یکی از وسایلی که در هرخانه ای وجود آن لازم است یخچال و فریزر است و یکی از بخش های مهم این دستگاه سیستم سرمازایی آن است. سیستم سرمازا یخچال و فریزر دارای قطعات زیادی است که باید در کنار هم به درستی کار کنند و این بخش ها و بررسی آن ها را در ادامه این مقاله نام خواهیم برد. موادی که در سرمازایی در یخچال و فریزر نقش مهمی ایفا می نماید گاز یخچال و فریزر است که در بیشتر سیستم های سرماساز مثل کولرگازی و یخچال و فریزر و… این گاز وجود دارد. البته باید در نظر داشته باشید در مدل های مختلف و دستگاه های مختلف این گاز متفاوت است و حتی مقدار تزریق هم متفاوت می باشد. در این مقاله قصد داریم در مورد مدل های مختلف گاز و قیمت و طریقه تزریق آن به یخچال و فریزر الکترواستیل و خیلی از مواردی که به این امر مرتبط است با شما صحبت کنیم. در این مقاله بخش های مهم و مطالب بسیار مهمی بررسی شده اند که نیاز است برای دریافت اطلاعات دقیق آن را تا پایان مطالعه نمایید. در ادامه این مقاله با بررسی مختلف راهکارهای مختلف تزریق گاز یخچال و فریزر همراه بخش تحریریه پارسیان سرویس باشید.

شارژ گاز یخچال و فریزر الکترواستیل در محل

همانطور که در ابتدای این مقاله توضیح داده شد قصد داریم در این مقاله در مورد موارد بسیار مهمی که در خصوص تزریق گاز یخچال و فریزر الکترواستیل وجود دارد با شما صحبت نماییم. لازم است بدانید به دلیل سختی جابجایی دستگاه و وجود موانعی که برای جابجایی یخچال و فریزر جهت تزریق گاز وجود دارد بیشتر مجموعه های تعمیرات یخچال و فریزر خدماتی در خصوص تزریق گاز یخچال و فریزر در محل ارائه می نمایند. این خدمات ویژگی های زیادی دارند که در ادامه این مقاله آن ها را در پارسیان سرویس بررسی می کنیم. در این بخش از مقاله قصد داریم در مورد شارژ گاز و مواردی که در این خصوص نیاز است بدانید را بررسی می کنیم. گاز یخچال و فریزر ماده ای است که وظیفه خنک سازی و ایجاد سرما در دستگاه را برعهده دارد. گازها در مدل های مختلف متفاوت است و باید هر مدلی از یخچال و فریزر الکترواستیل نیازمند یک گاز معین است که باید همان مدل به کمپرسور دستگاه تزریق شود و تازه باید به این موضوع اشاره داشته باشیم که در همین مدل ها ممکن است گازهای با کیفیت مختلف وجود داشته باشد. لازم به ذکر است مجموعه هایی که در امر تزریق گاز یخچال و فریزر فعال هستند ممکن است برندهای مختلفی از گاز را استفاده نمایند.

بخوانید: تعمیر یخچال الکترواستیل

دلایل خالی شدن گاز یخچال و فریزر الکترواستیل

یکی از مواردی که باید در مورد آن اطلاعات کاملی داشته باشید دلایلی است که باعث خالی شدن گاز دستگاه است. عوامل و دلایل بسیاری وجود دارد که باعث خالی شدن گاز یخچال و فریزر می شود و در این قسمت از مقاله قصد داریم دلایلی که سبب خالی شدن گاز یخچال و فریزر می شود را برای شما بررسی نماییم. در ادامه همراه ما باشید.

 • نشتی در لوله های یخچال و فریزر
 • خرابی و با سوختن موتور یخچال و فریزر
 • جابجایی غیر اصولی یخچال و فریزر و وارد شدن ضربه به پشت دستگاه
 • وارد شدن ضربه به دستگاه
 • وارد شدن ضربه و یا ایجاد پارگی در محفظه یخچال و فریزر
 • باز ماندن درب و یا خرابی لاستیک دور درب یخچال و فریزر

قیمت تزریق گاز یخچال و فریزر الکترواستیل

یکی از سوالاتی که می توان گفت پرتکرارترین سوالات کاربران است قیمت تزریق گاز یخچال و فریزر الکترواستیل است. باید در این قسمت از مقاله بگوییم تعیین قیمت برای تزریق گاز یخچال فریزر بستگی به مدل و میزان گازی است که در دستگاه وارد می شود. لازم به ذکر است که نوع انتخابی گاز و یا اگر دستگاه شما نشتی داشته باشد هم می تواند در این قیمت تاثیر گذار باشد. در ادامه این مقاله نشانه ها و علائمی که نشاندهنده خالی شدن گاز یخچال و فریزر است را برای شما بررسی نماییم.

نشانه ها و علائم خالی شدن گاز یخچال و فریزر

همانطور که قبل اشاره شد در این قسمت از مقاله قصد داریم در مورد نشانه ها و علائمی که نشاندهنده خالی شدن گاز دستگاه است را برای شما بررسی نماییم. موارد و نکاتی که در زیر برای شما بررسی کرده ایم را به صورت کامل مطالعه نمایید.

 • کارکردن به صورت یکسره موتور یخچال و فریزر
 • عدم وجود سرما در محفظه یخچال و فریزر
 • فریزر سرد است و یخچال گرم مانده است.
 • بعضا پیش می آید که هم یخچال و هم فریزر گرم است.
 • موتور استراحت و آف کمتری را دارد.
 • داغ شدن بیش از حد لوله های پشت یخچال و فریزر
 • خراب شدن مواد غذایی در یخچال و یا فریزر

بخوانید: تعمیر فریزر الکترواستیل

انواع مختلف گاز یخچال و فریزر

یکی دیگر از مواردی که در این مقاله باید بررسی شود انواع مختلف گازهایی است که در بازار موجود است و باید آن ها را بشناسید. البته لازم به ذکر است نوع گاز برای یخچال و فریزر باید توسط متخصص تشخیص داده شود و شما می توانید نوعی که متخصص در نظر گرفته است را بررسی نمایید. در این قسمت از مقاله به انواع مختلف گازهای موجود اشاره ای کلی خواهیم داشت.

 • گاز یخچال و فریزر R600a
 • گاز یخچال و فریزر R600 بوتان
 • گاز R134a

طریقه سفارش تزریق گاز یخچال و فریزر الکترواستیل در محل

یکی دیگر از نکاتی که باید به آن اشاره داشته باشیم روش هایی است که برای ثبت سفارش و رزرو تزریق گاز در محل شما وجود دارد این روش ها در مجموعه پارسیان سرویس به راحتی قابل انجام است. ابتدا باید در نظر داشته باشید که از طریق شماره های تماسی که در پایان این مقاله قرار گرفته است تماس حاصل نمایید. در صورتی که مشکل شما مرتبط به گاز یخچال و فریزر باشد نیروی متخصص این امر به محل شما مراجعه می نماید و در صورتی که لوله های دستگاه نشتی نداشته باشد گاز جدید تزریق می شود و اگر دستگاه شما دارای نشتی باشد باید ابتدا توسط متخصص نمایندگی یخچال و فریزر الکترواستیل برطرف شود و سپس تزریق گاز انجام شود. شماره هایی که در زیر قرار گرفته است را می توانید برای رزرو خدمات ما تماس حاصل نمایید.

شماره های تماس​ جهت رزرو خدمات تعمیرات در تمام نقاط تهران

شماره فوق قابلیت کلیک مستقیم تماس دارند.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *