکی از شرایط آن می توان به استفاده از پودرهای ماشین لباسشویی اشاره داشت. یکی از سوالات متداولی که کاربران بسیار زیاد از ما می پرشند این است که بهترین پودر برای ماشین لباسشویی چه نوع پودری است و باید چه ویژگی ها و مشخصاتی داشته باشد. یک موضوع مهم را که باید در نظر داشته باشید و بسیار هم مهم است در برندها و مدل های مختلف نوع پودر ممکن است خاص باشد و در نظر بگیرید قبل از استفاده از هرپودری ابتدا به سراغ دفترچه راهنمای ماشین لباسشویی خود بروید. ما در این مقاله قصد داریم در مورد ویژگی های کلی پودر مناسب برای ماشین لباسشویی با کیفیت بالا با شما صحبت کنیم. لازم به ذکر است در این مقاله به مدل یا برند خاصی اشاره نخواهیم داشت و موارد را می توانید برای اکثر مدل های ماشین لباسشویی در نظر داشته باشید. در ادامه این مقاله با پارسیان سرویس همراه باشید.

بررسی و راهنمایی در مورد انتخاب بهترین پودر ماشین لباسشویی

همانطور که در ابتدای این مقاله اشاره شد قصد داریم در مورد یکی از سوالاتی که از سمت کاربران زیاد پرسیده شده صحبت نماییم. خیلی از کاربران و مخاطبان از ما سوال می کنند که آیا بهترین پودر برای ماشین لباسشویی باید چه ویژگی هایی داشته باشد و به صورت کلی پودر ماشین لباسشویی چه تاثیری بر روند کار دستگاه و طول عمر و قطعات آن خواهد داشت. در این مقاله باید بگوییم موارد بسیار مهمی در این خصوص بررسی شده است که می تواند اطلاعات مهمی را در این خصوص در اختیار شما قرار دهد. یکی از نکات مهمی که باید در نظر داشته باشید این است که حتما نباید از پودر خاص یا برند خاصی استفاده کنید در این مقاله ویژگی های پودر ماشین لباسشویی به صورت کلی بررسی شده است و در ادامه این موارد به صورت دقیق بررسی شده است. در ادامه همراه ما باشید.

کاربردی: نمایندگی ماشین لباسشویی بکو

دسته بندی پودرهای ماشین لباسشویی

یکی از مواردی که می تواند به شما در درک بهتر این مقاله کمک کند آشنایی با دسته بندی پودرهای ماشین لباسشویی به صورت کلی است. باید بگوییم که پودرهای ماشین لباسشویی به چند دسته تقسیم می شوند که بسته به نوع لباس و پارچه ای که قرار است در ماشین لباسشویی شسته شود متفاوت است. در زیر به صورت مجزا به دسته بندی پودرهای ماشین لباسشویی اشاره کرده ایم. موارد زیر را به صورت کامل مطالعه و در نظر داشته باشید.

 • پودرهای مخصوص برای لباس های مشکی
 • پودر ماشین لباسشویی مخصوص لباس های رنگی
 • پودر مخصوص برای شستشوی لباس های سفید

ترکیبات موجود در پودرهای ماشین لباسشویی

یکی دیگر از مواردی که باید راجع به آن با شما صحبت کنیم و لازم است به صورت کلی اطلاعاتی در این خصوص به شما بدهیم ترکیبات و مواد اولیه ایی است که در پودر ماشین لباسشویی استفاده می شود. این مواد شیمیایی هرکدام به تمیز شدن لباس و برخی از آن ها برای حفظ دوام پارچه در پودرها به کار گرفته می شود. در زیر فهرستی از این ترکیبات را برای شما گردآوری کرده ایم.

 • پلی تری فسفات سدیم: این ترکیب برای پاک کنندگی در پور استفاده می شود.
 • استئارات سدیم: که به عنوان چربی گیر در این میان عمل می کند.
 • سدیم بیکربنات: این ترکیب به عنوان نمک بازی در این مواد وجود دارد.
 • هیپوکلریت سدیم: این ترکیب هم برای سفیدکنندگی در پودرها استفاده می شود.
 • الکل اتوکسیلات: یک پاک کننده ترکیبی که به حفظ لطافت پارچه کمک می کند.
 • سدیم لوریل اتر سولفات: این ترکیب هم در پودر به دوام تمیزی کمک می کند.
 • آلکیل بنزن سولفونات خطی: یک ترکیب در همه شوینده ها می باشد.
 • فسفونات ها: یکی از حلال های پرکاربرد در مواد شوینده محسوب می شود.
 • کربنات های معدنی: این ترکیب هم به صورت حلال و پاک کننده در مواد شوینده می باشد.

بخوانید: تعمیر ماشین لباسشویی بکو

معایب استفاده از پودر ماشین لباسشویی

یکی از مواردی که باید در نظر داشت معایبی است که برای استفاده از پودرهای ماشین لباسشویی وجود دارد. مواد شوینده و پودرهای ماشین لباسشویی به این دلیل که در آن ها از مواد شیمیایی استفاده می شود می توانند معایبی را با خود برای ما همراه کنند. یکی از معایبی که می تواند داشته باشند ایجاد حساسیت های پوستی و دیگر عیب های آن می توان به از بین بردن الیاف و پوسیدگی هرچه سریعتر لباس و پارچه اشاره داست. البته لازم به ذکر است اگر در میزان مصرف برای هربار شستشوی لباس دقت کافی داشته باشید و مصرف آن را کمتر نمایید می توانید در بروز چنین معایبی تا حد زیادی جلوگیری نمایید.

پودر لباسشویی خوب دارای چه مشخصه هایی است

یکی از سوالاتی که از ما بسیار پرسیده می شود این است که چه پودری مناسب است و باید چه ویژگی هایی داشته باشد. یکی از موضوعات مهمی که در پودرهای ماشین لباسشویی بسیار مهم است باید در نظر داشته باشید که دارای ویژگی هایی برای تمیز شستن هرچه بیشتر لباس ها باشد در این موضوع یکی نوع و مدل ماشین لباسشویی مهم است و دیگری برنامه های ماشین لباسشویی و بخشی هم به عهده پودر ماشین لباسشویی می باشد. یکی دیگر از موضوعاتی که در انتخاب پودر ماشین لباسشویی مهم است خوشبویی آن است که همین امر سبب لطافت هرچه بیشتر لباس ها هم خواهد شد.

نتیجه گیری

یکی از مواردی که باید در استفاده از مواد شوینده در ماشین های لباسشویی در نظر داشت مقداری است که باید مصرف نمایید. توجه به مقدار پودر ماشین لباسشویی بسیار مهم است و اگر در ماشین لباسشویی مقدار زیادی از پودر قرار دهید هم باعث صدمه به دستگاه و هم الیاف لباس و برخی از دیگر بخش های دستگاه می شود. لازم است اگر در ماشین لباسشویی خود شاهد ارور و یا خرابی هستید می توانید با بخش تعمیرات پارسیان سرویس که شماره های آن در آخر همین مقاله و بخش های مختلف سایت قرار گرفته در تماس باشید.

شماره های تماس​ جهت رزرو خدمات تعمیرات در تمام نقاط تهران

شماره فوق قابلیت کلیک مستقیم تماس دارند.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *