یکی از لوازم های خانگی که در هرخانه ای وجود آن لازم و ضروری است ماشین لباسشویی است. این دستگاه در برندهای متفاوتی تولید می شود که هرکدام در مدل های مختلف دارای ویژگی های خاصی هستند. ماشین های لباسشویی در انواع مختلف بسته به شرایطی که از آن استفاده می کنید می توانند با مشکلاتی مواجه شوند.شرایط استفاده از ماشین های لباسشویی یا هر کدام از وسایل برقی خانه می تواند مشکلاتی را برای دستگاه ایجاد نمایند. باید در نظر داشته باشید که وسایل برقی در شرایطی مناسب و در خور آن استفاده کنید و نکات ایمنی و نکاتی که در ایجاد شرایط بهینه نقش دارند را برای آن ها فراهم کنید. یکی از مشکلاتی که در ماشین های لباسشویی شرایط استفاده در ایجاد آن نقش بسزایی ایفا می نماید ایجاد صدای شدید در لگن های ماشین لباسشویی است. در این مقاله قصد داریم در مورد دلایلی که باعث ایجاد صدا در این بخش از ماشین لباسشویی می شود با شما صحبت کنیم. در نظر داشته باشید این مقاله برای برندهای مختلف ایجاد و بررسی شده است. در ادامه این مقاله همراه پارسیان سرویس باشید.

بررسی دلایل ایجاد صدا در لگن ماشین لباسشویی

یکی از مشکلات شایع در ماشین های لباسشویی که ممکن است بعد از سال ها استفاده با آن مواجه شویم صدا در لگن آن است. این مشکل می تواند دلایل متعدد و بسیاری داشته باشد که یکی از شایعترین دلایل آن می توان به شرایط و نوع استفاده ما از ماشین لباسشویی باشد. لازم به ذکر است این مشکل می تواند دلایل زیادی داشته باشد که در صورت بروز نیاز است با متخصصین ما در بخش تعمیرات تماس حاصل نمایید. برخی از دلایل آن هم می تواند توسط خود شما برطرف و رفع عیب شود. ولی بهتر است برای اطمینان خاطر بیشتر یک متخصص دستگاه را بررسی نماید. در ادامه این مقاله تمام دلایلی که موجب ایجاد صدای بیش از حد در لگن ماشین لباسشویی می شود را برای شما بررسی می نماییم. در ادامه این بررسی با پارسیان سرویس همراه باشید.

مقاله مرتبط: نمایندگی ماشین لباسشویی ایندزیت

دلایل کلی ایجاد صدا در لگن ماشین لباسشویی

همانطور که در ابتدای این مقاله به آن اشاره شد صدای بیش از حد لگن ماشین لباسشویی می تواند دلایل زیادی را داشته باشد. در این بخش از مقاله به صورت کلی به این دلایل و قطعاتی که خرابی آن می تواند باعث تولید صدا در لگن ماشین لباسشویی شود اشاره خواهیم کرد. در ادامه همراه پارسیان سرویس باشید.

  • ایجاد مشکل در کاسه نمد ماشین لباسشویی
  • خرابی و شکستن شفت آبگشی ماشین لباسشویی
  • خرابی بلبرینگ های ماشین لباسشویی
  • ایجاد عیب در فولی(پولی) ماشین لباسشویی
  • خرابی کمک فنرهای ماشین لباسشویی

بررسی خرابی پولی ماشین لباسشویی

یکی از قطعاتی که در ایجاد صدای لگن ماشین لباسشویی نقش بسزایی ایفا می کند خراب شدن پولی ماشین لباسشویی است.این قسمت از ماشین لباسشویی که یکی از قطعاتی است که در ماشین لباسشویی که خیلی دیر و سخت خراب می شود اشاره داشت. باید در نظر داشته باشید پولی خیلی دیر خراب می شود ولی خرابی آن می تواند بخش های مختلف ماشین لباسشویی را با اختلال شدید مواجه نماید. یکی از مشکلاتی که می تواند خرابی پولی ماشین لباسشویی برای شما رقم بزند تولید صدای بیش از حد در لگن است. ابتدا برای بررسی باید به طریقه کار و وظایفی که بر عهده این قطعه است اشاره نماییم. پولی یک قطعه گرد و بزرگ چرخ مانند است که در قسمت پشتی درام ماشین لباسشویی قرار گرفته است. با چرخیدن پولی که نیروی آن از موتور تامین می شود را به دیگ دستگاه انتقال می دهد. یکی از مواردی که می تواند در تولید صدای دیگ تاثیر گذار باشد شکستگی این پولی می باشد. شکسته شدن این پولی هم میتواند به شرایط و باری که شما از ماشین لباسشویی می کشید بستگی دارد.

خرابی کمک فنرهای ماشین لباسشویی

یکی دیگر از قطعاتی که می تواند خرابی و دفرمه شدن آن موجب ایجاد صدا در دیگ ماشین لباسشویی شود کمک فنرهای ماشین لباسشویی است. این کمک فنرها دیگ را از بالا نگه می دارد و خرابی و دفرمه شدن کمک فنرها که به مرور زمان اتفاق می افتد را در می تواند در زمان خشک کردن به گوش برسد را جدی بگیرید و حتما این بخش از ماشین لباسشویی را بررسی کنید.

کاربردی: تعمیرات ماشین لباسشویی ایندزیت

خراب شدن کاسه نمد ماشین لباسشویی

یکی دیگر از قطعاتی که در ایجاد شدن صدا در ماشین لباسشویی نقش بسزایی ایفا می نماید خراب شدن کاسه نمد است. کاسه نمد وظیفه جلوگیری از خروج و هدر رفت آب را برعهده دارد و دارای جنسی پلاستیکی است که ممکن است به مرور زمان پوسیده و یا به اصطلاح سفت و یا خم شود که در این صورت موجب ایجاد صدا در دیگ ماشین لباسشویی می شود.

خرابی شفت آبکشی ماشین لباسشویی

یکی دیگر از بخش هایی که در قسمت بالا به خرابی آن اشاره کردیم و موجب ایجاد صدا در دیگ ماشین لباسشویی می شود. شفت آبکشی ماشین لباسشویی است. شفت آبکشی ماشین لباسشویی که در داخل به سه سیستم و کاسه پولی و نمد و حباب متصل است و قرار می گیرد. این قطعه و یا خرابی هرکدام از قطعاتی که نام برده شد می تواند در لگن ماشین لباسشویی ایجاد صدا نماید. باید بررسی کنید شفت اگر مشکل دارد آن را تعویض و یا تعمیر نمایید.

خرابی و هرزشدن بلبرینگ ماشین لباسشویی

یکی از قطعاتی که خرابی آن در ایجاد صدای لگن ماشین لباسشویی تاثیر مستقیم دارد و یکی از علت های رایج در دستگاه است بلبرینگ می باشد. در زیر راهکارهایی در حفاظت از بلبرینگ ماشین لباسشویی برای جلوگیری از ایجاد صدا در لگن را بررسی کرده ایم.

  • سعی کنید در یکروز حجم زیادی از لباس را نشویید.
  • از شستن لباس های بزرگ و سنگین به طور جدی خودداری نمایید.
  • از تراز بودن ماشین لباسشویی خود اطمینان کامل حاصل نمایید.
  • از قرار دادن لباس با حجم زیاد و بیشتر از ظرفیت ماشین لباسشویی خودداری نمایید.

نتیجه گیری

ما در این مقاله در مورد دلایل ایجاد شدن صدا در دیگ ماشین لباسشویی با شما صحبت کردیم. این مشکل و دلایل آن نیاز دارد که توسط متخصص امر برطرف شود و به طور حتم نیاز است که متخصصین ما در بخش فنی پارسیان سرویس به محل شما اعزام شود. در صورت نیاز می توانید از طریق شماره های زیر با ما در تماس باشید.

شماره های تماس​ جهت رزرو خدمات تعمیرات در تمام نقاط تهران

شماره فوق قابلیت کلیک مستقیم تماس دارند.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *