یکی از وسایل و لوازم خانگی پرکاربرد در خانه ماشین لباسشویی می باشد این وسیله که در شستشوی لباس ها بسیار کمک می نماید. ماشین های لباسشویی در برندها و مدل های مختلفی برای کاربران در دسترس می باشد و یکی از این برندها ماشین لباسشویی ایندزیت است که به دلیل تولیدات باکیفیتی که این برند دارد توانسته جایگاه ویژه ای در میان کاربران برای خود دست و پا نماید. این برند در تولید ماشین لباسشویی های با عمر بالا و کیفیت بالا دارای سابقه ای بی نظیر است که توانسته از همین رو رضایت مشتریان خود را جلب نماید. ولی باید بدانید که کیفیت ساخت و برند نمی تواند دلیلی بر خراب نشدن ماشین لباسشویی باشد و برخی از خرابی ها می تواند به صورت مشترک در برخی از مدل های ماشین لباسشویی نمایان شود. یکی از این خرابی ها در ماشین لباسشویی ایندزیت که از طرف کاربران هم بسیار گزارش شده است چشمک زدن ناگهانی چراغ های ماشین لباسشویی است که می تواند دلایل بسیاری را شامل شود. در این مقاله قصد داریم دلایلی که سبب بروز چنین مشکلی در ماشین لباسشویی ایندزیت می شود را برای شما بررسی نماییم. لازم است بدانید در این مقاله نکات بسیار مهمی وجود دارد که نیاز است تا انتهای آن با بخش تحریریه پارسیان سرویس همراه باشید.

دلیل چشمک زدن چراغ های ماشین لباسشویی ایندزیت

همانطور که در ابتدای این مقاله توضیحات لازم در خصوص موضوع چشمک زدن چراغ های ماشین لباسشویی ایندزیت توضیح داده شد. لازم است بدانید یک سری دلایل می تواند سبب بروز چنین مشکلی در ماشین لباسشویی ایندزیت شود که بخشی از آن دلایل به صورت تخصصی و برخی غیر تخصصی و می توان توسط افراد غیر متخصص رفع عیب شود. لازم است بدانید این مشکل می تواند خبر از خرابی قطعات مهمی در ماشین لباسشویی به شما بدهد که در صورت عدم رفع عیب می تواند مشکلات بزرگتری برای دستگاه ماشین لباسشویی شما رقم بزند. لازم است بدانید در صورت بروز این مشکل در صورتی که بخش های ذکر شده را بررسی کردید و دریافتید که مشکل تخصصی است باید با متخصصین ما تماس گرفته و با آن ها در بخش تعمیرات ماشین لباسشویی ایندزیت در پارسیان سرویس مشورت های لازم را نمایید. در این مقاله قصد داریم در مورد چند دلیل مهم که سبب بروز چنین مشکلی در ماشین لباسشویی ایندزیت می شود با شما صحبت نماییم. لازم است در بررسی نکات این مقاله تا انتهای این مقاله همراه ما باشید.

قطعی برق و اتصالات مربوطه

یکی از دلایلی که سبب بروز این مشکل در ماشین لباسشویی ایندزیت می شود قطع بودن برق یا وصل نبودن دستگاه به پریز برق است. لازم است بدانید این دلیل می تواند جز دلایل اصلی چشمک زدن چراغ های ماشین لباسشویی ایندزیت باشد از این رو کافی است در صورت بروز این مشکل ابتدا و قبل از انجام هرکاری به سراغ پریز رفته و اتصالات را بررسی نمایید و در صورتی که اطمینان حاصل کردید که جریان برق برقرار است به سراغ بخش های دیگر بروید.

داغ شدن و استفاده زیاد از ماشین لباسشویی

یکی دیگر از دلایلی که سبب بروز چنین مشکلی در ماشین لباسشویی ایندزیت می شود استفاده بیش از حد از ماشین لباسشویی است. لازم است بدانید اگر دلیل این مشکل داغ شدن باشد نشانگر وارد شدن فشار بیش از حد به قطعات مهم ماشین لباسشویی است. لازم است بدانید کد ارور این مشکل F13 می باشد و چراغ های 1، 2 و 4 شروع به چشمک زدن می نماید. بهتر است در صورتی که یک روز را برای شستشوی لباس های کثیف انتخاب کرده اید آن را در طی چندروز متفاوت تقسیم نمایید.

نوسانات شدید برقی

یکی دیگر از دلایلی که می تواند سبب بروز این مشکل در ماشین لباسشویی ایندزیت شود نوسانات شدید برق می باشد. لازم است در صورتی که این موضوع سبب چنین مشکلی شده باشد ابتدا برق ماشین لباسشویی را قطع نمایید و بعد از گذشت زمان 20 الی نیم ساعت حداقل دوباره دستگاه را به برق وصل نمایید. لازم است بدانید در ساعات پیک مصرف برق از دستگاه نباید استفاده نمایید.

بروز خرابی در ترموستات ماشین لباسشویی ایندزیت

یکی از دلایلی که می تواند سبب بروز این مشکل در ماشین لباسشویی ایندزیت شود خرابی ترموستات ماشین لباسشویی است. این قطعه می تواند در عملیات خشک کردن لباس ها به شما کمک نماید.در صورتی که مشکل از این قطعه در ماشین لباسشویی باشد ارور F14 و F15 در دستگاه نمایش داده می شود و چراغ‌های 1، 2 و 3 و چراغ‌های 1، 2، 3 و 4 شروع به چشمک زدن می نماید.

خرابی برد الکترونیکی ماشین لباسشویی ایندزیت

یکی دیگر از دلایلی که باید در این بخش از مقاله باید به آن اشاره نماییم خرابی و وجود مشکل در برد الکترونیکی ماشین لباسشویی ایندزیت است. این قطعه را می توان به عنوان مغز دستگاه یاد کرد و لازم است بدانید در صورت بروز کوچکترین مشکل در این قسمت دستگاه ماشین لباسشویی دیگر به درستی کار نمی کند.

مسدودی شیلنگ تخلیه ماشین لباسشویی

یکی دیگر از دلایلی که می توان دلیل سبب بروز این مشکل در ماشین لباسشویی ایندزیت شود انسداد شلنگ تخلیه است که باید بدانید در صورتی که این قسمت از دستگاه دچار مشکل شود به صورت عادی دستگاه از کار می افتد با به درستی کار نمی کند که لازم است توسط متخصص امر این بخش بررسی شود.

خرابی قفل درب ماشین لباسشویی

یکی از بخش های حساس در ماشین های لباسشویی درب آن است که در صورت بروز کوچکترین مشکل در این بخش می تواند اختلالات جدی را ماشین لباسشویی همراه داشته باشد. لازم است بدانید در صورتی که مشکل از این بخش باشد باید به سرعت برطرف شود و توسط متخصص امر تعمیر شود.

نتیجه گیری

در این مقاله در مورد دلایلی که سبب چشمک زدن چراغ های ماشین لباسشویی می شود با شما صحبت کردیم. لازم است بدانید در صورتی که مشکل تخصصی باشد باید توسط متخصص امر بازبینی و بررسی و رفع عیب شود. ما در این مقاله به صورت کلی به این دلایل اشاره کردیم و لازم است بدانید برای درک هرچه بهتر این موضوع لازم است این مقاله تا انتها مطالعه و بررسی شود. در صورت بروز مشکل در ماشین لباسشویی ایندزیت می توانید از طریق شماره هایی که در انتهای این مقاله قرار گرفته است با نمایندگی ماشین لباسشویی ایندزیت در تماس بوده و مشکلات دستگاه را با متخصصین ما عنوان نمایید.

شماره های تماس​ جهت رزرو خدمات تعمیرات در تمام نقاط تهران

شماره فوق قابلیت کلیک مستقیم تماس دارند.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *